Zbiórka Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu

Zbiórka Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu - zdjęcie główne

Pomóżmy Czorcikowi w nowym domu

1 080 zł z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób przez 27 dni.
Wpłać teraz
 

GPK Mrau jest grupą wolontariuszek, która skupia się na pomocy tym najbardziej potrzebującym kotom z warszawskiego schroniska na Paluchu. Szukamy dla nich domów tymczasowych oraz wspieramy ich leczenie.

Jednym z naszych podopiecznych miał być 12-letni Czorcik (schroniskowy Arcyk, nr 423/19), który po stracie właściciela stracił też nadzieję na lepsze jutro. Długo niezauważany i pomijany został w końcu wypatrzony przez Rodzinę, która nie przeszła obok niego obojętnie. I tak starszy, czarny, niepozorny kocurek, który w schronisku tracił nadzieję, dostał najlepszy prezent pod słońcem - dom stały!

Nowi Właściciele prócz wspaniałego towarzysza zyskali dodatkowy obowiązek: konieczność postawienia kocurka na cztery łapki. Bo Czorcik ze schroniska wyszedł sklasyfikowany jako kot nerkowy, wymagający leczenia:

"Przeglądając strony schroniska zobaczyliśmy jego zdjęcie i zakochaliśmy się. Okazało się, iż kocurek ma problemy z nerkami. Umówiliśmy go na wizytę u najlepszej pani doktor od kocich nereczek dr Neski – Suszyńskiej. Na wizycie okazało się, iż nerki nie są jedynym problemem Czorcika. Czorcik ma nadciśnienie wymagające podawania leków. Trzeba także usunąć mu wszystkie ząbki ze względu na ich zepsucie oraz zaawansowany stan zapalny. Przed zabiegiem trzeba było wykonać mu jeszcze echo serduszka, gdyż  słychać w nim jakieś szmery."

Konsultacja nefrologiczna i badania, badanie kardiologiczne oraz zabieg ekstrakcji zębów to duży wydatek, który jest sporym obciążeniem dla nowych Właścicieli Czorcika, zwłaszcza, że pod opieką mają kolejną dwójkę starszych, również czarnych, kotów. Całkowity koszt wizyt szacowany jest na ok. 1880 zł + koszty leków.

Część z tej kwoty, 630 zł za pierwsze badania została zrefundowana w ramach Mrau, ale potrzebujemy uzbierać brakującą kwotę leczenia Czorcika, która przewyższa również nasze możliwości pomocy :(


Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie w leczeniu kocurka, który sporo przeszedł w życiu i w końcu ma szansę na kocią emeryturę bez cierpienia i bólu u ludzi, którzy ofiarowali mu całe swoje serce:


"Czorcik odnalazł się w nowym domu. Powoli nawiązuje kontakt z rezydentami, 13-letnią Luśką i 11-letnim Hamsikiem (również z Palucha). Powolutku nabiera ciałka, mamy nadzieję, że ruszy do przodu po usunięciu ząbków, które na pewno sprawiają mu spory dyskomfort. Uwielbia zażywać świeżego powietrza na balkonie a także znalazł już swoje miejsce w naszym łóżku. Chętnie poddaje się naszym pieszczotom a także spontanicznym gonitwom z kocimi rezydentami. Dr Neska dała nadzieję, iż kocurek pod odpowiednią opieką pożyje jeszcze kilka lat. I na tym się skupiamy."

____________


Poniżej wklejamy wyniki konsultacji i badań Czorcika:


1/ Konsultacja i badania u dr Neski - Suszyńkiej: to tu zdiagnozowano u Czorcika poważne problemy z ząbkami, mające wpływ na stan jego zdrowia i samopoczucie


tu jest faktura za konsultację oraz badania, które zrefundowałyśmy w ramach Mrau (630 zł):

2/ Konsultacja kardiologiczna -szczęśliwie nie ma przeciwswkazań do usunięcia ząbków, ale zalecana jest ostrożność z narkozie. Potwierdzono również nadciśnienie u Czorcika, co wymaga stałego przyjmowania leków, z czego kocurek nie bardzo jest zadowolony :( 

Koszt konsultacji i badań kardiologicznych - 250 zł:

Przed Czorcikiem teraz najważniejsze - usunięcie ząbków, już w najbliższą środę. 

Bardzo mocno trzymamy kciuki i prosimy Państwa o wsparcie.

Ekstrakcja ząbków Czorcika - opis 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Grupa Pomocy Kotom MRAU - awatar

  Grupa Pomocy Kotom MRAU

  07.10.19
  07.10.19

  Mamy dobrą wiadomość :) Właściciele Czorcika otrzymali wyniki histopatologii - u kocurka nie stwierdzono zmian nowotworowych! Możemy odetchnąć z ulgą, choć jeszcze nie do końca. Czorcik regeneruje się i zbiera siły przed kolejnym zabiegiem na ząbki, do którego szczęśliwie nie stwierdzono przeciwskazań. Nie wiadomo, czy całą sprawę uda się "załatwić" za drugim podejściem. Ząbki Czorcika są wymagające, a zabiegu nie ułatwia również jego nadciśnienie, nad którym trzeba będzie mieć stałą kontrolę. Kolejna operacja to dalsze, wysokie wydatki. Bardzo prosimy o jeszcze trochę wsparcia w miarę Państwa możliwości, a za całe dotychczasowe ogromnie dziękujemy! *** Sam Czorcik czuje się dużo, dużo lepiej - ładnie je, dużo śpi, kumpluje się z kocimi rezydentami - odkąd trafił do domu przeszedł niesamowitą przemianę i jest szczęśliwym kotem :)

  Zdjęcie aktualności 38 183

1 080 zł z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób przez 27 dni.
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grzegorz Kowalczyk - awatar
Grzegorz Kowalczyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monia - awatar
Monia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monia - awatar
Monia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Tkaczyk - awatar
Paweł Tkaczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij