Zbiórka Wychudzona czekała na śmierć - zdjęcie główne

Wychudzona czekała na śmierć

3 025 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby

                27 letnia staruszka prosi o pomoc. 

Wychudzona, obolała, zrezygnowana, mająca problemy z poruszaniem się, odrzucona przez stado i niestety spisana na straty przez właścicieli.  Stare konie często tak są traktowane.

Piękna gniada klacz czystej krwi arabskiej przyszła na świat w jednej ze stadnin koni. W wieku 3 i 4 lat brała udział w wyścigach na warszawskim Służewcu. Kariera wyścigowa trwała 2 lata, a Zastawa, bo takie otrzymała imię w stadninie, wygrała jeden z wyścigów. Zasłużony koń, a na stare lata tak została potraktowana. Nie wiemy, co działo się później do dnia kiedy otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wychudzonego konia.  

Stała samotna na padoku, stado wyraźnie ją odrzuciło. Nie miała już siły biegać, radośnie rywalizować w pastwiskowych gonitwach. Stała całkiem sama ze spuszczoną głową, bez chęci do życia. 

Z informacji uzyskanych od właścicieli dowiadujemy się, że przebywa u nich od 7 lat, że w tym czasie próbowali ją zaźrebić, ale się nie udało.  W chwili gdy brali klacz pod swoją opiekę  klacz miała coś z biodrem, ale nie byli w stanie powiedzieć co się dzieje, a lekarza weterynarii nie wezwali ...

Klacz ma również stare, nieleczone odleżyny, których właściciela nawet nie zauważyli, nie mówiąc o przemywaniu czy opiece weterynaryjnej.

Zastawa  -  u nas  dostała imię Zuzia, porusza się powolutku, kilka kroczków, po czym zatrzymuje się na odpoczynek. Wyraźnie widać bolesność przy poruszaniu się. Już od dawna nie czuła wiatru w grzywie, a blask oczu znikł.

Babuszka długo nie widziała lekarza weterynarii, a chudnięcie przypisane było starości i problemowi z biodrem oraz utrudnionemu w  poruszaniu się.


Klacz jest już bezpieczna w naszym przytulisku Rogate Ranczo w Bojanie.

Prosimy o pomoc w sfinansowaniu powrotu staruszki Zuzi do zdrowia.  


Zuzia otrzyma specjalną dietę -  4 posiłki w małych porcjach ze specjalistyczną paszą dla koni starszych i wychudzonych - St.Hippolit Mebio BuildUp oraz Eggersmann Zucht Musli, w celu wsparcia przewody pokarmowego 3 razy w tygodniu przyrządzany będzie smakowity mesz z siemienia lnianego i otrąb pszennych.  
Mamy nadzieję że nasza staruszka Zuzia dzięki Państwa pomocy, powróci do dobrej kondycji, a blask radości pojawi się w jej oku.

Nasze przytulisko  Rogate Ranczo w Bojanie jest pełne, można by powiedzieć pęka w szwach - bite, głodzone przez poprzednich właścicieli zwierzęta gospodarskie tutaj znajdują drugie życie.

Musimy zbudować kolejny boks dla Zuzi, wszystkie boksy są już zajęte. Niesie to  za sobą kolejne wydatki, na które nie mamy już środków. Koszt budowy kolejnego boksu to 4500zł.

Prosimy o pomoc w opłaceniu:
 - transportu konia 430 zł,
- opieki lekarsko-weterynaryjna -  RTG, antybiotykoterapia      1500zł
- suplementy na stawy zapas na najbliższe 2  miesiące- 450 zł
- pasze na najbliższe 2 miesiące - 550 zł
 - kowal 80 zł
- utrzymanie Zuzi przez kolejne 4 miesiące 2000 zł.
- budowa nowego boksu 4500 zł.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za pomoc i ratunek naszej seniorki!


Aktualizacje


 • OTOZ Animals - awatar

  OTOZ Animals

  14.01.2021
  14.01.2021

  Kochani, chcieliśmy się podzielić z Wami garścią informacji na temat samopoczucia Zuzi. Zuźka powoli przybiera na masie. Ma przeogromny apetyt, głośno domaga się posiłków, a żłób zawsze jest wylizany. Jesteśmy też po wizycie kowala. Ma wywerkowane wszystkie cztery kopytka. Na spokojnie podała wszystkie nogi, czasami potrzebowała dłużej chwili na odpoczynek ale bez stresu i zbędnych sedacji wszystko udało się zrobić. Codziennie wychodzi na wybieg w gronie koleżanek seniorek. Coci i Riri oraz kucyków Lili i Mrówki. Zresztą sami oceńcie jak Zuźka wygląda.

  Zdjęcie aktualizacji 61 489

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.11.2020
  19.11.2020

  Powodzenia Zuziu :)

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   19.11.2020
   19.11.2020

   Dziękujemy za pomoc w imieniu Zuzi!

3 025 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby

Wpłaty: 102

Krzysztof - awatar
Krzysztof
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marlena - awatar
Marlena
5
Magda Niczke - awatar
Magda Niczke
5
Barbara Baranowska - awatar
Barbara Baranowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia - awatar
Natalia
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij