Zbiórka Na nowy dom dla dzieci Oli F. - miniaturka zdjęcia

Na nowy dom dla dzieci Oli F. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na nowy dom dla dzieci Oli F. - zdjęcie główne

Na nowy dom dla dzieci Oli F.

66 035 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 202 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Izabela Wójcik - awatar

Izabela Wójcik

Organizator zbiórki

Aktualizacja 11.07: Dzień dobry. Nie kończymy jednak zbiórki. Ze względu na naprawdę liczne prośby i zapewnienia o jeszcze nadchodzącym wsparciu zdecydowaliśmy, że nie będziemy odbierać ludziom o wielkich sercach tej możliwości. Bo przecież chodzi o dzieci i spokój tej rodziny, a pieniądze pozwolą im przez jakiś czas żyć naprawdę spokojnie i nie martwić się o środki.


Nasza motywacja o wcześniejszym zakończeniu podyktowana była tym, że założony cel został osiągnięty. Uzbierana kwota z dużym prawdopodobieństwiem wystarczyłaby na pokrycie wydatków, o których pisałam w opisie zbiórki. Każda kolejna złotówka byłaby na pewno wykorzystana rozsądnie, ale nie jesteśmy na tym etapie w stanie wskazać dokładnie W JAKI SPOSÓB. Dlatego, ze względu na uczciwość względem darczyńców, myśleliśmy o zamknięciu jej. Nikt przecież teraz nie wie ile będzie kosztowało dokładnie utrzymanie tak dużej rodziny i z jakimi niespodziewanymi kosztami przyjdzie jej się mierzyć. Przepraszam za zamieszanie, kierowaliśmy się dobrymi intencjami względem wszystkich zainteresowanych.


Tak więc każdą kolejną złotówkę traktujemy jak skarbonkę, która będzie zabezpieczeniem tej nowej rodziny. Jeśli więc ktoś ma ochotę do tej skarbonki jeszcze się dołożyć - dziękuję. <3 


Update: Dzień dobry. Ile może kosztować jakieś 9 godzin? Jak się okazuje dużo więcej, niż zakładałam, bo ponad 26 tysięcy złotych, setki udostępnień, komentarzy i niesamowity ogrom wsparcia. Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie w akcję pomocy nowej rodzinie dzieci Oli.

Zdecydowaliśmy o zakończeniu zbiórki po 24 godzinach, więc w czwartek, w okolicach południa zostanie ona wyłączona, a środki przelane na bezpośrednie konto cioci, która planuje stworzyć dla nich specjalne subkonto, z których te "dziecięce" wydatki będzie pokrywać.

W tej masie wsparcia oczywiście znalazło się też trochę krytyki i chorych domysłów, dlatego uspokajam - procedury są uruchomione, ciocia została już oficjalnie przez Sąd ustanowiona opiekunem dla dzieci i nikt nawet nie zakłada, że maluchy trafią do domu dziecka. Nie ma ku temu żadnych podstaw, procedury zmierzające do ustanowienia rodziną zastępczą zostały uruchomione.

---


Potrzebna pomoc! 

Doszło do strasznej zbrodni - Aleksandra F., mieszkanka Kluczborka, została zamordowana przez męża w nocy z 6 na 7 lipca, na terenie ich domu, który remontowali, w Nasalach. Do morderstwa przyznał się mąż, któremu grozi za to od 10 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Na świecie została trójka wspaniałych dzieci:

9-letnia Kinga

7-letnia Iza

4-letni Heniu. 

Dziećmi zaopiekowała się ciocia, z którą maluchy były blisko związane i to ciocia (wraz ze swoją rodziną) będzie tworzyć dla nich nowy, bezpieczny dom na terenie Gorzowa. 

Sytuacja nie jest jednak prosta, ponieważ w mieszkaniu 44 mkw. zamieszkiwanym dotąd przez 3 osoby będzie mieszkało tych osób 6, w związku z czym należy przeprowadzić remont i przystosować przestrzeń do potrzeb najmłodszych. Niezbędny jest zakup mebli, łóżek, biurek, krzeseł, ubrań, rzeczy osobistych i pokrycie wszystkich innych, niespodziewanych wydatków.


Ważne jest też zapewnienie regularnej pomocy psychologicznej całej rodzinie, by ta traumatyczna sytuacja jak najmniej wpłynęła na ich życie i pozwoliła stanąć na nogi. Regularna terapia wiąże się z wysokimi kosztami.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoliłoby na pokrycie wydatków w związku z tą nagłą sytuacją, która spadła na rodzinę Oli. Dziękujemy za każdą złotówkę i będziemy wdzięczni za pomoc w nagłośnieniu tej zbiórki. 


Ciocia, która zdecydowała się zaopiekować dziećmi, nie zgodziła się na oddanie maluchów do domu tymczasowego i jest gotowa być z nimi na dobre i na złe. Oficjalne procedury w sądzie rodzinnym zostały już rozpoczęte.


Pomóżmy tej nowej rodzinie udźwignąć temat, by w obliczu takiej tragedii sprawy finansowe były ostatnim, czym muszą się martwić. Dzieci straciły matkę na zawsze, ojca szybko nie zobaczą, muszą żyć dalej!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Izabela Wójcik - awatar

  Izabela Wójcik

  12.07.2024
  12.07.2024

  Informacja dotycząca pogrzebu:

  Ostatnie pożegnanie Oli odbędzie się we wtorek, 16 lipca 2024 r.

  O godzinie 10:00 odprawiony zostanie różaniec w kościele MBWW w Kluczborku, następnie uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą odprawioną w tym samym miejscu o godzinie 10:30. Prochy Oli zostaną złożone do grobu rodzinnego na kluczborskim cmentarzu.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Wanda Niżnik - awatar

  Wanda Niżnik

  18.07.2024
  18.07.2024

  ŻYCZĘ ŻEBY DZIECIACZKI MIAŁY PIĘKNY DOM I SPOKOJNE ŻYCIE. JESTEM Z WAMI!!!!

 • Przemek - awatar

  Przemek

  15.07.2024
  15.07.2024

  Brak słów, to zdjęcie mówi wszystko. Oby zbiórka trwała jak najdłużej. Trzymam kciuki za nowe miejsce na ziemi dla tych dzieci.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.07.2024
  13.07.2024

  Duzuuuzooo miłości, wytrwałości!!! Jeszcze zaświeci ☀️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.2024
  12.07.2024

  Żadne pieniądzę nie zwrócą Dzieciom ich Mamy ale oby pomogły w powrocie do ''normalności'' i urządzeniu, poukładaniu życia na nowo... Trzymajcie się!

 • Justyna Dąbrowska-Buczek - awatar

  Justyna Dąbrowska-Buczek

  12.07.2024
  12.07.2024

  Trzymajcie się! Czas leczy rany. Dużo miłości i zdrowia:) Najważniejsze, że jesteście razem!

66 035 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 202 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Izabela Wójcik - awatar

Izabela Wójcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 202

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kasia - awatar
Kasia
100
Marysia i Staś - awatar
Marysia i Staś
43
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Mykyta - awatar
Mykyta
80

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij