Zbiórka Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu - zdjęcie główne

Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu

1 250 zł  z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

GPK Mrau jest grupą wolontariuszek, która skupia się na pomocy tym najbardziej potrzebującym kotom z warszawskiego schroniska na Paluchu. Szukamy dla nich domów tymczasowych oraz wspieramy ich leczenie.

Jednym z naszych podopiecznych miał być 12-letni Czorcik (schroniskowy Arcyk, nr 423/19), który po stracie właściciela stracił też nadzieję na lepsze jutro. Długo niezauważany i pomijany został w końcu wypatrzony przez Rodzinę, która nie przeszła obok niego obojętnie. I tak starszy, czarny, niepozorny kocurek, który w schronisku tracił nadzieję, dostał najlepszy prezent pod słońcem - dom stały!

Nowi Właściciele prócz wspaniałego towarzysza zyskali dodatkowy obowiązek: konieczność postawienia kocurka na cztery łapki. Bo Czorcik ze schroniska wyszedł sklasyfikowany jako kot nerkowy, wymagający leczenia:

"Przeglądając strony schroniska zobaczyliśmy jego zdjęcie i zakochaliśmy się. Okazało się, iż kocurek ma problemy z nerkami. Umówiliśmy go na wizytę u najlepszej pani doktor od kocich nereczek dr Neski – Suszyńskiej. Na wizycie okazało się, iż nerki nie są jedynym problemem Czorcika. Czorcik ma nadciśnienie wymagające podawania leków. Trzeba także usunąć mu wszystkie ząbki ze względu na ich zepsucie oraz zaawansowany stan zapalny. Przed zabiegiem trzeba było wykonać mu jeszcze echo serduszka, gdyż  słychać w nim jakieś szmery."

Konsultacja nefrologiczna i badania, badanie kardiologiczne oraz zabieg ekstrakcji zębów to duży wydatek, który jest sporym obciążeniem dla nowych Właścicieli Czorcika, zwłaszcza, że pod opieką mają kolejną dwójkę starszych, również czarnych, kotów. Całkowity koszt wizyt szacowany jest na ok. 1880 zł + koszty leków.

Część z tej kwoty, 630 zł za pierwsze badania została zrefundowana w ramach Mrau, ale potrzebujemy uzbierać brakującą kwotę leczenia Czorcika, która przewyższa również nasze możliwości pomocy :(


Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie w leczeniu kocurka, który sporo przeszedł w życiu i w końcu ma szansę na kocią emeryturę bez cierpienia i bólu u ludzi, którzy ofiarowali mu całe swoje serce:


"Czorcik odnalazł się w nowym domu. Powoli nawiązuje kontakt z rezydentami, 13-letnią Luśką i 11-letnim Hamsikiem (również z Palucha). Powolutku nabiera ciałka, mamy nadzieję, że ruszy do przodu po usunięciu ząbków, które na pewno sprawiają mu spory dyskomfort. Uwielbia zażywać świeżego powietrza na balkonie a także znalazł już swoje miejsce w naszym łóżku. Chętnie poddaje się naszym pieszczotom a także spontanicznym gonitwom z kocimi rezydentami. Dr Neska dała nadzieję, iż kocurek pod odpowiednią opieką pożyje jeszcze kilka lat. I na tym się skupiamy."

____________


Poniżej wklejamy wyniki konsultacji i badań Czorcika:


1/ Konsultacja i badania u dr Neski - Suszyńkiej: to tu zdiagnozowano u Czorcika poważne problemy z ząbkami, mające wpływ na stan jego zdrowia i samopoczucie


tu jest faktura za konsultację oraz badania, które zrefundowałyśmy w ramach Mrau (630 zł):

2/ Konsultacja kardiologiczna -szczęśliwie nie ma przeciwswkazań do usunięcia ząbków, ale zalecana jest ostrożność z narkozie. Potwierdzono również nadciśnienie u Czorcika, co wymaga stałego przyjmowania leków, z czego kocurek nie bardzo jest zadowolony :( 

Koszt konsultacji i badań kardiologicznych - 250 zł:

Przed Czorcikiem teraz najważniejsze - usunięcie ząbków, już w najbliższą środę. 

Bardzo mocno trzymamy kciuki i prosimy Państwa o wsparcie.

Ekstrakcja ząbków Czorcika - opis 

###

DALSZE LOSY CZORCIKA - aktualizacja

Kochani! 

6 grudnia Czorcik miał drugi zabieg usunięcia ząbków. I mimo tego, że kocurkowi zostały jedynie kły, jego samopoczucie jest na medal! <3 Dużo odpoczywa, je, dobrze się wypróżnia i nie wymiotuje. I naprawdę w końcu będzie mógł poczuć uglę po nie wiadomo jak długim czasie cierpienia związanego z ogromnym stanem zapalnym w pyszczku. Właściciele kocurka i sam Czorcik są bardzo szczęśliwi i wspólnie, jeszcze raz z całego serca dziękujemy za pomoc, wpłaty i wsparcie.

Poniżej pokazujemy zestawienie faktur, które zostały opłacone z pieniędzy zebranych na zbiórce oraz zdjęcie prawie bezzębnego, ale bezsprzecznie szczęśliwego Czorcika :))

Faktury:


1/ Za konsultację kardiologiczną przed pierwszym zabiegiem sanacji Czorcika:

2/ Pierwszy zabieg sanacji:

3/ Drugi zabieg sanacji - kwota częściowa, którą mogliśmy zrefundować dzięki zbiórce:

RAZEM: 1250 zł - zrefundowane dzięki Państwa wpłatom na zbiórkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Aktualizacje


 • Grupa Pomocy Kotom MRAU - awatar

  Grupa Pomocy Kotom MRAU

  20.10.2019
  20.10.2019

  Udało się! Dzięki Wam została zebrana cała kwota na leczenie Czorcika! Ogromnie dziękujemy w imieniu swoim, Właścicieli i Kotka! To ogromna radość wiedzieć, że możemy liczyć na takie wsparcie! <3

  Bardzo dziękujemy i dajemy znać, że Czorcik odpoczywa, ma się całkiem dobrze i zbiera siły przed drugą i mamy nadzieję już ostatnia operacją, która odbędzie się 15 listopada.

  Mamy nadzieję, że kolejny zabieg uwolni go w pełni od bólu i dyskomfortu.

  Zdjęcie aktualizacji 38 725

1 250 zł  z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Wpłaty: 31

Beata K. - awatar
Beata K.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grzegorz Kowalczyk - awatar
Grzegorz Kowalczyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monia - awatar
Monia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monia - awatar
Monia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij