Tak było:

Starość i niedołężność są nieuniknione dla każdego z nas - jednak zawsze przychodzą dla wszystkich zbyt szybko. I zawsze są zaskoczeniem... Czarna całe życie pracowała w gospodarstwie. Tu się urodziła, i pewnie naiwnie wierzyła, że tu doczeka ostatnich dni w spokoju. Zderzenie z rzeczywistością polskiej wsi było jednak okrutne. Nie ma starych zasług! To nic, że ścierała stawy i oddała całe serce gospodarzom. To nieważne, że bez buntu pracowała w mrozie i w gorącym słońcu za miskę owsa. To nic, że posłusznie znosiła baty i otarcia. Nic jej juz nie uratuje. Nie będzie sądu, ani adwokatów. Mijały kolejne mroźne zimy, mijały upalne lata - a Czarna nie młodniała.. popełniła najgorszą ze zbrodni - zestarzała się. 

Gospodarz zorientował się, że przyszło nieuniknione. Potężna niegdyś siła - a dziś darmozjad na utrzymaniu. O nie, na to dobry gospodarz pozwolić sobie nie może! Wdzięczność umiera pierwsza. O nadziei mówi się różne rzeczy. Ale tylko człowiek potrafi wysłać na śmierć Przyjaciela, który pracował na niego całe życie - i mówić o litości. Bo człowiek zapomina, że dobro i zło powracają, a i do jego drzwi starość kiedyś zapuka.

Tak jest:

Udało się ocalić Czarną. Od 2009 roku, kiedy trafiła pod nasze skrzydła, siwych włosów znacznie jej przybyło. Ale Czarna, choć taka stara, i z każdym dniem coraz starsza, dzielnie radzi sobie z niedogodnościami życia. A przynajmniej bardzo się stara. Codziennie rano przemierza drogę na padok. To nic, że drepcze pomału, ostatnia. Ważne, że dociera.

Czarna potrzebuje Twojego wsparcia. Zbiera na swój prezent choinkowy, tak niezbędny. Bo Czarna choć stareńka, ma wielką wole życia. 

Potrzebne są środki na zakup paszy dla staruszki Czarnej i suplementów wspomagających działanie aparatu ruchu. A także niesterydowego preparatu przeciwzapalnego, który skutecznie zmniejsza bolesność. To wszystko dla najczarniejszej z czarnych. Aby teraz, u schyłku życia, zapewnić jej to, co najlepsze. Zatroszczyć się, pomóc, zaopiekować.

Pomóż Czarnej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  

Komentarze

 • karolina - awatar

  karolina

  15.12.16
  15.12.16

  przelew poszedl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.16
  15.12.16

  :-)

Wpłaty - 52

ela szczęśniak - awatar
50
ela szczęśniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Pamela - awatar
50
Pamela
Danuta - awatar
30
Danuta
Piotr - awatar
150
Piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Monika Sawicka - awatar
38
Monika Sawicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij