Zbiórka Podaruj deseczkę ocalonym koniom - zdjęcie główne

Podaruj deseczkę ocalonym koniom

3 245 zł  z 15 600 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Rozpoczynamy prace, aby stworzyć w starym gospodarstwie namiastkę raju dla koni. Najbardziej istotna jest w tej chwili budowa padoków dla  zwierząt. Mamy piękny teren, który trzeba odpowiednio ogrodzić, by wydzielić padoki. Jeśli nie uda nam się tego zrobić nie będziemy mogły przenieść naszych podopiecznych do nowego domu. Wybieg jest niezbędny dla koni, bo ruch jest dla kopytnych gwarancją zdrowia. Pozwala na aktywację wszystkich partii organizmu oraz socjalizowanie się z innymi zwierzętami. Konie są zwierzętami stadnymi i potrzebują do szczęścia swoich przyjaciół. Przebywanie w stadzie, to najlepsze lekarstwo na depresję i inne problemy behawioralne. Nie można zamykać koni w boksach – bo to pozbawia je wolności i normalnego życia. Chcemy, aby nasze koniki  mogły biegać do woli od rana do wieczora, aby mogły rozkoszować się świeżą trawą i czuć powiew wiatru w grzywach.

Wśród naszych podopiecznych są konie sportowe, które kiedyś skakały przez przeszkody, potrzebujemy więc solidnego i wysokiego ogrodzenia, takiego które odpowiednio zabezpieczy nasze zwierzęta przed ucieczką i będzie na tyle trwałe, żeby posłużyć przez następnych kilka lat.

Załączamy poniżej dokładną wycenę budowy ogrodzenia wg przesłanej najtańszej oferty:

Drewno

Deski 490 szt. tj. ok.7,35m3

Cena za 1m3 to 700zł netto

               7,35m3 x 700zł = 5 145zł netto

               5 145zł x 23%VAT = 6 328zł brutto

Pale139 szt. tj. 3,892m3

Cena za 1m3 to 750zł netto

               3,892m3 x 750zł = 2 919zł netto

               2 919zł x 23%VAT = 3 590zł brutto

Transport zamówienia wynosi 200zł.

RAZEM drewno: 10 118,00 zł

Piasek10 t x 30 zł = 300 zł

Cement 1 paleta tj. 56 worków = 732 zł

Impregnat 10 puszek 4,5 l x 70 zł = 700 zł

Koparko ładowarka do wybrania gruntu 95 zł/godz x 10 godz. = 950 zł

Elektryzator + osprzęt: 1 800 zł

Narzędzia do wykonania zadania tj. młotki, piła, gwoździe, zawiasy na bramę itp. 1 000 zł

CAŁOŚĆ BUDOWY PADOKÓW: 15 600 ZŁ


Fundacja Kraina Zwierząt powstała z miłości do zwierząt i z wiary, że dzięki potędze ludzkiego dobra można zmienić na lepsze los wielu istot skazanych na cierpienie. Zajmujemy się zwierzętami, bo one są zupełnie zależne od woli i działań człowieka. Naszym celem jest niesienie pomocy krzywdzonym, chorym i porzuconym zwierzętom. Pragniemy ratować przed śmiercią te zwierzęta, które zostały skazane na rzeź.

Pod naszą opieką znajdują się konie, krowa i psy. Dzięki pomocy wielu ludzi udało nam się uratować przed śmiercią w rzeźni konie, którym nikt inny nie chciał dać żadnych szans. Krowa została przez nas wykupiona na targu, gdy już zamierzano wprowadzać ją na trap rzeźnickiego TIRA. Psy dostały się pod naszą opiekę, bo człowiek wyrzucił je z samochodu przy ruchliwej ulicy. Te zwierzęta zostały przez ludzi głęboko skrzywdzone. Potrzebują teraz ogromnych pokładów dobra i miłości. Chcemy, aby nasi podopieczni już nigdy nie zaznali samotności i nie byli narażeni na bezdomność. Pragniemy zapewnić im bezpieczne i szczęśliwe życie w odpowiednich warunkach.

Nasze konie nie będą wykorzystywane do pracy, bo w przeszłości były narażone na zbyt wiele trudów i tragedii. Resztę swoich dni spędzą z nami. Zapewniamy im dobrej jakości paszę, witaminy, opiekę weterynaryjną oraz kowala. Dokładamy wszelkich starań, aby mogły na nowo zaufać człowiekowi i odzyskać dobrą kondycję psychiczną. Teraz czują się kochane są wolne i szczęśliwe.

Nasza Fundacja stara się również udzielać pomocy osobom posiadającym zwierzęta, które na skutek przeciwności losu znalazły się w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej. Będziemy w miarę posiadanych możliwości dostarczać im karmę i podejmiemy próbę dofinansowywania zabiegów sterylizacji oraz kastracji dla ich podopiecznych. W trudnych przypadkach staramy się pomóc w szukaniu nowych domów dla najbardziej potrzebujących tego zwierząt.

Nasze zwierzęta, które wygrały życie :

Gromcia – nie znalazła kupca na skaryszewskim targu, trafiła więc do tuczarni, która jest ostatnim etapem przygotowań w drodze na ubój, trzymano ją w ciasnej i w ciemnej komórce, gdzie była tuczona ziemniakami aż osiągnie odpowiednią wagę, aby zostać sprzedana na rzeź.

Piorun – zaniedbany koń, na targu nikt nie chciał mu pomóc, gdy stał wycieńczony, schorowany i prawie zagłodzony.

Silver – kucynka nienadająca się już do rekreacji, skrajnie zaniedbana, bita i poniewierana.

Bodzentynka – krowa, która miała dawać mleko, lecz uszkodzone wymię to bilet w ostatnią podróż - podróż do rzeźni.

Quentin i Plener dwa stare, nadmiernie wyeksploatowane konie, które zamierzano sprzedać, aby zyskać pieniądze przez ich śmierć. Nierozłączni przyjaciele, od których ludzie mogliby się wiele nauczyć. Quentinek jest niewidomy na jedno oko i bardzo skrzywdzony przez ludzi.

Ares i Fokus – dwa młodziutkie koniki polskie, urodzone tylko po to, aby stać się przekąską na włoskim talerzu. Były potwornie brudne, zawszone, traktowane okrutnie i bite. Długo musiały być pod opieką behawiorystki, bo na widok ludzi próbowały uciekać na ściany stajennego boksu.

Maks – koń oddany całe życie człowiekowi, kiedy się „zepsuł” został sprzedany handlarzowi, stał na targu kompletnie zrezygnowany bez cienia nadziei.

To właśnie dla takich zwierząt walczymy, to właśnie one zostają dzięki wsparciu Ludzi pełnych serca wyrwane z rąk śmierci i dostają drugą szansę -  nowe życie. Ale wykupienie zwierzęcia jest dopiero pierwszy punkt wydatków, jakie musimy ponosić.

Pomóżcie nam pomagać, wspólnie podarowaliśmy im życie, więc dajcie im szanse, aby ich szczęśliwe życie trwało nadal w ich domu na pięknych padokach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.18
  01.07.18

  Powodzenia!

 • Regi - awatar

  Regi

  12.06.18
  12.06.18

  ❤❤❤❤nie zostawimy was w nigdy potrzebie❤❤ dziekujemy ze pomagacie zwierzakom, ratujecie je i dajecie lepsze zycie. Nie wielu jest takich jak wy❤ dzoekujemy za wszystko a szczegolnie za dobre serca❤

 • Gosia M. - awatar

  Gosia M.

  22.05.18
  22.05.18

  Działajcie dziewczyny!!! Brawo

 • IzaR - awatar

  IzaR

  06.05.18
  06.05.18

  Musi się udać! jestem z Wami całym sercem

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.05.18
  05.05.18

  Powodzenia!

3 245 zł  z 15 600 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 100

Monika Krawczyk-Rudnicka - awatar
Monika Krawczyk-Rudnicka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra B. Lewandowska - awatar
Aleksandra B. Lewandowska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aldona - awatar
Aldona
100
Patrycja - awatar
Patrycja
100
Agak - awatar
Agak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij