Zbiórka Elżbieta walczy o powrót na nogi - miniaturka zdjęcia

Elżbieta walczy o powrót na nogi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Elżbieta walczy o powrót na nogi - zdjęcie główne

Elżbieta walczy o powrót na nogi

167 270 zł  z 177 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 193 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Golińska - awatar

Elżbieta Golińska

Organizator zbiórki

Sens mojego życia od zawsze, to działanie na rzecz innych, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W fundacjach (m.in. Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka - http://fundacjatpczd.waw.pl), Biurze Rzecznika Praw Dziecka, w ogólnopolskim programie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży PaT i nie tylko. Było zwyczajnie. Było wspaniale. Ale może dlatego dziś moja emerytura to niespełna tysiąc dwieście złotych.

11 lutego 2019 r. zdarzył się błahy, domowy wypadek. Pogotowie, szpital, zła diagnoza, złe leki i w ciągu paru godzin sparaliżowało mnie aż po szyję. Rozerwany rdzeń kręgowy oraz tętnica rdzeniowa: błyskawiczna operacja ratująca życie, która nie powinna się powieść. A jednak żyję.

Przewieziono mnie na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej CKR w Konstancinie. Z odleżynami, o zagojenie których walka trwa do dziś. Była też olbrzymia, głęboka na kilka cm rana nad łokciem, nieumyślnie wypalona prądem podczas operacji. Zagoiło ją po kilku miesiącach kosztowne leczenie najnowszą metodą opatrunków próżniowych. Pompę (ok 1 tys. zł) nosiłam przez miesiąc/24h, opatrunki (każdy kilkaset zł) zmieniano co kilka dni, czasem codziennie. Płaciłam sama.

W maju kupiłam dopasowany do mnie wózek inwalidzki i dzięki rehabilitacji, wbrew ponurym, początkowym rokowaniom, 9 maja na nim usiadłam.

W połowie czerwca minęło 16 tygodni pobytu na koszt NFZ. Miałam do wyboru: poddać się i wracać do domu, lub opłacać pobyt prywatnie i walczyć. To kilkanaście tysięcy miesięcznie… ale nadal jestem w CKR. Warto.

Robię postępy, choć nadal w całym ciele np. nie czuję temperatury, tylko dotyk. Moje sparaliżowane żebra nie oddychają, tylko przepona. Mam bardzo słabe dłonie i palce, pracuję nad tym. Lewa noga mnie nie słucha, nie umiem jeszcze samodzielnie wstawać, choć jestem systematycznie pionizowana.

[Zdjęcia powyżej: przypięta pasami do stołu, jestem podnoszona do pozycji pionowej przez specjalne urządzenie aby organizm nie zapomniał jak to jest. Mam ogromną determinację by stanąć tak o własnych siłach. Na ten moment krążenie, błędnik, itp... wytrzymują tylko jakiś czas.]

Długo by wyliczać. Ale pracuję wytrwale. Brakuje mi nie sił, wytrwałości i hartu ducha, lecz środków na opłacanie pobytu czy to w CKR, czy w innym, skutecznym ośrodku, oraz na adaptację mieszkania, bym mogła do niego wrócić. Konieczny jest również inny, nowy wózek. Lista jest długa...

Bardzo liczę na Waszą pomoc – ja, która całe życie (także tu, w CKR) pomagałam innym, zwłaszcza dzieciom.

Elżbieta

~~~

Jak możesz pomóc?

1) Kliknij przycisk "Wpłać teraz" i przekaż dowolny datek na pomoc Elżbiecie,

2) Udostępnij tę zbiórkę rodzinie, przyjaciołom, rodzinie na swoich mediach społecznościowych, za pomocą maila czy SMSa - im więcej osób dowie się o akcji, tym większa szansa na jej powodzenie

~~~

Nasza mama jest dzielna i zdeterminowana. Idzie do przodu. Przyłączamy się do jej prośby.

Kasia i Jasiek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Elżbieta Golińska - awatar

  Elżbieta Golińska

  29.06.2023
  29.06.2023

  Podobno podczas tamtej nocnej operacji ratującej życie, wtedy, w lutym 2019 roku, doznałam masywnego krwotoku, który jednak został opanowany.
  Nie wyobrażacie sobie, jak bardzo chciałabym wiedzieć czyją krew mi wtedy podano, kto podzielił się ze mną kroplami swojego życia, jaki jest, czy czuje moją wdzięczność za ten dar. Ale pewnie nigdy się tego nie dowiem.
  Tak czy owak, codziennie przesyłam i Jemu, i Wam mnóstwo dobrych myśli, wdzięczna z całego serca za całe dobro, jakie mnie otacza, jakie daje mi siły i wytrwałość.
  Dbajcie o siebie.

  Zdjęcie aktualizacji 123 710

Komentarze


 • Jest moc :-) - awatar

  Jest moc :-)

  24.11.2022
  24.11.2022

  Pełen powrót do zdrowia, to będzie piękne :-)

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   25.11.2022
   25.11.2022

   To raczej niemożliwe, ale oby nie było gorzej. Dzięki za dobre słowo!

 • TomekN - awatar

  TomekN

  03.11.2022
  03.11.2022

  Siły do walki i tyle zdrowia ile się da

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   24.11.2022
   24.11.2022

   Tego mi trzeba! Dzięki!

 • Kora - awatar

  Kora

  18.09.2022
  18.09.2022

  Dużo zdrowia! Dalszej wytrwałości i pogody ducha! Pozdrawiam serdecznie!

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   18.09.2022
   18.09.2022

   Jak dobrze mieć blisko takie osoby! Dziękuję za pamięć i za życzliwość.

 • Mirosław i Janina Sokołowscy - awatar

  Mirosław i Janina Sokołowscy

  18.09.2022
  18.09.2022

  Elu , życzymy Ci urzeczywistnienia Twoich planów i zdrowia . Pozdrawiamy Mirek i Nina Sokołowscy

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   18.09.2022
   18.09.2022

   Moi bardzo kochani, jesteście jak zawsze fantastyczni! Dziękuję!

 • Izabela - awatar

  Izabela

  31.07.2022
  31.07.2022

  Zdrowia i wytrwałości życzę. :-)

  • Elżbieta Golińska - awatar

   Elżbieta Golińska - Organizator zbiórki

   08.08.2022
   08.08.2022

   Serdecznie dziękuję?

167 270 zł  z 177 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 193 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Golińska - awatar

Elżbieta Golińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 193

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mira Z. - awatar
Mira Z.
3 000
Roman Holc - awatar
Roman Holc
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
101
Katarzyna Teledzinska - awatar
Katarzyna Teledzinska
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij