Zbiórka Podrzucony chory prezent - Hugo - zdjęcie główne

Podrzucony chory prezent - Hugo

5 557 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Historia Hugo, chorego prezentu od Mikołaja..

Hugo trafił do nas w wigilijny wieczór koło 22.00. Został podrzucony pod bramę, i na początku byliśmy zdziwieni, co robi tu taki piękny pies. Stary karton i fragment brudnego koca jednak nie nastrajały optymistycznie - raczej nikt go tu nie zgubił, a już na pewno nikt nie zamierzał po Hugo wracać.
Dopiero kiedy wnieśliśmy Hugo do środka poznaliśmy powód nocnej wizyty - Hugo miał cała spuchniętą głowę, i wielką zasklepioną ranę. Zapach i stan ogólny Hugo świadczył o pochodzeniu - nie była to raczej legalna hodowla..

Pseudohodowle to tanie, szybkie i nieprzemyślane prezenty, to proceder którego psy często stają się ofiara w święta, urodziny jak bez specjalnej okazji.

Hugo natychmiast dostał imię, bo czuliśmy, ze tu z nami zostanie na te Święta. 

Raz Hugo już nie miał szczęścia. Przykre jest to, że Święta i Mikołaj, i najlepsze życzenia, często zarezerwowane są tylko dla ludzi. Taki pies jak Hugo może tylko biernie czekać, co los mu zgotuje. Hugo nie pozostaje, również tym razem, nic innego jak siedzieć i liczyć na Wasze wsparcie.

Hugo zawieźliśmy do lekarza, rana została wstępnie oczyszczona. W ocenie lekarza jest najpewniej wynikiem ugryzienia przez innego psa. Jest również głęboka. Hugo wymaga intensywnego leczenia, codziennej zmiany opatrunków, podawania leków. A gdy wyzdrowieje będzie potrzebował kolejnych grosików na odrobaczenia i szczepienia.
Potem najlepszego domu.

Prosimy o Mikołajowe grosiki dla Hugo - nie ma nikogo poza nami.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  24.01.2019
  24.01.2019

  Kochani, śpieszymy do Was ze spóźnionymi ale bardzo dobrymi wiadomościami. Hugo w miniony weekend wyruszył do swojego domu stałego. Pierwsze wieści są pozytywne, Hugo szybko się aklimatyzuje i uczy nowych rzeczy. Trzymamy kciuki za malucha i jego nową rodzinę, a Wam z całego serca dziękujemy za wsparcie dla psiaka.

  Zdjęcie aktualizacji 24 917

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2018
  27.12.2018

  Powodzenia 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.2018
  27.12.2018

  Zdrowiej Hugo

 • Masza Meggi I Myszka - awatar

  Masza Meggi I Myszka

  27.12.2018
  27.12.2018

  Hugo bedzie ok 👍

 • Asia - awatar

  Asia

  26.12.2018
  26.12.2018

  Trzymaj się Maluchu

 • Joanna Arvaniti - awatar

  Joanna Arvaniti

  26.12.2018
  26.12.2018

  Trzymaj się, maleńki. Kochamy Cię.

5 557 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 122

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Alicja Jędrzejczak-Chmielarz - awatar
Alicja Jędrzejczak-Chmielarz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij