Zbiórka Czarna chce żyć. - zdjęcie główne

Czarna chce żyć.

2 102 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Tak było:

Starość i niedołężność są nieuniknione dla każdego z nas - jednak zawsze przychodzą dla wszystkich zbyt szybko. I zawsze są zaskoczeniem... Czarna całe życie pracowała w gospodarstwie. Tu się urodziła, i pewnie naiwnie wierzyła, że tu doczeka ostatnich dni w spokoju. Zderzenie z rzeczywistością polskiej wsi było jednak okrutne. Nie ma starych zasług! To nic, że ścierała stawy i oddała całe serce gospodarzom. To nieważne, że bez buntu pracowała w mrozie i w gorącym słońcu za miskę owsa. To nic, że posłusznie znosiła baty i otarcia. Nic jej juz nie uratuje. Nie będzie sądu, ani adwokatów. Mijały kolejne mroźne zimy, mijały upalne lata - a Czarna nie młodniała.. popełniła najgorszą ze zbrodni - zestarzała się. 

Gospodarz zorientował się, że przyszło nieuniknione. Potężna niegdyś siła - a dziś darmozjad na utrzymaniu. O nie, na to dobry gospodarz pozwolić sobie nie może! Wdzięczność umiera pierwsza. O nadziei mówi się różne rzeczy. Ale tylko człowiek potrafi wysłać na śmierć Przyjaciela, który pracował na niego całe życie - i mówić o litości. Bo człowiek zapomina, że dobro i zło powracają, a i do jego drzwi starość kiedyś zapuka.

Tak jest:

Udało się ocalić Czarną. Od 2009 roku, kiedy trafiła pod nasze skrzydła, siwych włosów znacznie jej przybyło. Ale Czarna, choć taka stara, i z każdym dniem coraz starsza, dzielnie radzi sobie z niedogodnościami życia. A przynajmniej bardzo się stara. Codziennie rano przemierza drogę na padok. To nic, że drepcze pomału, ostatnia. Ważne, że dociera.

Czarna potrzebuje Twojego wsparcia. Zbiera na swój prezent choinkowy, tak niezbędny. Bo Czarna choć stareńka, ma wielką wole życia. 

Potrzebne są środki na zakup paszy dla staruszki Czarnej i suplementów wspomagających działanie aparatu ruchu. A także niesterydowego preparatu przeciwzapalnego, który skutecznie zmniejsza bolesność. To wszystko dla najczarniejszej z czarnych. Aby teraz, u schyłku życia, zapewnić jej to, co najlepsze. Zatroszczyć się, pomóc, zaopiekować.

Pomóż Czarnej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  

Komentarze


 • karolina - awatar

  karolina

  15.12.2016
  15.12.2016

  przelew poszedl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2016
  15.12.2016

  :-)

2 102 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wpłaty: 52

ela szczęśniak - awatar
ela szczęśniak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pamela - awatar
Pamela
50
Danuta - awatar
Danuta
30
Piotr - awatar
Piotr
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Sawicka - awatar
Monika Sawicka
38
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij