Ratowanie zagłodzonych cieląt

8 690 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 227 osób
Zbiórka zakończona
 
Fundacja Animal Rescue Polska - awatar

Fundacja Animal Rescue Polska

Organizator zbiórki

W dniu 30.04.2019r. otrzymaliśmy prośbę o pomoc od OTOZ Animals w sprawie zaniedbania i złych warunków utrzymania zwierząt gospodarskich w miejscowości Falenty Nowe w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Zakład Doświadczalny należący do Skarbu Państwa. Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, zetknęliśmy się z ogromnym zaniedbaniem i gruntownym naruszeniem praw zwierząt. Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, cielęta nie leczone, przewlekłe zapalenie płuc i oskrzeli. Warunki utrzymania dają wiele do życzenia. Martwe cielę leżące gdzieś z boku przykryte plandeka oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży gdzie nie miało by szans na przeżycie. Na miejscu lekarz weterynarii współpracujący z Animal Rescue Polska podjął działania w celu ratowania zwierząt u których stwierdzono zagrożenie życia lub zdrowia. Dzięki współpracy Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego mieliśmy zapewnione wsparcie transportowe i logistyczne, oraz dalszą, całodobowa pomoc przy ratowaniu tych zwierząt. W czasie interwencji mieszkańcy zaczęli przekazywać nam informacje o zakopywaniu martwych zwierząt na terenie instytutu. Na miejscu pracowała z nami Policja wraz z technikiem kryminalistyki oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Pruszkowa. Zwierzęta w stanie zagrożenia życia i zdrowia zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 Ustawy o Ochronie Zwierząt. W stosunku do jednego z cielaków ze względu na jego tragiczną kondycję lekarz podjął decyzję o humanitarnej eutanazji.

Zbieramy pieniądze na leczenie, utrzymanie i pokarm zastępczy dla cieląt. Potrzebujemy pilnie preparatu Laktomilk. Kontakt 792-112-222. Chętnych, którzy chcą zakupić preparat prosimy o wysyłkę na adres Animal Rescue Poland ul. Sobieskiego 72b, 02-930 Warszawa. Możemy również odebrać w okolicach Warszawy. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt pod wskazany powyżej numer telefonu. 

Komentarze


 • Ida Kozlowski - awatar

  Ida Kozlowski

  06.05.19
  06.05.19

  Trzymajcie sie! #govegan

 • MatiPozLM - awatar

  MatiPozLM

  05.05.19
  05.05.19

  😊

 • Good Food Konstancin - awatar

  Good Food Konstancin

  03.05.19
  03.05.19

  Przyjaciele pomagają przyjaciołom!

 • Karolina - awatar

  Karolina

  02.05.19
  02.05.19

  Co za bestialstwo. Brzydzę się takimi ludźmi. Wszyscy pracownicy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Mam nadzieję, że to ostatni raz kiedy te biedne cielaczki zaznały tyle bólu.

 • NEL.L - awatar

  NEL.L

  02.05.19
  02.05.19

  mam nadzieję, że szybko poczują się dobrze i szczęśliwie. zdrowia im i miłości!

8 690 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 227 osób
Zbiórka zakończona
 
Fundacja Animal Rescue Polska - awatar

Fundacja Animal Rescue Polska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 227

Dorota Danowska - awatar
Dorota Danowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika B. - awatar
Dominika B.
50
Sandra Stojanowska - awatar
Sandra Stojanowska
50
KatarzynaB - awatar
KatarzynaB
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mira - awatar
Mira
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij