Zbiórka Nie pozwólmy marznąć im zimą! - zdjęcie główne

Nie pozwólmy marznąć im zimą!

17 702 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 486 osób

Zbliża się zima, dla zwierzaków w naszym schronisku smutny i trudny czas... Nasze schronisko to budynki z lat 50 tych, zaadoptowane jedynie kiedyś, dawno temu, przez nasze miasto, na potrzeby przetrzymywania niewielkiej liczby piesków. Dawne garaże, warsztaty , pomieszczenia robocze  wysypiska śmieci, przeobraziły się z potrzeby chwili w schronisko.

Trudno uwierzyć jak dużo zwierzaków obecnie jest przyjmowanych i musi bytować w takich, a nie innych warunkach. Przejęliśmy schronisko w fatalnym stanie, wiele, wiele remontów dokonaliśmy aby pobyt w schronisku bezdomnych, kochanych przez nas psiaków i kociaków stał się w ogóle znośny i aby mogły normalnie i godne czekać na nowy upragniony dom. 

Niestety jednego nie możemy zmienić –  co roku , aby choć jako tako dogrzać pomieszczenia schroniska zimą wydajemy fortunę , co roku mamy dramat aby udało się opłacić ogromne rachunki za prąd, którym musimy ogrzewać schronisko.  Cienkie , nieszczelne, stare mury to duże straty ciepła i bardzo ciężko utrzymać zarówno w psiarni jak i w kociarni w miarę dobrą temperaturę. Dodatkowo część zwierząt przebywa w kojcach na zewnątrz, a wiele z nich to staruszki,  psiaki po przejściach, potrzebujące ciepła, schorowane, które czekają długo na adopcję, czasem maleńkie psiaki, które też źle znoszące zimno, czy mrozy...

Zimą nieustannie trwa dramat. Nie wszystkie mieszczą się w środku nieocieplonego budynku, który ciężko ogrzać,  wiele z nich jest na zewnątrz w boksach. W najmroźniejsze dni szukamy chętnych i sami również zabieramy psiaki do domów, by nie pomarzły... W pomieszczeniach kociarni też nie jest lekko.

Nie mamy dostępu niestety do innych mediów niż prąd, ocieplenie to duża i nieopłacalna inwestycja – obecne schronisko może istnieć prawdopodobnie jeszcze tylko 2-3 lata.

   

Zwracamy się o pomoc w imieniu naszych zwierzaków w opłaceniu rachunków za prąd.

 

Nasze schronisko co roku przyjmuje ponad 250 kotków i podobną ilość psiaków. O każdego jednego walczymy do końca, każdy przechodzi u nas pozytywną przemianę wyglądu, zdrowia, charakteru i zachowania. Mamy duże grono bardzo pomocnych wolontariuszy, którzy zabierają psiaki na spacery, pielęgnują je i  przebywają z nimi. Także kotki których w tym roku jest ogromnie dużo są dogłaskane w miarę możliwości. Większość naszych psiaków i kociaków znajduje nowych, odpowiedzialnych opiekunów i to jest naszą ogromną radością i sensem pracy.

Wszyscy pracownicy schroniska są jednocześnie inspektorami poświęcającymi czas dla ratowana zwierząt podczas setki trudnych interwencji rocznie. Udzielamy także pomocy zwierzętom dzikim. O wszystkich naszych działaniach można przeczytać na naszej stronie internetowej w linku „o nas” gdzie zachęcamy do obejrzenia filmików, przedstawiających ogrom naszej ciężkiej pracy.


Poniżej skany kilku faktur za ogrzewanie schroniska:

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Gosia - awatar

  Gosia

  12.01.2017
  12.01.2017

  Niech będzie wam cieplutko ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2017
  07.01.2017

  Polanka Wielka ul. Północna nr posesji 2 i 6 błąka się pies średni czarny z białą krawatkom od kilku dni się błonka samochody jedzą do przedszkola i trąbiąc na niego b chodzi po drodze po ulicy Północnej . Przelew poszedł .

 • Żaneta - awatar

  Żaneta

  20.12.2016
  20.12.2016

  Pomagajmy, a też dostaniemy pomoc.

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   30.12.2016
   30.12.2016

   Dziękujemy za pomoc!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  18.12.2016
  18.12.2016

  ziarnko do ziarnka kazdy po pare zloty i swiat stanie sie lepszy

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   30.12.2016
   30.12.2016

   Dziękujemy za wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.2016
  18.12.2016

  POMAGAJMY!!!!!!!!!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   30.12.2016
   30.12.2016

   Dziękujemy za pomoc dla naszych podopiecznych!

17 702 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 486 osób

Wpłaty: 486

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciej - awatar
Maciej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grazyna Wielgus - awatar
Grazyna Wielgus
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mirka - awatar
Mirka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij