Zbiórka Nie pozwólmy im zamarznąć! - zdjęcie główne

Nie pozwólmy im zamarznąć!

23 170 zł  z 26 500 zł (Cel)
Wpłaciły 674 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

UWAGA!!! WALCZYMY Z MROZEM - NIE POZWÓLMY IM ZAMARZNĄĆ!!!

ZERKNIJ - KLIKNIJ - POMÓŻ!

Ciężkie mrozy to bardzo trudny okres dla zwierząt.
Co roku Inspektorzy OTOZ Animals oraz przedstawiciele innych organizacji otrzymują zgłoszenia o psach trzymanych na krótkich łańcuchach przy prowizorycznych budach, nie dających żadnego schronienia przed mrozem i śniegiem, kotach, które zamarzają, bo ktoś zamknął okienko do piwnicy, w której mieszkały przez lato, zwierzętach gospodarskich stojących przez całą dobę w szczerym polu, bez osłony przed lodowatym wiatrem. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy BLISKO 4 000 INTERWENCJI, w tym większość w okresie zimowym albo podczas największych upałów. 

Przez ostatnie mroźne dni otrzymujemy kilkanaście zgłoszeń dziennie.

Zimą otrzymujemy więcej zgłoszeń, nasi inspektorzy codziennie wyruszają w drogę ratować kolejne zwierzę, które zawiódł człowiek. POMÓŻ NAM RATOWAĆ BURKI ŁAŃCUCHOWE, KTÓRE TRAFIAJĄ POD NASZĄ OPIEKĘ!

Zmarznięte, przemoczone  często schorowane lub stare,  najczęściej wychudzone  większość swego życia spędzają  na łańcuchu, przypięte do metalowej beczki. Zapchlone, zarobaczone,  często karmione spleśniałym chlebem, za wodę służy im zamarznięta woda. Psy z bólem liżą lód, jednak pragnienie przeżycia jest dla nich silniejsze. 

Lata zaniedbania odbijają się na ich zdrowiu, dlatego kiedy uwalniamy ich z okowów niewoli otaczamy je najlepszą opieką. Ich nowe życie rozpoczyna się od wizyty u  weterynarza - od wielotygodniowego leczenia, a czasem i zabiegów ratujących ich życie.  Zapalenia płuc , przeziębienia, guzy, choroby skóry często  nowotwory - to tylko część schorzeń z jakimi przychodzi nam walczyć.

Głodowe porcje, spleśniałe odpadki, resztki z obiadu, które nie nadają się jako karma dla zwierząt, sieją spustoszenie w psich żołądkach, narażając je na poważne schorzenia, dlatego  tez większość z nim wymaga specjalistycznych weterynaryjnych karm. 


WSZYSTKIE PSIAKI NA ZDJĘCIACH ZOSTAŁY ZABRANE PRZEZ INSPEKTORÓW OTOZ ANIMALS, WYLECZONE, ODKARMIONE I ZNALEŹLIŚMY IM NOWE DOMY.  TERAZ MAJĄ INNE ŻYCIE!

Nasi podopieczni znajdują tymczasowe miejsce w siedzibie  OTOZ Animals, do momentu znalezienia im nowych domów. Tu odzyskują zdrowie, zaufanie i wiarę w człowieka. Są tutaj zwierzęta gospodarskie i domowe. Psiaki, które ratują nasi inspektorzy trafiają w miarę możliwości  do ciepłych, ogrzewanych  pomieszczeń lub stajni, gdzie  w boksie oprócz cieplej budy mają wyścielony cały boks słomą.


Najbliższe trzy miesiące to dla nas  kolejne wydatki m.in  węgiel i prąd sięgający 4000 zl. Tyle potrzebujemy by ogrzać pomieszczenia, w których skrzywdzone psy i koty zapomną, co to mrozy.

Na ratowanie zwierząt, podopiecznych znajdujących się w naszej siedzibie  oraz  ich leczenie wydajemy średnio  4500 zł miesięcznie wliczając w to także szczepienia ochronne i zabiegi kastracji .

Miesięczny koszt wyżywienia naszych podopiecznych psów i kotów to 3000 zł.


Sumując te potrzeby na okres trzech najbliższych zimowych miesięcy musimy zebrać kwotę 26500 zł.


PRZEKAŻ DALEJ APEL ZIMOWY!

Budy dla psów należy uszczelnić, wypełnić słomą oraz przybić zasłonkę z grubego koca przed wejściem.
Nie zapominajmy o regularnym napełnianiu misek świeżą wodą. Pies powinien otrzymać wysokokaloryczną karmę. Szczególnie dotyczy to psów na uwięzi. Metalowe łańcuchy nie mogą być zakładane bezpośrednio na szyję bez skórzanej obroży. W czasie największych mrozów należy psa spuścić, oczywiście na ogrodzonym terenie albo najlepiej zabrać do domu
Psy ras nieprzystosowanych do niskich temperatur i szczeniaki nie mogą długo przebywać na zewnątrz, a na noc należy je bezwzględnie zabrać do domów lub ocieplonych pomieszczeń gospodarczych.


Pamiętajmy o przestrzeganiu Ustawy o ochronie zwierząt.
Od 1 stycznia 2012 roku naruszeniem prawa jest permanentne trzymanie psów na łańcuchu. Zgodnie z treścią art.9 Ustawy ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.


PAMIĘTAJMY!

Koty nie są przystosowane do mrozów i w tak niskich temperaturach giną. Nie pozostawiajmy ich na zewnątrz! Pozwólmy im schronić się w stodole, ciepłej szopie lub piwnicy. Podczas największych mrozów dokarmiajmy dzikie ptaki w mieście, parkach, na plażach i terenach wiejskich. Pamiętajmy jednak o tym, że dokarmianie rozpoczynamy dopiero, gdy spadnie śnieg, aby nie zniechęcać ptaków do odlotu. Nie wsypujmy jednak do karmników resztek naszego pożywienia. Zawarte w nich przyprawy i konserwanty mogą tylko zaszkodzić. Poczęstujmy je raczej mieszanką różnych ziaren, owocami, ugotowanymi w nieosolonej wodzie warzywami (taki pokarm jest też odpowiedni dla łabędzi). Regularnie sprzątajmy karmniki, aby jedzenie nie pleśniało. Pamiętajmy też, że bez dostępu do niezamarzniętej wody, ptaki mogą nie przeżyć zimy. Jeśli jesteśmy świadkami nieodpowiedzialnego traktowania zwierząt, powiadommy o tym policję, straż miejską lub gminną oraz najbliższą organizację ochrony zwierząt.

Zgodnie z Art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad zwierzętami, w tym utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania jest zabronione. Art. 35 : za znęcanie się nad zwierzętami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch , za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem obecnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


CZASEM WYSTARCZY OKAZAĆ ODROBINĘ TROSKI, ABY URATOWAĆ ŻYCIE!Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Acorn and Kitty - awatar

  Acorn and Kitty

  29.01.2017
  29.01.2017

  For belated X-mas!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy za pomoc!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.01.2017
  23.01.2017

  Oby wam cieplutko było, zwierzaczki...

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy!

 • Karolina K - awatar

  Karolina K

  23.01.2017
  23.01.2017

  Nie za dużo, ale liczy się każy grosz! Mam nadzieję że w końcu uda się pozbyć łańcuchów!!!!!!!! Trzymam kciuki i wspieram!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy za wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.01.2017
  23.01.2017

  Niech wracają do zdrowia i znajdą kochające domy

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.2017
  19.01.2017

  Przerażające , bestie nie ludzie.

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy za pomoc!

23 170 zł  z 26 500 zł (Cel)
Wpłaciły 674 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 674

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Barbara - awatar
Barbara
30
Edyta Mazur - awatar
Edyta Mazur
17
Anna - awatar
Anna
13
Świeżak - awatar
Świeżak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Acorn and Kitty - awatar
Acorn and Kitty
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij