Zbiórka Ratujemy Borysa - zdjęcie główne

Ratujemy Borysa

3 398 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Nowe życie Borysa legło w gruzach – walczy z ciężką pasożytniczą chorobą

Celem naszej zbiórki jest ratowanie i leczenie Borysa, u którego wykryto rzadkiego w Polsce pasożyta Dirofilaria immitis – nazywanego tez robakiem sercowym lub robaczycą serca. Ta pasożytnicza choroba jeśli nie jest leczona – prowadzi do śmierci. A my nie możemy pozwolić temu psu umrzeć!

Borys to piękny, czarny labrador. W lipcu tego roku skończy dopiero 3 lata – większość swojego życia spędził przywiązany krótką liną do drzewa, a jego domem była niewielka buda. Smutne było to jego dzieciństwo - bez człowieka, który chciałby go przytulić, bez ruchu, z bardzo głodnym brzuszkiem. Wychudzony, z zanikami mięśni, żyjąc w opłakanych warunkach – nie miał żadnej nadziei na lepsze życie. 

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy Borysa

Jednak na początku marca szczęście uśmiechnęło się do niego

Borys trafił pod naszą opiekę, zamieszkał we wspaniałym Domku Tymczasowym. Mając przy sobie Dobrych Ludzi dość szybko pokazał, że mimo trudnej przeszłości – nie stracił swojej wspaniałej, labradorowej duszy. Ufny wobec człowieka, chętny do współpracy – szybko uczy się życia w domu, w rodzinie. Okazał się mądrym, kochanym psem z ogromnym potencjałem. Chłonie ten otaczający go „nowy świat” i szybko przyswaja zasady funkcjonowania w nim.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy Borysa

Ale szczęście Borysa legło nagle w gruzach

Wyniki rutynowych badań krwi i pojawiające się objawy kliniczne zaniepokoiły lekarzy, zlecili dalszą diagnostykę, Okazało się, że Borys jest bardzo chory. Zmaga się z opanowującym jego organizm śmiertelnym zagrożeniem w postaci pasożyta Dirofilaria immitis. Na domiar złego – Borys ma także chorą, wymagającą leczenia trzustkę. Czy nieszczęścia muszą chodzić parami?

Nie mamy chwili do stracenia. Pasożyt pozostawiony bez leczenia powoduje spustoszenie w organizmie, często będąc powodem zatorów płucnych i spowodowanych nimi nagłych zgonów. Musimy ratować Borysa. Te piękne mądre oczy nie mogą zgasnąć. On już polubił to nowe życie i zaczynał już wierzyć, że kolejne lata będą takie właśnie piękne, że wszystko co złe zostało daleko, na tamtym podwórku, w tamtej budzie. Zaufał nam - nie możemy go zawieść, musimy zrobić wszystko, by zapewnić mu dobrą, radosną przyszłość bez cierpienia.

Walczymy o Borysa, o jego życie. Ale nie podołamy temu sami. Do tej walki bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe. Koszt leczenia będzie bardzo wysoki. Szacujemy go na około 3000 zł.  Do chwili obecnej diagnostyka Borysa kosztowała nas już ponad 900 zł a jesteśmy przecież na samym początku tej drogi.

Leczenie Dilofiraliozy (zakażenia pasożytem Dilofiralia immitis) jest długotrwałe (zniszczyć najpierw trzeba osobniki dorosłe, potem pozostałe formy nicienia w różnych stadiach, długi czas leczenia wiąże się z długością cyklu rozwojowego pasożyta) i niestety bardzo kosztowne. Czekają nas bardzo drogie leki, konieczność monitorowania psa w lecznicy po podaniu kolejnych dawek przez ok. 48h, kolejne testy, badania, leczenie trzustki. To przerasta nasze możliwości.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc finansową do wszystkich: do miłośników rasy, do właścicieli labków, do tych, którzy nie mogą przejść w milczeniu obok cierpienia zwierzęcia, do wszystkich ludzi o Wielkich i Dobrych Sercach, do prawdziwych Przyjaciół zwierząt. Borys potrzebuje pilnej pomocy finansowej. On bardzo chce żyć, chce być zdrowy, biegać i cieszyć się właśnie odkrywanym nowym, lepszym życiem!!!

Pieniądze pozyskane ze zbiórki pozwolą na kontynuowanie i finansowanie rozpoczętej już żmudnej kuracji Borysa. Dzięki hojności wpłacających - wyleczymy go, zapewnimy mu odpowiednią opiekę i pomoc medyczną. Razem z Darczyńcami – uratujemy go, ofiarowując wspólnie najpiękniejszy prezent –  NOWĄ JAKOŚĆ ŻYCIA.

DOKONAJ WPŁATY NA TĘ ZBIÓRKĘ. PODARUJ BORYSOWI SZANSĘ NA ŻYCIE !!!

(A-M)

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujemy BorysaZdjęcie opisu zbiórki Ratujemy Borysa

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  Podzękowanie

  03.05.2016
  03.05.2016

  Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę, związaną ze wsparciem finansowym przeznaczonym na leczenie Borysa. Państwa ogromne zaangażowanie, Wielkie Serca i hojność - stały się dla tego młodziutkiego psiaka prawdziwym „światłem w tunelu”.
  Nie sposób wyobrazić sobie piękniejszego prezentu niż ofiarowanie szansy na życie. A dla Borysa takim prezentem właśnie jest każda wpłata. Dzięki pozyskanym środkom będzie można bowiem kontynuować rozpoczętą kurację.

  Zagrożone paskudnym pasożytem serduszko Borysa pełne jest wdzięczności i miłości za Państwa troskę, życzliwość i empatię. On w swoim wcześniejszym życiu nigdy nie zaznał tyle dobra od ludzi. Teraz już wie, jak dobry potrafi być człowiek.

  Razem z Borysem naprawdę BARDZO DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ przekazaną na jego ratowanie.
  (A-M)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Monika - awatar

  Monika

  29.04.2016
  29.04.2016

  Dorzucamy grosik i trzymamy kciuki. Walcz Borysku! Dopingujemy z całego serca - Razem z Grandem naszym adoptusiem:)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   30.04.2016
   30.04.2016

   Dziękujemy bardzo.

 • Pawel - awatar

  Pawel

  28.04.2016
  28.04.2016

  Trzymaj sie Borys bedzie dobrze masz wsparcie od mojej zony Ani, Bruna naszego labradora oraz ode mnie

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.04.2016
   28.04.2016

   Bardzo dziękujemy

 • Krk - awatar

  Krk

  28.04.2016
  28.04.2016

  Tyle mogę...

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.04.2016
   28.04.2016

   Bardzo dziękujemy

 • Rafał - awatar

  Rafał

  28.04.2016
  28.04.2016

  Pozdrawiam!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.04.2016
   28.04.2016

   Bardzo dziękujemy

 • Ania - awatar

  Ania

  28.04.2016
  28.04.2016

  Borysku! Będzie dobrze :) trzymamy kciuki !

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   28.04.2016
   28.04.2016

   Bardzo dziękujemy

3 398 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Agnieszka - awatar
Agnieszka
2
Renata - awatar
Renata
20
Bożena - awatar
Bożena
100
Joanna - awatar
Joanna
100
Monika - awatar
Monika
50
Piotr - awatar
Piotr
50
Ewa - awatar
Ewa
30
Bart - awatar
Bart
5
Dominika - awatar
Dominika
30
Pawel - awatar
Pawel
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij