Zbiórka Uratuj Celinkę i jej maleństwo. - zdjęcie główne

Uratuj Celinkę i jej maleństwo.

8 115 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób

Ile warte jest życie?

Pamiętacie  te zwierzęta spokojnie pasące się na przydrożnej łące? Gdy zazieleniły  się pola, a pastwisko usiało żółtymi mleczami? Brzęczała życiem cała  trawa, czeremcha odurzała swoim zapachem, a po niebie leniwie sunęły  puchate obłoki. Ot, najpiękniejsza pora roku, wiosna. Wszystko budziło  się do życia. Pewnie i Celinka pamięta smakowite wiosny, które dziś są  tylko wspomnieniami.

Wciśnięta  w kąt ciasnej, handlarskiej komórki, przygląda się światu pomiędzy  zardzewiałymi prętami. Nie ma tu soczystego pastwiska ani złotych mleczy  i tylko czasem wiatr tu zbłądzi niosąc resztki zapachu kwitnącej  nieopodal czeremchy. Dziś zostały Celince betonowe płyty pocięte kępkami  pożółkłej trawy. I nawet te rzadko ogląda. A przecież wypuszczana  powinna być co dzień. Bo Celinka jest wysokoźrebna, a dla takich koni,  dobre pastwisko i codzienny, swobodny ruch to najlepsza droga do udanego  porodu. Ale kto by się tam przejmował Celinką. Ot klacz produkująca  mięso. Koń, jakich tysiące w polskich, ciasnych, ciemnych komórkach.

Handlarz kupił Celinkę do krótkiego chowu. Urodzi, trochę odkarmi, pojadą do ubojni oba. Da się na ich śmierci zarobić.

W świecie gdzie zwierzę jest jeszcze żywym mięsem, nie ma wartości większych niż pełna kieszeń.

Co  roku miliony zwierząt rodzi się tylko po to, by umrzeć. Nie uratujemy  wszystkich. Nie umiemy. Nie zmienimy świata. Ale dziś możemy odmienić  los Celinki i jej dziecka. Drugiej szansy mieć już nie będziemy.

Potrzeba dużo pieniędzy. 7000 zł. Klacz jest masywna i ciężka. Ale to nie powinno jej odbierać prawa do życia.

Pomożesz?

Mamy tydzień czasu (do 29.04.2017) na ocalenie Celinki i jej malucha, który się lada dzień urodzi. 


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.06.2017
  19.06.2017

  Kilka dni temu Celinka urodziła piękną, zdrową córeczkę. Gratulujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 5 722

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.04.2017
  28.04.2017

  te pieniazki sa dla Celinki z dzisziusiem , pozdrawiam

 • Bożena Niewęglowska - awatar

  Bożena Niewęglowska

  24.04.2017
  24.04.2017

  konie to piękne zwierzęta, jakoś ich mięso nie przechodzi mi przez gardło. Chociaż nie mogę powiedzieć, że nie jem mięsa innych zwierząt, które też chcą żyć .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2017
  22.04.2017

  Mam nadzieję, że Celinka i jej maleństwo zostaną uratowane.Trzymam kciuki.

 • Sandra - awatar

  Sandra

  22.04.2017
  22.04.2017

  Trzymam kciuki Kochani, każda pomoc jest bezcenna!

 • Karolina Wegner - awatar

  Karolina Wegner

  21.04.2017
  21.04.2017

  Dziękuję wam że jesteście 😊

8 115 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób

Wpłaty: 141

Mokrzycka - awatar
Mokrzycka
20
Irena Bylok - awatar
Irena Bylok
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
grzegorz rękawk - awatar
grzegorz rękawk
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Lidia Białecka - awatar
Lidia Białecka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij