Zbiórka Chełm z Ukrainą - zdjęcie główne

Chełm z Ukrainą

74 504 zł  z 1 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 611 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Banaszek - awatar

Jakub Banaszek

Organizator zbiórki

"Chełm z Ukrainą" to zbiórka na rzecz miast partnerskich Chełma – Kowla i Łucka. Jej inicjatorami są przedstawiciele chełmskiego samorządu: Prezydent Miasta Chełm oraz Radni Rady Miasta Chełm. 

Nasze miasta partnerskie w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę znalazły się w bardzo trudnej, wręcz dramatycznej sytuacji. O skali zagrożenia, z którym muszą mierzyć się nasi sąsiedzi, świadczy fakt, że pod koniec lutego w mieście Włodzimierz w obwodzie wołyńskim (jego stolicą jest Łuck) rakiety trafiły w magazyny jednostki wojskowej. W pierwszych dniach konfliktu pod ostrzałem rakietowym znalazł się natomiast sam Łuck...

Pozostajemy w stałym kontakcie z włodarzami, którzy przekazują nam informacje dotyczące aktualnego zapotrzebowania. Wśród niezbędnych artykułów, tylko na ten moment, znajdują się m. in. odzież i sprzęt taktyczny, nosze, śpiwory, materace oraz różnego rodzaju materiały medyczne. Szczegółowy wykaz znajduje się poniżej:

https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chelm/aktualne-zapotrzebowanie-dla-miast-partnerskich-chelma---kowla-i-lucka

Na pierwszy rzut oka kwota, którą planujemy uzbierać wydaje się być gigantyczna, jednak już teraz zdajemy sobie sprawę, że ze względu na skalę działań wojennych i związaną z nimi ekstremalnie trudną i pogarszająca się sytuację, zapotrzebowanie na naszą pomoc będzie coraz większe. Właśnie dlatego musimy zadziałać prewencyjne i być przygotowanym pod kątem organizacyjno-finansowym na wszelkie okoliczności.   

Każdego dnia, jako Chełmianie, jesteśmy świadkami tragedii osób, które ze względu na bestialski atak Rosji zmuszone są uciekać ze swojej ukochanej, niepodległej ojczyzny. Nasze miasto znajduje się w newralgicznym, przygranicznym położeniu, na szlaku komunikacyjnym. Matki z płaczącymi dziećmi, przestraszone osoby w podeszłym wieku - to codzienny widok w ostatnich dniach, który potrafi złamać serce...

Pierwsze dni wojny na Ukrainie pokazały prawdziwą siłę i jedność Chełmian, którzy w obliczu tragedii naszych sąsiadów, okazali im realnie wsparcie i wszelką możliwą pomoc. Nie możemy na tym poprzestawać!

---

[ENG]

Chelm with Ukraine!

"Chelm with Ukraine" is a collection for the benefit of Chelm's partner towns - Kowel and Lutsk. Its initiators are representatives of the Chełm local government: The Mayor of Chelm and the Councilmen of Chelm City Council.
As a result of Russian aggression against Ukraine, our partner towns found themselves in a very difficult, even dramatic situation. The scale of the threat that our neighbors have to face is evidenced by the fact that at the end of February in the town of Vladimir in Volyn region (its capital is Lutsk) rockets hit warehouses of a military unit. In the first days of the conflict, however, Lutsk itself came under rocket fire....

We are in constant contact with the authorities, who provide us with information on the current needs. Among the necessary articles, only for the moment, there are clothing and tactical equipment, stretchers, sleeping bags, mattresses and various medical supplies.

Even though the amount we are planning to raise seems gigantic, but we are already aware that due to the scale of the war and the extremely difficult and deteriorating situation, the demand for our help will be ever greater. That is why we have to act preventively and be prepared organizationally and financially for all circumstances.

Every day, as a inhabitants of the city of Chełm, we witness tragedy of people, who because of the bestial attack of Russia are forced to flee from their beloved, independent homeland. Our city is located in a sensitive, border location, on a transportation route. Mothers with crying children, frightened elderly people - this is an everyday sight in recent days, which can break the heart...

The first days of the war in Ukraine showed the true strength and unity of inhabitants of Chelm, who in the face of the tragedy of our neighbors, showed them real support and all possible assistance. We cannot stop at that!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.11.2022
  15.11.2022

  Naród ukraiński przechodzi przez piekło wojny, ludzie giną, tracą dorobek całego życia, często nie mają dokąd uciec... Proszę, pomóżmy, liczy się każda złotówka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.2022
  22.05.2022

  Donation In Honor of Zofia Sobieszczanska.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.2022
  03.05.2022

  5 ZŁOTYCH O TYLE BŁAGAM NA KOLANACH NA CHLEB. DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.2022
  03.05.2022

  Proszę o pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Liczy się każda złotówka. Jednocześnie dziękuję tym, którzy już wsparli tę i inne zbiórki na rzecz Ukrainy. Jesteście wielcy! :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.05.2022
  02.05.2022

  Na Ukrainie mamy obecnie piekło wojny - miliony ludzi straciło dach nad głową i dorobek całego życia, wielu też zostało zabitych... Proszę, pomóżmy, jak tylko możemy - liczy się każda złotówka.

74 504 zł  z 1 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 611 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Banaszek - awatar

Jakub Banaszek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 611

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij