Zbiórka

Tak było:

Starość i niedołężność są nieuniknione dla każdego z nas - jednak zawsze przychodzą dla wszystkich zbyt szybko. I zawsze są zaskoczeniem... Czarna całe życie pracowała w gospodarstwie. Tu się urodziła, i pewnie naiwnie wierzyła, że tu doczeka ostatnich dni w spokoju. Zderzenie z rzeczywistością polskiej wsi było jednak okrutne. Nie ma starych zasług! To nic, że ścierała stawy i oddała całe serce gospodarzom. To nieważne, że bez buntu pracowała w mrozie i w gorącym słońcu za miskę owsa. To nic, że posłusznie znosiła baty i otarcia. Nic jej juz nie uratuje. Nie będzie sądu, ani adwokatów. Mijały kolejne mroźne zimy, mijały upalne lata - a Czarna nie młodniała.. popełniła najgorszą ze zbrodni - zestarzała się. 

Gospodarz zorientował się, że przyszło nieuniknione. Potężna niegdyś siła - a dziś darmozjad na utrzymaniu. O nie, na to dobry gospodarz pozwolić sobie nie może! Wdzięczność umiera pierwsza. O nadziei mówi się różne rzeczy. Ale tylko człowiek potrafi wysłać na śmierć Przyjaciela, który pracował na niego całe życie - i mówić o litości. Bo człowiek zapomina, że dobro i zło powracają, a i do jego drzwi starość kiedyś zapuka.

Tak jest:

Udało się ocalić Czarną. Od 2009 roku, kiedy trafiła pod nasze skrzydła, siwych włosów znacznie jej przybyło. Ale Czarna, choć taka stara, i z każdym dniem coraz starsza, dzielnie radzi sobie z niedogodnościami życia. A przynajmniej bardzo się stara. Codziennie rano przemierza drogę na padok. To nic, że drepcze pomału, ostatnia. Ważne, że dociera.

Czarna potrzebuje Twojego wsparcia. Zbiera na swój prezent choinkowy, tak niezbędny. Bo Czarna choć stareńka, ma wielką wole życia. 

Potrzebne są środki na zakup paszy dla staruszki Czarnej i suplementów wspomagających działanie aparatu ruchu. A także niesterydowego preparatu przeciwzapalnego, który skutecznie zmniejsza bolesność. To wszystko dla najczarniejszej z czarnych. Aby teraz, u schyłku życia, zapewnić jej to, co najlepsze. Zatroszczyć się, pomóc, zaopiekować.

Pomóż Czarnej.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  

Komentarze

 • karolina

  15.12.16
  15.12.16

  przelew poszedl

 • Anonimowy Darczyńca

  15.12.16
  15.12.16

  :-)

Wpłaty - 52

 • Avatar ela szczęśniak
  50
  ela szczęśniak
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Pamela
  50
  Pamela
 • Avatar Danuta
  30
  Danuta
 • Avatar Piotr
  150
  Piotr
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  15
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Monika Sawicka
  38
  Monika Sawicka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę