Zbiórka Na ratunek 13-letniej Basi - zdjęcie główne

Na ratunek 13-letniej Basi

640 zł z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Magda Chrobak - awatar

Magda Chrobak

Organizator zbiórki

Nazywam się Magda i piszę w imieniu opiekunki Basi - Justyny.

To ta sama osoba, co z poprzedniej zbiórki - OPIEKUJE SIĘ NA STAŁE 12 KOTAMI i 4 PSAMI.


ENGLISH: My name is Magda and I'm writing on behalf of Basia's guardian - Justyna. She takes care of 12 cats and 4 dogs in her own home. (Almost every cat and dog she takes care of suffered mild or extreme trauma and urgently needed a safe home.) The following story shall explain why we're fundraising:


Justyna mówi:

Zaczęło się z półtora miesiąca temu jak moja kotka nie trafiła na parapet i z niego spadła i wyglądało to tak jakby jej coś w szyi przeskoczyło. Dostawała przez 3 dni Loxicom była poprawa. Potem tydzień później zaczęła mieć wyraźne problemy z równowagą. Gdy podchodziła do mnie i się łasiła i ocierała o nogę to od razu się przewracała, nie potrafiła tez się otrzepać, bo kończyło się to od razu upadkiem. Pojechałam od razu z nią do lecznicy, w której pracuję, miała osłabiony odruch źrenicy pośredni i bezpośredni, coraz większe problemy z równowagą. Wykonaliśmy zdjęcia rtg, echo serca, morfologia i biochemia oraz profil tarczycowy. Wszystko wyszło w normie. Na zdjęciu rtg nie podobała nam się prawa łapa, było podejrzenie przez radiologa nowotworu kości, nigdy nie utykała na ta łapę. Pobraliśmy próbkę do histopatologii i wynik przyszedł dobry, żadnych zmian nowotworowych oraz zapalnych. Dostawała Enrocin, Catosal i Rapidexon ponad tydzień, mała poprawa, ale zaczęła wskakiwać na wysokości. Teraz dostaje tylko Dalacin 75 mg dwa razy dziennie po połówce. Jest poprawa jednak nadal ma problem z równowagą, źrenice po pierwszym antybiotyku i sterydzie zaczęły reagować normalnie. Apetyt w normie. Basia ma 13 lat, jest dawno po sterylizacji, kotka nigdy nie wychodziła na dwór. Ja ja mam od 3 lat. Jej córka w wieku 7 lat zmarła na raka. Zaczęło się od guza w okolicy podżuchwowej potem przerzuty były do nerek i najprawdopodobniej do mózgu bo miała duże problemy z chodzeniem, równowaga, oraz głowa zupełnie wygięła się jej w jedna stronę.


ENGLISH:


Justyna (the guardian) tells the story:


It all had begun a month and a half ago when my kitty Basia had failed to land safely on a windowsill while jumping - she had fallen down and it had seemed like something 'popped' or shifted in her neck.  For the next three days she was administered Loxicom and I saw some improvement back then. But a week later she developed serious balance issues. She would come to fawn on my leg and fall over, and she would collapse when trying to shake off. We immediately went to the clinic I work in and her pupillary response was weakened. She had more and more trouble with maintaining balance. We ran X-rays, echocardiogram, and advanced blood tests including biochemical analysis and thyroid function tests. The analysis showed the levels were normal. However, the X-ray had us concerned with the right limb, the radiologist suggested it might be bone cancer, even though she had never limped before. The histopathology came back negative. She was administered Enrocin, Catosal, and Rapidexon for a week, and then she could jump and land safely sometimes. Now I only give her a half of 75 mg Dalacin tablet twice a day. Her appetite has improved as of now, the pupilary response is back to normal thanks to antibiotics, but she still can't quite balance her body. Basia is 13 years old, neutered, and has never been an outdoor cat. Her daughter died of cancer at 7 years of age, and some of her symptoms resembled what Basia has been going through.

NADAL NIE WIADOMO, CO JEST BASI. Leki dają tylko chwilową poprawę, to leczenie objawów, nie przyczyny.


WE STILL DO NOT KNOW WHAT EXACTLY HAS BEEN BUGGING BASIA. All we can do and all we have done so far is treating the symptoms and not the cause.

Pilnie potrzebujemy pieniędzy na rezonans i wizytę u renomowanej specjalistki w dziedzinie neurologii. Cena została wyznaczona na taką, jaką widzicie.

Każda wpłata przybliża nas do celu!

Basia zbija paputa z każdym, kto pomoże jej dojść do zdrowia!


The money is going towards all the expenses including the cost of a professional neurologist appointment and an MRI. The price of Basia's health is high but every donation counts!


High-paw to everybody that helps the cause!

Aktualności


 • Magda Chrobak - awatar

  Magda Chrobak

  19.06.19
  19.06.19

  Kochani, Basia już po rezonansie, a dług niespłacony. Gdybyście mogli udostępnić gdzieś na swoich grupach, stronach - to wiele by dla nas znaczyło. Z góry dziękujemy.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.19
  13.06.19

  Powodzenia

  • Magda Chrobak - awatar

   Magda Chrobak - Organizator zbiórki

   13.06.19
   13.06.19

   Dziękujemy z całego serca za tak hojną wpłatę.

 • Kaja Ne - awatar

  Kaja Ne

  12.06.19
  12.06.19

  powodzenia.....

  • Magda Chrobak - awatar

   Magda Chrobak - Organizator zbiórki

   12.06.19
   12.06.19

   Dziękujemy z całego serca!

640 zł z 1 700 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Magda Chrobak - awatar

Magda Chrobak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Gośka - awatar
Gośka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Sandra - awatar
Sandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Małgorzata Tujaka - awatar
Małgorzata Tujaka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij