Zbiórka Cypis, do którego strzelano. - zdjęcie główne

Cypis, do którego strzelano.

5 390 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 191 osób

Staruszek Cypis nie wyróżnia się ani urodą  ani młodością. W sumie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ot, zwykły,  stary pies, jakich w schroniskach siedzą tysiące. Siwy pysk, niedożywienie, słaby wzrok, licha sierść i już wiesz, że jego życie od dawna nie było  bajką. 

A dziś, gdy zbliża się do kresu swojej wędrówki,  gdy Tęczowy Most jest już bliżej niż dalej, zamiast grzać kanapę w domu  swojego opiekuna, gryzie z rozpaczy kraty w schronisku.

Wzięliśmy Cypisa. Staruszka, który nie  radził sobie w betonowym świecie oddzielonym od bajki zardzewiałymi  kratami. Niedowidzący, stary, słaby pies w schroniskowych realiach ma  małe szansę na przeżycie. A na adopcję praktycznie żadnych. 

Ludzie  przychodzą, patrzą, wybierają, ale to nie starych Cypisów szukają. Po  takich jak on, prześlizgują wzrokiem. Patrzą, a nie widzą. Młodości i  urody szukają, zapominając, że to, co najcenniejsze, jest niewidoczne dla  oka. 

A Cypis, choć chory i stary, nadal chce kochać i być kochanym.  Długo czekał w schronisku, aż ktoś go wypatrzy. Nie było mu to dane.

Cypis przebywa w najlepszym, domowym  hotelu.

Pies ma padaczkę i ciało obce w brzuchu. Problemy ze wzrokiem, niedożywienie. Ma zmiany skórne. Ma też śrut w okolicy kręgosłupa. Widać są rejony w naszym kraju, gdzie do niechcianych Cypisów się strzela. 

Pilnie potrzebne są środki na diagnostykę i leczenie. Potrzebna  wizyta u okulisty.  Potrzebna najlepsza karma i suplementy dla starych  psów. Potrzebne są środki na opłacenie jego hotelu.

Prosimy, pomóż Cypisowi.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.06.2017
  19.06.2017

  Cypis miał gorszy okres w maju, ataki padaczki były bardzo częste przez moment, ale sytuacja została szybko opanowana, leki spełniają swoje zadanie i dzięki Wam Cypis jest z nami.

  Zdjęcie aktualizacji 5 724

Komentarze


 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  19.06.2017
  19.06.2017

  Czwarty raz wpłacam na Cypiska, mam nadzieję, że szybko zbierze się 100%. Cypisku, trzymaj się!

 • "NIE DLA ZAKAZÓW wędrówek z psem po Karkonoskim Parku Narodowym" - awatar

  "NIE DLA ZAKAZÓW wędrówek z psem po Karkonoskim Parku Narodowym"

  25.03.2017
  25.03.2017

  Każdy obywatel RP powinien mieć prawo wstępu z psem na smyczy do parku narodowego oraz do obiektów w przestrzeni publicznej.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.03.2017
  25.03.2017

  Cypisku , trzymaj się , jeszcze życie przed tobą .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2017
  20.03.2017

  Trzymaj się Cypisku Buziak:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2017
  20.03.2017

  niech ten piesek chociaz na starosc godnie zyje.lusi

5 390 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 191 osób

Wpłaty: 191

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
24
Alina.Ko - awatar
Alina.Ko
50
Janusz - awatar
Janusz
50
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Bożena P-B. - awatar
Bożena P-B.
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij