Zbiórka Czika potrzebuje Twojej pomocy - miniaturka zdjęcia

Czika potrzebuje Twojej pomocy

Czika nie miała w życiu wiele szczęścia. Szczęście często omija zwykłe burki szeroki łukiem.

Do schroniska trafiła we wrześniu 2017  roku w stanie ciężkim, cała w strupach i bez okrywy włosowej. Zabrana od  swojej opiekunki, która o nią nie dbała. Przez cały pobyt w schronisku  sunia nie miała wykonanych żadnych badań, leczono ją na "oko", podawano  sterydy, które tylko zaszkodziły i są prawdopodobnie przyczyną jej  obecnego stanu i fatalnych wyników. Sunia walczy ze świądem, dotyk  sprawia jej ból. Wg lekarza schroniskowego 'rokowania są złe". Prawda  jest jednak inna, bo sunia ma szanse na życie bez bólu i w komforcie, na  jaki zasłużyła. Ale wymaga intensywnego leczenia.

Czikę, po wielu bojach, udało się z początkiem sierpnia wyciągnąć ze schroniska. Pierwsze badania wykazały, że suczka ma anemię,  nieuregulowaną tarczycę i zaawansowaną grzybicę. Ma też podwyższone  parametry nerkowe, chore uszy i guzy na listwie mlecznej do usunięcia.  Ponadto wyniki wskazują na wielką cystę na jajnikach.

Suczka jest aktualnie w trakcie leczenia. Miała przeprowadzoną ekstrakcje zębów (7 usunięto) i ściągnięto kamień. Niestety wyniki laboratoryjne nie poprawiły się, nadal jest anemia. Dopóki wyniki się znacznie nie poprawią nie będzie można zoperować guzów. Leczenie jest w toku.

Prosimy o pomoc w leczeniu tego psiego nieszczęścia, któremu człowiek zgotował piekło, a schronisko nie umiało pomóc.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.09.18
  19.09.18

  Czika miała wykonane zdjęcia RTG torsu oraz USG brzucha oraz macicy. Niestety badania potwierdziły guza na ściance szyjki macicy. Ponadto jest to miejsce trudno dostępne, bo na spojeniu łonowym i istnieje ryzyko, że nie uda się całkowicie go wyciąć. Trwają konsultacje. W tym potoku mało pozytywnych informacji znalazło się coś optymistycznego - wyniki krwi poprawiły się na tyle, że można sunię poddać zabiegowi sterylizacji oraz usunięcia guzów, co powstrzyma drastycznie rozwój choroby nowotworowej. Rokowania są bardzo ostrożne i Czikę czeka najpewniej opieka paliatywna po operacji. Czika chętnie korzysta ze spacerów, jakie ma zapewnione w Domu Tymczasowym. Zakolegowała się z pozostałym zwierzyńcem i w tym całym zdrowotnym zawirowaniu jakie ją spotkało, wygląda na zadowoloną z faktu, że nie siedzi w kojcu. I choć wedle przewidywań, nie ma zbyt daleko do granicy Tęczowego Mostu, zdaje się czerpać z nowych uroków życia w pełni. Dziękujemy, że z nią jesteście.

  Zdjęcie aktualności 19 821

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.18
  19.09.18

  Trzymam kciuki za wyzdrowienie, a jeśli nie, należy się jej trochę dobrego życia :-)!

 • Monika - awatar

  Monika

  18.09.18
  18.09.18

  Zdrówka! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.09.18
  04.09.18

  Trzymam kciuki za pieska :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.09.18
  03.09.18

  Ktoś, czyim obowiązkiem jest pomagać zwierzętom, postawił na niej krzyżyk. Nie tak powinno być! Na szczęście ktoś inny nie przeszedł obok tego obojętnie. My też nie możemy. Jeśli Fundacja Centaurus uważa, że tego psa da się uratować, to trzeba o niego walczyć, póki nie będzie za późno!

 • ryszard skup - awatar

  ryszard skup

  30.08.18
  30.08.18

  wysylam 100zl dla Ciki i Zeusa

Wpłaty - 82

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
KAŚKA - awatar
10
KAŚKA
Julita - awatar
10
Julita
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Luzka - awatar
10
Luzka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Lidka - awatar
20
Lidka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.