Zbiórka Rehabilitacja Dawida po wypadku - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Dawida po wypadku Jak założyć taką zbiórkę?

Rehabilitacja Dawida po wypadku

28 766 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 201 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Roman Butelka - awatar

Roman Butelka

Organizator zbiórki

*Please scroll down for the English version.


O wypadku Dawida dowiedziałam się od policji, która zastała mnie w miejscu pracy. W szpitalu zobaczyłam go podłączonego do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Gdy usiadłam obok jego łóżka zastygłam w szoku. 


Na drugi dzień przeprowadzono operacje złamanego kręgosłupa. Dawid pozostawał w stanie krytycznym przez kolejne 2 miesiące. W tym czasie nie poddawał się, zmagał się z obrzękiem mózgu i walczył o życie doświadczając silnego bólu wskutek licznych złamań. Jego sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się, gdy do poważnych obrażeń głowy doszło zapalenie płuc, wysoka gorączka oraz infekcja nerek i wymioty. Cudem udało mu się przeżyć. 

Po wybudzeniu ze śpiączki, okazało się ze Dawid stracił pamieć i będzie musiał nauczyć się najprostszych czynności od nowa. Pomimo ciężkiej drogi jaką przebył do tej pory, Dawid jest jeszcze bardziej zmotywowany do dalszej walki. 


Dawid pasjonuje się rowerami. Marzy, by ponownie usiąść na rower, wziąć udział w wyścigach kolarskich, a nawet otworzyć własny zakład rowerowy. Przed wypadkiem do którego doszło, gdy jechał na rowerze do pracy, Dawid pracował jako mechanik w sklepie rowerowym.


Zanim jednak, jego marzenia się spełnia, Dawid musi się najpierw nauczyć chodzić i powrócić do sprawności intelektualnej sprzed wypadku. Jego rehabilitacja wymaga użycia maszyn do korekty chodu, dzięki którym ma szanse odtworzyć i nauczyć się prawidłowej postawy, a także utrzymania równowagi. Do pełnej regeneracji potrzebne są również intensywne fizjoterapie, masaże, terapie neuropsychologiczne oraz logopedyczne, co wymaga sporych nakładów finansowych. Sami nie jesteśmy już w stanie im sprostać, dlatego zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie niniejszej akcji i pomoc finansowa. 

Dawid ma duszę sportowca i nie godzi się ze swoimi ograniczeniami. Codziennie walczy i nie zamierza przestać, zwłaszcza teraz, gdy pozytywne rezultaty są już widoczne. Jesteśmy przekonani, ze każde wsparcie przybliży go do upragnionej pełnosprawności. 


Emilia Wodzik & Dawid Korzeniewski

--------------------------------------------------------------------------------------------------

english version

DAWID'S REHABILITATION AFTER BRAIN INJURY

I found out about Dawid's accident from the police who visited me at work. In the hospital, I saw him connected to live supportive equipment. I sat down beside his bed completely shocked.

The broken spine operation was performed next day. Dawid remained in critical condition for another 2 months. At that time, he did not give up, he struggled with cerebral edema and strived for his life experiencing severe pain due to numerous fractures. His situation complicated even more when pneumonia, high fever, kidney infection and vomiting occurred with severe head injury. He managed to live through by a miracle.

After waking up from a coma, it turned out, that Dawid lost his memory and had to learn the simplest activities ones again. Despite the difficulties he made through so far, Dawid is even more motivated to continue with his strive even further.

Bicycles are Dawid's passion. His dream is to ride a bicycle again, take part in cycling races and even open his own bicycle shop. Dawid was working as a mechanic at a bicycle shop before the accident occurred while he was riding his bicycle. However, before his dreams come true, Dawid must first learn to walk and regain his intellectual abilities from before the accident. His rehabilitation requires the use of gait adjustment machines, which will give him the chance to recreate and learn the correct posture and balance. The complete regeneration involves intensive physiotherapies, massages, neurologopedic and neuropsychological therapies. It all requires considerable financial expenses. We are no longer able to provide them on our own, therefore, we ask for financial support and dissemination of this campaign. Dawid has the soul of an athlete and does not agree with own limitations. He strives on daily basis and does not intend to stop, especially now, when positive results are already visible. We are confident that any support will bring him closer to a desired full recovery outcome.


Emilia Wodzik& Dawid Korzeniewski

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Roman Butelka - awatar

  Roman Butelka

  25.04.2020
  25.04.2020

  Cześć, Po długiej przerwie chciałbym krótko napisać co u mnie. Znalazłem sklep rowerowy w którym pracuję 3h w tygodniu w ramach wolontariatu. Pracownicy są dla mnie bardzo mili i wyrozumiali, a kierownik zaopiekował się mną jak dobry wujek. Pomaga odnaleźć mi się w pracy i razem naprawiamy rowery. Raz w tygodniu (3h) studiuje w college 'sound engineering'. Jest to kurs dżwiękowca, który wybrałem ponieważ przed wypadkiem interesowałem się nagrywaniem dźwięku i chciałbym sobie przypomnieć wiedzę w tym zakresie. Krótka pamięć oraz funkcja organizacji poprawiają się, aczkolwiek jeszcze nie jestem w stanie żyć zupełnie samodzielnie i potrzebuję czyjejś pomocy w codziennych czynnościach. W styczniu byłem na 2- tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym. Zacząłem też ćwiczyć Pilates. Codziennie spaceruję z kijkami do nordic walking, które pomagają mi utrzymać balans i chodzić wyprostowanym.

Komentarze


 • Piotr Stepien - awatar

  Piotr Stepien

  23.08.2019
  23.08.2019

  Czesc Dawid mam nadzieje i wiare ze dobrze sie czujesz , pozdrawiwm was serdecznie widzimy sie niedlugo Piotr .

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  13.07.2019
  13.07.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Krzysztof Biel - awatar

  Krzysztof Biel

  12.07.2019
  12.07.2019

  Cześć Dawidzie, nasza wpłata jest w imieniu naszego zmarłego kolegi - Krzysztofa Biela, który zmarł nieszczęśliwie w wypadku na rowerze. Niestety jemu się nie udało, ale mamy wielką nadzieje, że Tobie nasz datek od niego pomoże i wrócisz do pełnej sprawności. Trzymamy z Krzyśkiem za Ciebie kciuki. Pozdrawiam, Krzysiu z najbliższymi oraz koleżankami i kolegami

  • Roman Butelka - awatar

   Roman Butelka - Organizator zbiórki

   16.07.2019
   16.07.2019

   Cześć, bardzo nam przykro z powodu straty Krzysia. Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszym gestem i dziękujęmy Wam bardzo za wsparcie. Właśnie niedawno wróciliśmy z turnusu rehabilitacyjnego i dzięki Waszej wpłacie uzbieramy na kolejny. Jeśli macie ochotę mieć nas w znajomych to zapraszamy na facebook Dawid Korzeniewski. Pozdrawiamy Was serdecznie Dawid&Emilia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.2017
  02.11.2017

  Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki Dawid.

 • Marek Stępniak - awatar

  Marek Stępniak

  17.09.2017
  17.09.2017

  Powodzenia Mam Jestem z Toba ;)

28 766 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 201 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Roman Butelka - awatar

Roman Butelka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 201

Adrianna Tomasz Krysia - awatar
Adrianna Tomasz Krysia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna S-Ż - awatar
Anna S-Ż
500
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij