Zbiórka Rehabilitacja Dawida po wypadku - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Dawida po wypadku

Roman Butelka - awatar

Roman Butelka

Organizator zbiórki

*Please scroll down for the English version.


O wypadku Dawida dowiedziałam się od policji, która zastała mnie w miejscu pracy. W szpitalu zobaczyłam go podłączonego do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Gdy usiadłam obok jego łóżka zastygłam w szoku. 


Na drugi dzień przeprowadzono operacje złamanego kręgosłupa. Dawid pozostawał w stanie krytycznym przez kolejne 2 miesiące. W tym czasie nie poddawał się, zmagał się z obrzękiem mózgu i walczył o życie doświadczając silnego bólu wskutek licznych złamań. Jego sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się, gdy do poważnych obrażeń głowy doszło zapalenie płuc, wysoka gorączka oraz infekcja nerek i wymioty. Cudem udało mu się przeżyć. 

Po wybudzeniu ze śpiączki, okazało się ze Dawid stracił pamieć i będzie musiał nauczyć się najprostszych czynności od nowa. Pomimo ciężkiej drogi jaką przebył do tej pory, Dawid jest jeszcze bardziej zmotywowany do dalszej walki. 


Dawid pasjonuje się rowerami. Marzy, by ponownie usiąść na rower, wziąć udział w wyścigach kolarskich, a nawet otworzyć własny zakład rowerowy. Przed wypadkiem do którego doszło, gdy jechał na rowerze do pracy, Dawid pracował jako mechanik w sklepie rowerowym.


Zanim jednak, jego marzenia się spełnia, Dawid musi się najpierw nauczyć chodzić i powrócić do sprawności intelektualnej sprzed wypadku. Jego rehabilitacja wymaga użycia maszyn do korekty chodu, dzięki którym ma szanse odtworzyć i nauczyć się prawidłowej postawy, a także utrzymania równowagi. Do pełnej regeneracji potrzebne są również intensywne fizjoterapie, masaże, terapie neuropsychologiczne oraz logopedyczne, co wymaga sporych nakładów finansowych. Sami nie jesteśmy już w stanie im sprostać, dlatego zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie niniejszej akcji i pomoc finansowa. 

Dawid ma duszę sportowca i nie godzi się ze swoimi ograniczeniami. Codziennie walczy i nie zamierza przestać, zwłaszcza teraz, gdy pozytywne rezultaty są już widoczne. Jesteśmy przekonani, ze każde wsparcie przybliży go do upragnionej pełnosprawności. 


Emilia Wodzik & Dawid Korzeniewski

--------------------------------------------------------------------------------------------------

english version

DAWID'S REHABILITATION AFTER BRAIN INJURY

I found out about Dawid's accident from the police who visited me at work. In the hospital, I saw him connected to live supportive equipment. I sat down beside his bed completely shocked.

The broken spine operation was performed next day. Dawid remained in critical condition for another 2 months. At that time, he did not give up, he struggled with cerebral edema and strived for his life experiencing severe pain due to numerous fractures. His situation complicated even more when pneumonia, high fever, kidney infection and vomiting occurred with severe head injury. He managed to live through by a miracle.

After waking up from a coma, it turned out, that Dawid lost his memory and had to learn the simplest activities ones again. Despite the difficulties he made through so far, Dawid is even more motivated to continue with his strive even further.

Bicycles are Dawid's passion. His dream is to ride a bicycle again, take part in cycling races and even open his own bicycle shop. Dawid was working as a mechanic at a bicycle shop before the accident occurred while he was riding his bicycle. However, before his dreams come true, Dawid must first learn to walk and regain his intellectual abilities from before the accident. His rehabilitation requires the use of gait adjustment machines, which will give him the chance to recreate and learn the correct posture and balance. The complete regeneration involves intensive physiotherapies, massages, neurologopedic and neuropsychological therapies. It all requires considerable financial expenses. We are no longer able to provide them on our own, therefore, we ask for financial support and dissemination of this campaign. Dawid has the soul of an athlete and does not agree with own limitations. He strives on daily basis and does not intend to stop, especially now, when positive results are already visible. We are confident that any support will bring him closer to a desired full recovery outcome.


Emilia Wodzik& Dawid Korzeniewski

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Roman Butelka - awatar

  Roman Butelka

  16.07.19
  16.07.19

  Kochani, Chciałbym pochwalić się filmikiem z turnusu rehabilitacyjnego, który był możliwy dzięki ostatniej zbiórce. Trenowałem 4h dziennie przez 2 tygodnie. Dziękuję Wam bardzo za wsparcie finansowe. Oprócz tych turnusów, trenuję również w domu. Kosztuje mnie to wiele czasu, siły, trudnych momentów, które nie upubliczniam. Jednak nie tracę nadzieji na całkowity powrót do zdrowia i kontynuuję rehabilitację. W pażdzierniku miną 4 lata od wypadku, który zmienił mnie całkowicie. Codziennie dziękuję Bogu za życie, że zrozumiałem jaką ma wartość i dziękuję za Was, ludzi dobrej woli. Dawid. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2354950417934953&set=pcb.2354951657934829&type=3&theater

  Zdjęcie aktualności 34 300

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  13.07.19
  13.07.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Krzysztof Biel - awatar

  Krzysztof Biel

  12.07.19
  12.07.19

  Cześć Dawidzie, nasza wpłata jest w imieniu naszego zmarłego kolegi - Krzysztofa Biela, który zmarł nieszczęśliwie w wypadku na rowerze. Niestety jemu się nie udało, ale mamy wielką nadzieje, że Tobie nasz datek od niego pomoże i wrócisz do pełnej sprawności. Trzymamy z Krzyśkiem za Ciebie kciuki. Pozdrawiam, Krzysiu z najbliższymi oraz koleżankami i kolegami

  • Roman Butelka - awatar

   Roman Butelka - Organizator zbiórki

   16.07.19
   16.07.19

   Cześć, bardzo nam przykro z powodu straty Krzysia. Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszym gestem i dziękujęmy Wam bardzo za wsparcie. Właśnie niedawno wróciliśmy z turnusu rehabilitacyjnego i dzięki Waszej wpłacie uzbieramy na kolejny. Jeśli macie ochotę mieć nas w znajomych to zapraszamy na facebook Dawid Korzeniewski. Pozdrawiamy Was serdecznie Dawid&Emilia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.17
  02.11.17

  Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki Dawid.

 • Marek Stępniak - awatar

  Marek Stępniak

  17.09.17
  17.09.17

  Powodzenia Mam Jestem z Toba ;)

 • Pawel P - awatar

  Pawel P

  11.08.17
  11.08.17

  .

Roman Butelka - awatar

Roman Butelka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 175

www.idzpodprad.pl - awatar
1
www.idzpodprad.pl
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Biel - awatar
730
Krzysztof Biel
Francesca&Bartosz - awatar
50
Francesca&Bartosz
Katarzyna i Cezary Pawowicz - awatar
50
Katarzyna i Cezary Pawowicz
Kinga Pastewska - awatar
30
Kinga Pastewska
Ślub Francesca&Bartosz - awatar
50
Ślub Francesca&Bartosz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Daria Paweł - awatar
50
Daria Paweł
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij