Zbiórka Centralny Punkt Integracji - zdjęcie główne

Centralny Punkt Integracji

55 406 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 654 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Z marzeń o zbawieniu świata powstała Fundacja Daj Herbatę. 

Najpierw zrodziła się akcja "Daj herbatę" zainicjowana przez obecną Prezes Kasię, która pracując przy dworcu widziała codziennie zziębniętych bezdomnych, nie szukających pieniędzy, lecz czegoś ciepłego. Widziała łzy, gdy z nimi rozmawiała i radość, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę. Fundacja działa na rzecz bezdomnych w duchu redukcji szkód. Skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb, bo wtedy można dotrzeć głębiej. Liczy się człowiek, nie objaw.

Wiele osób bezdomnych boryka się z przede wszystkim z głębokim poczuciem samotności. Osoby bezdomne potrzebują kompleksowej, nieszablonowej pomocy budowanej przede wszystkim na akceptacji i relacji. Nikt z nas nie lubi jak mu się coś narzuca. Centralny Punkt Integracji ma za zadanie rozwiązywać problemy formalne oraz integrować osoby wykluczone co być może umożliwi im zmianę dotychczasowego życia. Naszym celem jest stworzenie miejsca dla każdej osoby, która potrzebuje pomocy w zakresie zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Wiele osób bezdomnych ma za sobą traumatyczne przeżycia m.in: molestowanie, przemoc, alkoholizm rodziców, wychowywanie w placówkach. Często borykają się
z depresją, długami, uzależnieniami i przede wszystkim samotnością.

Problem bezdomności jest wielopłaszczyznowy, co za tym idzie nie da się stworzyć jednego modelu pomocy. W usługach pomocy społecznej istnieje jeden model - tzn drabinkowy - każda osoba, która nie dopasuje się do systemu po prostu z niego wypada. Każdy z nas jest inny, tak jak osoby bezdomne. Dużym problemem jest również brak IV etapu resocjalizacji - byli skazani są pozostawieni sami sobie po wyjściu z ZK, a przecież nie musi tak być. Chociaż chcą zmienić swoje życie jest to często uniemożliwone przez system.

CENTRALNY PUNKT INTEGRACJI

Pierwsza placówka w Polsce pobytu dziennego z arteterapią i pracą z ciałem dla osób doznających bezdomności ulicznej, która ma na celu: integrację, poradnictwo, pomoc specjalistyczną, działania interwencyjne i kulturalne.

Organizujemy m.in:

- wyjścia do kina, teatru, itp,

- tworzymy grupy wsparcia, kółek zainteresowań

- dni spotkań tylko dla Pań

- grupę artystyczną Domniemani

- wycieczki krajoznawcze

- pikniki

- zajęcia z elementami Jogi Świadomej Traumy prowadzonej przez Carolinę Const

- dostępne są broszury, gdzie szukać pomocy,

- pomagamy pokierować np do.: noclegowni, ośrodka

- konsultacje z psychoterapeutką uzależnień i psychoterapeutką

Każda z osób w kryzysie bezdomności może również skorzystać z m.in:

- wyrobienie zdjęć do dowodu

- możliwość napisania CV z pomocą pracownika,

- możliwość napisania pism do sądu,

- możliwość spotkania z prawnikiem, radcą prawnym, psychologiem 

- możliwość zjedzenia czegoś ciepłego, herbaty itd,

- możliwość otrzymania (interwencyjnie) czystych ubrań

- możliwość skorzystania z prysznica, pralki, telefonu.

Zebrane fundusze przeznaczymy na:
- wynajęcie lokalu l
- opłaty stałe związane z funkcjonowaniem świetlicy (na 12-18 miesięcy)
- zaopatrzenie świetlicy w niezbędne do pomocy sprzęty (wyposażenie kuchni i łazienki, zakup pralki, regałów, ścianki do robienia zdjęć do dokumentów, drukarki do zdjęć, komputera, wyposażenie salonu itp)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Milena - awatar

  Milena

  28.12.2020
  28.12.2020

  Daj herbatę ❤️

 • Patrycja Blaut - awatar

  Patrycja Blaut

  21.04.2020
  21.04.2020

  Ciut wiem jak to jest, jak wygląda wstyd, bieda i wykluczenie społeczne. Pierwszy dostęp do własnego komputera w wieku 30 lat.

 • Hubert L. - awatar

  Hubert L.

  12.02.2020
  12.02.2020

  Dobra robota!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.2019
  10.09.2019

  Powodzenia!

 • Małgorzata T. - awatar

  Małgorzata T.

  16.04.2019
  16.04.2019

  Jestem z Wami całym sercem, oby więcej takich inicjatyw!

55 406 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 654 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 654

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olszewska1 - awatar
Olszewska1
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij