Zbiórka Elżbieta walczy o powrót na nogi - miniaturka zdjęcia

Elżbieta walczy o powrót na nogi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Elżbieta walczy o powrót na nogi - zdjęcie główne

Elżbieta walczy o powrót na nogi

158 234 zł  z 177 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Golińska - awatar

Elżbieta Golińska

Organizator zbiórki

Sens mojego życia od zawsze, to działanie na rzecz innych, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W fundacjach (m.in. Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka - http://fundacjatpczd.waw.pl), Biurze Rzecznika Praw Dziecka, w ogólnopolskim programie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży PaT i nie tylko. Było zwyczajnie. Było wspaniale. Ale może dlatego dziś moja emerytura to niespełna tysiąc dwieście złotych.

11 lutego 2019 r. zdarzył się błahy, domowy wypadek. Pogotowie, szpital, zła diagnoza, złe leki i w ciągu paru godzin sparaliżowało mnie aż po szyję. Rozerwany rdzeń kręgowy oraz tętnica rdzeniowa: błyskawiczna operacja ratująca życie, która nie powinna się powieść. A jednak żyję.

Przewieziono mnie na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej CKR w Konstancinie. Z odleżynami, o zagojenie których walka trwa do dziś. Była też olbrzymia, głęboka na kilka cm rana nad łokciem, nieumyślnie wypalona prądem podczas operacji. Zagoiło ją po kilku miesiącach kosztowne leczenie najnowszą metodą opatrunków próżniowych. Pompę (ok 1 tys. zł) nosiłam przez miesiąc/24h, opatrunki (każdy kilkaset zł) zmieniano co kilka dni, czasem codziennie. Płaciłam sama.

W maju kupiłam dopasowany do mnie wózek inwalidzki i dzięki rehabilitacji, wbrew ponurym, początkowym rokowaniom, 9 maja na nim usiadłam.

W połowie czerwca minęło 16 tygodni pobytu na koszt NFZ. Miałam do wyboru: poddać się i wracać do domu, lub opłacać pobyt prywatnie i walczyć. To kilkanaście tysięcy miesięcznie… ale nadal jestem w CKR. Warto.

Robię postępy, choć nadal w całym ciele np. nie czuję temperatury, tylko dotyk. Moje sparaliżowane żebra nie oddychają, tylko przepona. Mam bardzo słabe dłonie i palce, pracuję nad tym. Lewa noga mnie nie słucha, nie umiem jeszcze samodzielnie wstawać, choć jestem systematycznie pionizowana.

[Zdjęcia powyżej: przypięta pasami do stołu, jestem podnoszona do pozycji pionowej przez specjalne urządzenie aby organizm nie zapomniał jak to jest. Mam ogromną determinację by stanąć tak o własnych siłach. Na ten moment krążenie, błędnik, itp... wytrzymują tylko jakiś czas.]

Długo by wyliczać. Ale pracuję wytrwale. Brakuje mi nie sił, wytrwałości i hartu ducha, lecz środków na opłacanie pobytu czy to w CKR, czy w innym, skutecznym ośrodku, oraz na adaptację mieszkania, bym mogła do niego wrócić. Konieczny jest również inny, nowy wózek. Lista jest długa...

Bardzo liczę na Waszą pomoc – ja, która całe życie (także tu, w CKR) pomagałam innym, zwłaszcza dzieciom.

Elżbieta

~~~

Jak możesz pomóc?

1) Kliknij przycisk "Wpłać teraz" i przekaż dowolny datek na pomoc Elżbiecie,

2) Udostępnij tę zbiórkę rodzinie, przyjaciołom, rodzinie na swoich mediach społecznościowych, za pomocą maila czy SMSa - im więcej osób dowie się o akcji, tym większa szansa na jej powodzenie

~~~

Nasza mama jest dzielna i zdeterminowana. Idzie do przodu. Przyłączamy się do jej prośby.

Kasia i Jasiek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Elżbieta Golińska - awatar

  Elżbieta Golińska

  01.05.2022
  01.05.2022

  Dokładnie dziś mija rok, od kiedy wróciłam do domu. W lutym 2019 operacja ratująca życie, gdzie zmieściłam się w 3% szans, jakie mi dawano. Paraliż całkowity, z wyjątkiem szyi i głowy, a w łóżku, nieustająca rehabilitacja w CKR Konstancin. W połowie czerwca koniec pobytu na NFZ. Co dalej? Zostałam na pobycie komercyjnym. Z lekami, miesięcznie, 12-13 tysięcy. Szło mi dobrze, już siedziałam na wózku, sama się przesiadałam i stop: koniec moich funduszy, co robić? Dałam się przekonać do założenia zbiórki (która trwa do dziś) na pomagam.pl/dlaelzbiety Ruszyliscie z pomocą, to było wspaniale! Jestem Wam wdzięczna i bardzo chcę, żeby każdy okruch dobra po stokroć wracał do każdego z Was! Rok temu wróciłam do domu. Emerytura 1270zl, kosztują leki, opieka, na resztę wydaję niewiele. Nie wiem, co przede mną. Proszę, nigdy nie martwcie się na zapas, nigdy nie żałujcie, że coś się stało albo nie stało. Życie jest nieprzewidywalne i warto cieszyć się każdym jego okruchem. Pięknego maja życzę, wśród bzów i konwalii!

  Zdjęcie aktualizacji 93 943

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.05.2022
  24.05.2022

  Przeczytałam Pani komentarz, który poruszył moją duszę, przejrzałam profil, który pozwolił zatrzymać się na chwilę, zrozumieć...dziękuję światu za takich ludzi i wstyd mi za Nas, że nie doceniamy tego co mamy. Życzę, aby wyrosły Pani skrzydła tak wielkie jak serce ❤️

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   25.05.2022
   25.05.2022

   To bardzo ważne słowa. To piękny dla mnie prezent. Nikt nie rodzi się tylko dla siebie, a po takim zakręcie życiowym łatwo o tym zapomnieć.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2022
  14.04.2022

  Wesołych świąt!

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   15.04.2022
   15.04.2022

   Dziękuję za pamięć i życzenia. Oby te Święta były bezpieczne i pogodne!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2022
  14.03.2022

  BŁAGAM NA KOLANACH. JUTRO KOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI, NIE MAM ZA CO KUPIĆ KOTCE KOLEJNYCH. PRZEZE MNIE UMRZE, BŁAGAM O POMOC, BŁAGAM. NIE MAM NAWET NA JEDNĄ WIZYTĘ U WETERYNARZA. https://naszefutrzaki.eu/blagam-czy-ktos-nam-pomoze,474

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   22.03.2022
   22.03.2022

   Bardzo współczuję kotce. Rozumiem Pana. Ja przy porażeniu czterokończynowe głębokim i emeryturze 1400 zł, z koniecznością codziennego życia plus bardzo kosztowne leki, mogę wesprzeć jedynie dobrym słowem. Trzymam kciuki.

 • Kasia Misiura - awatar

  Kasia Misiura

  01.02.2022
  01.02.2022

  Pani Elżbieto, mocno o Pani myśle i razem z córkami przesyłam moc „lekkich” uścisków! Powodzenia w codziennych wyzwaniach, nie ważne jak szybko Pani coś robi i coś osiąga, ważne ze Pani to robi ❤️

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   02.02.2022
   02.02.2022

   Kochane Dziewczynki moje miłe! Wsparcie od Was liczy się potrójnie! Jesteście super ekipą!

 • Mirek i Nina Sokołowscy - awatar

  Mirek i Nina Sokołowscy

  19.12.2021
  19.12.2021

  Z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi wspieramy Cię Elu w walce o sprawność i zdrowie Mirek i Nina

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   22.12.2021
   22.12.2021

   Kocham Was bardzo, mocno trzymam kciuki.

158 234 zł  z 177 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Golińska - awatar

Elżbieta Golińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 153

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
domin - awatar
domin
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateusz Nowak - awatar
Mateusz Nowak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mira Zaras - awatar
Mira Zaras
4 000
Joanna Matyla - awatar
Joanna Matyla
100
Kora - awatar
Kora
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij