Zbiórka Czarna chce żyć. - zdjęcie główne

Czarna chce żyć.

2 102 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Tak było:

Starość i niedołężność są nieuniknione dla każdego z nas - jednak zawsze przychodzą dla wszystkich zbyt szybko. I zawsze są zaskoczeniem... Czarna całe życie pracowała w gospodarstwie. Tu się urodziła, i pewnie naiwnie wierzyła, że tu doczeka ostatnich dni w spokoju. Zderzenie z rzeczywistością polskiej wsi było jednak okrutne. Nie ma starych zasług! To nic, że ścierała stawy i oddała całe serce gospodarzom. To nieważne, że bez buntu pracowała w mrozie i w gorącym słońcu za miskę owsa. To nic, że posłusznie znosiła baty i otarcia. Nic jej juz nie uratuje. Nie będzie sądu, ani adwokatów. Mijały kolejne mroźne zimy, mijały upalne lata - a Czarna nie młodniała.. popełniła najgorszą ze zbrodni - zestarzała się. 

Gospodarz zorientował się, że przyszło nieuniknione. Potężna niegdyś siła - a dziś darmozjad na utrzymaniu. O nie, na to dobry gospodarz pozwolić sobie nie może! Wdzięczność umiera pierwsza. O nadziei mówi się różne rzeczy. Ale tylko człowiek potrafi wysłać na śmierć Przyjaciela, który pracował na niego całe życie - i mówić o litości. Bo człowiek zapomina, że dobro i zło powracają, a i do jego drzwi starość kiedyś zapuka.

Tak jest:

Udało się ocalić Czarną. Od 2009 roku, kiedy trafiła pod nasze skrzydła, siwych włosów znacznie jej przybyło. Ale Czarna, choć taka stara, i z każdym dniem coraz starsza, dzielnie radzi sobie z niedogodnościami życia. A przynajmniej bardzo się stara. Codziennie rano przemierza drogę na padok. To nic, że drepcze pomału, ostatnia. Ważne, że dociera.

Czarna potrzebuje Twojego wsparcia. Zbiera na swój prezent choinkowy, tak niezbędny. Bo Czarna choć stareńka, ma wielką wole życia. 

Potrzebne są środki na zakup paszy dla staruszki Czarnej i suplementów wspomagających działanie aparatu ruchu. A także niesterydowego preparatu przeciwzapalnego, który skutecznie zmniejsza bolesność. To wszystko dla najczarniejszej z czarnych. Aby teraz, u schyłku życia, zapewnić jej to, co najlepsze. Zatroszczyć się, pomóc, zaopiekować.

Pomóż Czarnej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • karolina - awatar

  karolina

  15.12.2016
  15.12.2016

  przelew poszedl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2016
  15.12.2016

  :-)

2 102 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wpłaty: 52

ela szczęśniak - awatar
ela szczęśniak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pamela - awatar
Pamela
50
Danuta - awatar
Danuta
30
Piotr - awatar
Piotr
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Sawicka - awatar
Monika Sawicka
38
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij