Zbiórka Małe marzenie - wielka radość! - zdjęcie główne

Małe marzenie - wielka radość!

200 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Kim jest Kuba i na co choruje?

8-letni Kuba choruje na ciężką postać hemofilii i jest tego boleśnie świadomy. Diagnoza padła, kiedy był na świecie od zaledwie pięciu dni. Od tej pory życie rodziny podporządkowane jest chorobie, która polega na niedoborze czynnika krzepnięcia, a co za tym idzie może w każdej chwili, pod wpływem najmniejszego urazu, a nawet samoistnie, doprowadzić do niekontrolowanego krwawienia. Nie są to tylko krwawienia zewnętrzne, ale dużo groźniejsze wewnętrzne, a nawet takie, które mogą zagrozić życiu, jak te w okolicach szyi czy do ośrodkowego układu nerwowego. Każde skaleczenie jest potencjalnie niebezpieczne. Każda zabawa musi być kontrolowana. Każdy uraz to panika. W dzieciństwie Kuby nie ma miejsca na beztroskę, spontaniczność, szalone pomysły. To dzieciństwo pod kloszem. Często smutne i samotne. Chłopiec musi trzy razy w tygodniu przyjmować dożylnie czynnik krzepnięcia krwi. Do piątego roku życia wymagało to ciągłych podróży do szpitala, teraz zastrzyki robią mu rodzice, ale dla wszystkich jest to niezwykle trudne. Kubuś bardzo źle znosi nieustanne kłucie, bo tyle już wycierpiał, że czasem brakuje sił na dalsze zmagania. Dominującym wspomnieniem 8-latka jest ból i strach. Bolesne są nie tylko zastrzyki, ale powtarzające się wylewy do stawów i mięśni w nóżkach i rączkach. 

Zdjęcie opisu zbiórki Małe marzenie - wielka radość!

"Dlaczego inne dzieci są zdrowe, a ja nie?"

Permanentny stres doprowadził także do problemów emocjonalnych u chłopczyka. Towarzyszy mu nieustający lęk, że zrobi sobie krzywdę. Rozpoznaje najdrobniejszy sygnał świadczący o wewnętrznym krwawieniu.A to nie koniec ciężaru, jaki niesie na swoich drobnych barkach, bo przecież dochodzi poczucie odmienności, być może raniące jeszcze bardziej niż ból fizyczny. Kubuś chodzi do szkoły, ale trudno mu przełamać nieśmiałość i nawiązać kontakty z rówieśnikami.Wstydzi się, że jest inny. Tak bardzo przeżywa, że nie może obecnie uczęszczać na w-f, że nie może szaleć na placu zabaw. Jak ma wytłumaczyć kolegom, dlaczego nie może się bawić tak jak oni? Lekarze zabraniają większości aktywności ruchowych, co dla 8-letniego dziecka jest największą karą. Tylko za co? Kuba coraz częściej pyta: „Dlaczego inne dzieci są zdrowe, a ja nie? Dlaczego one mogą się bawić, w co tylko chcą i kiedy chcą, a ja muszę siedzieć w domu i ciągle na siebie uważać?” . Nie ma nic gorszego niż tłumaczyć własnemu dziecku, dlaczego jest skazane na cierpienie. A chłopiec jest w tym wieku, że zaczyna rozumieć co to znaczy i poszukuje odpowiedzi na trudne pytania. Odpowiedzi, których nikt nie zna…

Zdjęcie opisu zbiórki Małe marzenie - wielka radość!

Małe wielkie marzenie Kuby

Ostatnio jednak pojawiło się małe światełko w tunelu. Lekarze zgodzili się na bardzo ostrożną jazdę na rowerze. Oczywiście w kasku i z ochraniaczami. Kuba uchwycił się tej myśli, tej nadziei i żyje tylko tym marzeniem. Niestety jego poprzedni rowerek jest już dawno za mały, a rodziców nie stać na zakup nowego, ponieważ mają jeszcze drugiego chorego synka, a leczenie jest bardzo kosztowne. Właśnie dlatego chcemy Was prosić o pomoc w realizacji fantazji tego niesprawiedliwie pokrzywdzonego przez los chłopczyka. Chcemy podarować mu wyśniony, upragniony rower wraz z kaskiem i ochraniaczami. To tak niewiele, a jednocześnie tak wiele. Dla Kubusia rower jest symbolem tego wszystkiego, co odebrała mu choroba. A teraz jest szansa, żeby odzyskał ten mały kawałeczek dzieciństwa – żeby otrzymał namiastkę zabawy, ruchu, żeby mógł się poczuć jak inne dzieci. Być może rower nie zastąpi w pełni zabawy na podwórku z rówieśnikami, ale na pewno umili czas i da mnóstwo radości i pocieszenia w tych trudnych momentach, kiedy malec z utęsknieniem obserwuje bawiące się beztrosko dzieci.  Liczymy na Wasze wsparcie w spełnieniu tego nie tak wielkiego, ale jakże ważnego marzenia!

Zdjęcie opisu zbiórki Małe marzenie - wielka radość!
200 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Ola - awatar
Ola
20
Ewelina - awatar
Ewelina
10
mariusz - awatar
mariusz
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
100
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij