Zbiórka Aparat słuchowy dla Janusza - zdjęcie główne

Aparat słuchowy dla Janusza

3 680 zł  z 3 660 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Janusz Paciorkowski to pogodny 31-latek, który od dzieciństwa zmaga się z wrodzoną niepełnosprawnością fizyczną. Najpierw były to wady stóp utrudniające poruszanie się, potem dysfunkcje obu kolan i skolioza kręgosłupa. Z biegiem lat lista schorzeń wydłużała się, a gabinety lekarskie, szpitale i rutynowe badania stały się częścią życia Janusza i jego Mamy. Nie zawsze można było liczyć na wymarzoną poprawę. Pomimo trudności ze zdrowiem Janusz uczył się indywidualnie w domu, nie ustępując praktycznie rówieśnikom z klasy, a pedagodzy mocno kibicowali jego postępom w nauce. 

To właśnie nauczyciele zauważyli u Janusza początki problemów ze słuchem i zaalarmowali o tym jego Mamę. Pilna wizyta u lekarza specjalisty otolaryngologa, badania i postawiona przez Panią Profesor diagnoza: "Niedosłuch. Potrzebny będzie aparat słuchowy na lewe ucho". W prawym uchu ubytek sięga aż 90%, więc aparat niewiele tu pomoże. Kolejny cios... Przyszedł rok 2004. Pierwszy w życiu aparat słuchowy i pierwsze obawy, skrępowanie i wstyd. Typowa reakcja nastolatka, któremu dorośli każą nosić coś, co przecież jego zdaniem noszą "tylko" dziadkowie. Czas i tłumaczenia Mamy i Brata pomogły oswoić się Januszowi z aparatem słuchowym, który towarzyszy mu codziennie do dzisiaj. 

Obecny, drugi już aparat Janusza ma pękniętą obudowę, co widać na zdjęciu i 7 lat pracy dla swojego właściciela, który starał się o niego właściwie dbać, aby służył mu jak najdłużej. Okresowe przeglądy w punkcie protetyki słuchu, czyszczenie itd. Wymiana obudowy i miniaturowych, elektronicznych komponentów jest nieopłacalna. Pani protetyk słuchu ponownie zbadała słuch Januszowi w oddziale "Audiofonu" dobierając parametry nowego aparatu i uwzględniając rozumienie wśród gwarnych rozmów czy podczas rozmowy telefonicznej tak, aby podczas konwersacji nie dochodziło do sprzężeń akustycznych ("gwizdów", "pisków") jakie zdarzają się w tańszych modelach, bez potrzeby ręcznej, każdorazowej regulacji. To ważne, bo przecież wszyscy korzystamy z telefonów prawda? Zwłaszcza, że Janusz po zakończeniu leczenia schorzeń ortopedycznych planuje podjąć pracę w rejestracji medycznej, a nawet już zrobił on-line kurs zawodowy w tym kierunku. W takiej pracy dobry słuch to konieczność, zarówno w rozmowie bezpośredniej jak i telefonicznej.

31-latkowi przysługuje dofinansowanie w ramach NFZ w wysokości 700,00 zł, a także ze środków PFRON w kwocie 910,00 zł, co łącznie daje sumę 1610,00 zł. Pozostałą kwotę musi zapłacić niestety sam, co zdecydowanie przewyższa jego możliwości finansowe - jego i Mamy, z którą zamieszkuje. Przed nim kolejna operacja - endoprotezoplastyka całkowita kolana prawego, a także - prawdopodobnie - kolejna stabilizacja odcinka piersiowego kręgosłupa, z powodu nawracającej się po kilku latach skoliozy. Janusz, oprócz zaleconych suplementów i lekarstw, stosuje dietę w związku z insulinoopornością.

Pomożemy, by jego życie było choć trochę łatwiejsze?... By mógł chociaż słyszeć  jak inni? Jeśli nie możesz - udostępnij, proszę 🙏 ! Każda złotówka jest jednakowo ważna. Docelowa kwota, jaką zbieramy, obejmuje także prowizję 7,5% na utrzymanie portalu pomagam.pl. Pamiętaj - dobro wraca 😊. DZIĘKUJEMY! ❤  

Więcej o Januszu: www.blizejsiebie.org.pl/podopieczni/janusz/


Aktualizacje


 • Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg "Bliżej Siebie" w Świdnicy. - awatar

  Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg "Bliżej Siebie" w Świdnicy.

  14.04.2021
  14.04.2021

  Hurra!!! :) To niesamowite, dzięki Wam - Aniołom o ludzkich twarzach mamy sto 💯 procent całej zbiórki!!! To już koniec, zbiórka z dniem 14.04.2021r. jest zakończona. Żadne słowa nie oddadzą naszej wdzięczności!!! Z całego serca ❤ Janusz i jego Mama oraz Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg "Bliżej Siebie" składa najszczersze podziękowania Wszystkim Darczyńcom, osobom, które udostępniały, lajkowały i chociażby dobrym słowem wspierały Janusza i niniejszą zbiórkę! Ściskamy 🤗 Was mocno! Dla takich chwil warto czekać, dla takich chwil warto żyć...

  Zdjęcie aktualizacji 66 824

Komentarze


 • Marek Faifr - awatar

  Marek Faifr

  10.04.2021
  10.04.2021

  🇨🇿🇵🇱👍🤗👍🇵🇱🇨🇿🍀🍀🍀🍀🍀

3 680 zł  z 3 660 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby

Wpłaty: 63

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
370
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marysia - awatar
Marysia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Lena - awatar
Lena
20
M.M. - awatar
M.M.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij