Zbiórka Centralny Punkt Integracji - miniaturka zdjęcia

Centralny Punkt Integracji

Zbiórka Centralny Punkt Integracji - zdjęcie główne

Centralny Punkt Integracji

46 769 zł z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 580 osób
Wpłać teraz
 

Z marzeń o zbawieniu świata powstała Fundacja Daj Herbatę. 

Najpierw zrodziła się akcja "Daj herbatę" zainicjowana przez obecną Prezes Kasię, która pracując przy dworcu widziała codziennie zziębniętych bezdomnych, nie szukających pieniędzy, lecz czegoś ciepłego. Widziała łzy, gdy z nimi rozmawiała i radość, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę. Fundacja działa na rzecz bezdomnych w duchu redukcji szkód. Skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb, bo wtedy można dotrzeć głębiej. Liczy się człowiek, nie objaw.

Wiele osób bezdomnych boryka się z przede wszystkim z głębokim poczuciem samotności. Osoby bezdomne potrzebują kompleksowej, nieszablonowej pomocy budowanej przede wszystkim na akceptacji i relacji. Nikt z nas nie lubi jak mu się coś narzuca. Centralny Punkt Integracji ma za zadanie rozwiązywać problemy formalne oraz integrować osoby wykluczone co być może umożliwi im zmianę dotychczasowego życia. Naszym celem jest stworzenie miejsca dla każdej osoby, która potrzebuje pomocy w zakresie zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Wiele osób bezdomnych ma za sobą traumatyczne przeżycia m.in: molestowanie, przemoc, alkoholizm rodziców, wychowywanie w placówkach. Często borykają się
z depresją, długami, uzależnieniami i przede wszystkim samotnością.

Problem bezdomności jest wielopłaszczyznowy, co za tym idzie nie da się stworzyć jednego modelu pomocy. W usługach pomocy społecznej istnieje jeden model - tzn drabinkowy - każda osoba, która nie dopasuje się do systemu po prostu z niego wypada. Każdy z nas jest inny, tak jak osoby bezdomne. Dużym problemem jest również brak IV etapu resocjalizacji - byli skazani są pozostawieni sami sobie po wyjściu z ZK, a przecież nie musi tak być. Chociaż chcą zmienić swoje życie jest to często uniemożliwone przez system.

CENTRALNY PUNKT INTEGRACJI

Pierwsza w Polsce placówka pobytu dziennego dla osób wykluczonych społecznie, która ma na celu: integrację, poradnictwo, pomoc specjalistyczną, działania interwencyjne i kulturalne.

Każda z osób bezdomnych będzie mogła skorzystać z dostępnych usług:
- wyrobienie zdjęć do dowodu: aparat, ścianka, sprzęt do drukowania fotografii,
- możliwość napisania CV z pomocą pracownika,
- możliwość napisania pism do sądu,
- możliwość spotkania z prawnikiem, radcą prawnym, psychologiem (spotkania umawiane telefonicznie),
- możliwość ugotowania czegoś ciepłego, herbaty itd,
- możliwość otrzymania czystych ubrań np.: na rozmowę o pracę,
- możliwość skorzystania z prysznica, pralki, telefonu,
- wyjścia do kina, teatru, itp,
- tworzenie grup wsparcia, kółek zainteresowań,
- dostępne będą broszury, gdzie szukać pomocy,
- możliwość pokierowania np do.: noclegowni, ośrodka.

Zebrane fundusze przeznaczymy na:
- wynajęcie lokalu lub postawienie kontenera mieszkalnego i wydzierżawienie terenu
(koszt kontenera mieszkalnego ok. 60-80m/2 to ok. 100 000 - 150 000zł)
- opłaty stałe związane z funkcjonowaniem świetlicy (na 12-18 miesięcy)
- zaopatrzenie świetlicy w niezbędne do pomocy sprzęty (wyposażenie kuchni i łazienki, zakup pralki, regałów, ścianki do robienia zdjęć do dokumentów, drukarki do zdjęć, komputera, wyposażenie salonu itp)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Patrycja Blaut - awatar

  Patrycja Blaut

  21.04.20
  21.04.20

  Ciut wiem jak to jest, jak wygląda wstyd, bieda i wykluczenie społeczne. Pierwszy dostęp do własnego komputera w wieku 30 lat.

 • Hubert L. - awatar

  Hubert L.

  12.02.20
  12.02.20

  Dobra robota!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.19
  10.09.19

  Powodzenia!

 • Małgorzata T. - awatar

  Małgorzata T.

  16.04.19
  16.04.19

  Jestem z Wami całym sercem, oby więcej takich inicjatyw!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.03.19
  26.03.19

  Powodzenia!

46 769 zł z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 580 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 580

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja Blaut - awatar
Patrycja Blaut
100
Marta - awatar
Marta
10
Michał - awatar
Michał
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij