Marta Fielek - awatar

Marta Fielek

Organizator zbiórki

BURSZTYNEK MŁODE ŻYCIE ZAPOMNIANE PRZEZ ŚWIAT. DWIE SIWE JESZCZE RAZ PROSZĄ O POMOC DLA SWOJEGO PRZYJACIELA. 

Echo Skaryszewa ciągnie się za mną miesiącami i zatacza koło. Przypadkowa rozmowa z handlarzem w drugi dzień targów spowodowała, że ocalały Dwie Siwe, potem dwa miesiące  bazarku. Dzięki zgromadzonym środkom kolejne kilka koni wykupionych w Pajęcznie. Na koniec powtórne spotkanie na targu handlarza od Siwych. Spojrzenie w oczy Iskierce która uwiązana przy wozie czekała na swój koniec. Znowu szczęście się uśmiecha do tej przestraszonej istoty. Iskierka zostaje wykupiona za gotówkę przez osobę prywatną. W momencie kiedy wydawało mi się, że już mogę zakończyć organizowanie pieniędzy na wykup koni myśl o młodym ogierku zostawionym w ciemnej oborze Dwóch Siwych nie daje mi spokoju. Ten młody konik nie zaznał niczego dobrego w trakcie swoich 13 miesięcy życia. Szybko oddzielony od Matki, przewieziony w obce miejsce, stoi całe życie w oborze nie robiąc nic innego oprócz jedzenia. Nigdy nie biegał po łąkach, nigdy nie skubał zielonej trawy. Z każdym tygodniem Bursztynek jest coraz grubszy, a to zły znak. To znaczy ,że niedługo i po Niego na podwórze zajedzie rzeźnicki wóz. Przed rozpoczęciem bazarku zadbaliśmy o bezpieczne schronienie dla ogierka. Uważam, że tak jak przy Dwóch Siwych to jest podstawą ratowania koni. Nasz Bursztynek znajdzie się w Magicznym Miejscu. Tym razem z pomocą pospieszyła cudna kobieta Pani Eulalia prowadząca Fundację "Zwierzęta Eulalii'' w Pieckach  koło Mrągowa. Jeśli uda nam się, a mocno wierzę, że tak uratować to młode życie zostanie On przewieziony do Fundacji. Na miejscu Bursztynek zostanie przebadany, w odpowiednim czasie wykastrowany. Wtedy dopiero zobaczymy, czy zostanie w tych pięknych stronach ,czy też z mocną umową adopcyjną zostanie przekazany komuś z Was. Warunek jest jeden umowa adopcyjna musi stanowczo chronić to młode, nieszczęśliwe życie. Nie może już nigdy zaznać zła i strachu.


Na wykup, transport oraz badania potrzebna jest kwota aż 7500zl. 


Jeszcze raz zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o zasilenie przysłowiową złotówką konta fundacji. Jak zwykle w takich sytuacjach czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Pragniemy wykupić Bursztynka do 8 czerwca. Dłużej chyba nie uda się zatrzymać decyzji handlarza o oddaniu Go do rzeźni.


Dziękujemy. 

Marta F i Ewa Ma

Marta Fielek - awatar

Marta Fielek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Malwina Sobolewska - awatar
40
Malwina Sobolewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.