Zbiórka Drapcia pogryziona przez wilka - zdjęcie główne

Drapcia pogryziona przez wilka

2 900 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wilk kontra labrador w dodatku łańcuchowy. Wynik tego starcia był oczywisty…

Jakie szanse ma pies zaatakowany przez wilka? Powiesz, że średnie, ale przecież zawsze może uciec, a przynajmniej próbować. A jakie szanse ma łańcuchowy pies zaatakowany przez wilka? … Otóż to … Takie właśnie miała Drapcia, milusińska, łagodna labradorka, mieszkająca w przydomowej budzie, do której przywiązana była łańcuchem. Ot, takie podwórkowe security. Niestety „security” okazało się marnej klasy. Nie tylko nie ostrzegło przed wilkiem, ale w dodatku nie dało sobie z nim rady.

Była już noc, gdy na teren pewnej posesji w okolicach Sanoka wdarł się wilk. Zobaczywszy psa od razu rzucił się na niego. Może gdyby był dzień, a pies nie był przykuty łańcuchem do budy, miałby szanse uciec. Niestety w tym przypadku scenariusz był inny. W dodatku właścicielka ujrzawszy przez okno, co dzieje się na jej podwórku nie zamierzała interweniować. Nie wykonała żadnego ruchu nawet wówczas, gdy pies wręcz cudem zerwał łańcuch i pędem wbiegł na taras, wierząc, że jego kochana pani otworzy drzwi. No cóż, życie lubi zaskakiwać, ludzie, nawet najbliżsi, także. Na szczęście widząc obrażenia psa właścicielka zareagowała prawidłowo i godzinę później była już z nim w lecznicy. Okazało się jednak, że nie przybyła tu w celu leczenia go, lecz po to, by go … uśpić. Pech chciał, że weterynarz nie zgodził się na eutanazję, a w miejsce tego zaproponował zrzeczenie się praw do Drapci, na co pani z ulgą przystała. I tak oto z łańcuchowego psa Drapcia stała się pacjentką kliniki, najpierw w Sanoku, a później w Nowym Sączu, gdzie otoczono ją specjalistyczną opieką.

Dziś labradorka dochodzi już do siebie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a rany powoli się goją, choć nie wszystkie. Kilka było na tyle głębokich, że można było zastosować jedynie szwy zbliżające, których zadaniem jest zachowanie wilgotności wewnątrz rany jednocześnie umożliwiając dostęp powietrza i preparatów do wnętrza. Sunia jeszcze kilka najbliższych dni będzie musiała spędzić w klinice. Na całkowite zagojenie się ran trzeba będzie jeszcze długo czekać, ale najważniejsze, że niemal pewny jest jej powrót do pełni zdrowia i sił, a na ciele zostanie tylko kilka blizn.

Chcielibyśmy poprosić Was o pomoc w pokryciu kosztów leczenia Drapci. W związku z tym, że jej właścicielka od razu zrzekła się praw do niej, a dobrzy ludzie, których na szczęście jeszcze nie brakuje, zawiadomili nas i poprosili o pomoc, koszty leczenia labradorki spadły właśnie na nas. My zaś nie jesteśmy w stanie zapłacić całej kwoty, bo po prostu jej nie mamy. Pomóżcie nam, prosimy.

Tak wcześniej sunia wyglądała:

Kwota zbiórki jest wstępnie szacowana. Po otrzymaniu faktur za leczenie będzie skorygowana. 

Więcej: http://adopcje.labradory.org/drapcia/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  25.04.2021
  25.04.2021

  Drodzy Pomagacze,
  z Wami to nawet wilk nie jest taki straszny 😉 A tak poważnie, to chcielibyśmy – po raz kolejny – najserdeczniej podziękować Wam za pomoc okazaną naszej podopiecznej Drapci. Łańcuchowa labradorka zaatakowana przez wilka ma szansę na normalne życie. Rany będą się jeszcze długo goiły, ale dzięki Waszemu wsparciu w ogóle będzie możliwe prawidłowe ich zaleczenie i postawienie suni na łapki.
  Dziękujemy z całego serca.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krzysztof i Ben - awatar

  Krzysztof i Ben

  17.04.2021
  17.04.2021

  Zdrowia, trzymaj się!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   17.04.2021
   17.04.2021

   Drapcia dziękuję ❤️

2 900 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wpłaty: 52

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jacek Studzinski - awatar
Jacek Studzinski
100
Magda - awatar
Magda
50
Monika Tyszkiewicz - awatar
Monika Tyszkiewicz
50
Barbara Grzebyta - awatar
Barbara Grzebyta
20
Witek - awatar
Witek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Danuta - awatar
Danuta
50
Sigma - awatar
Sigma
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij