Zbiórka Pomoc dla Iwana. - zdjęcie główne

Pomoc dla Iwana.

5 580 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Zbiórka zakończona
 

W 2007r. Polka  mieszkająca na stałe w Niemczech, kupiła go wraz z drugim koniem Swenem,  od hodowcy z województwa pomorskiego.  Oba konie, w parze, pracowały u  Pani Małgosi i jej męża ciągając wozy z towarami na jednej z  turystycznych wysp w Niemczech. Właściciele dbali o nie i kochali.  Niestety Swen umarł niespodziewanie. Jak się okazało, miał słabe serce.  Iwan okazał się bardzo towarzyskim koniem, który doskonale rozumiał się z  innymi końmi i szybko adaptował  do nowego towarzystwa.  Z oddaniem  pracował w firmie Polki do 2015r. W tym roku Pani Małgosia i jej mąż  podjęli decyzję o zmianie specyfiki swojej działalności. Musieli  sprzedać swoje konie, firmie, która teraz świadczyła dla nich usługi.  Sytuacja ta, choć bardzo trudna dla Pani Małgosi, niezmiernie związanej z  Iwanem, miała swoje plusy. Pani Małgosia pozostała w kontakcie z koniem  i mogła obserwować jego los. Niestety, nie tego chciała dla Iwana. Koń  został zaniedbany. Pojawiły się problemy z nogą. Nowi właściciele  zapewniali Panią Małgosię, że zwierzę ma odpowiednią opiekę  weterynaryjną, jednak ona obserwowała pogarszający się stan przyjaciela.  Niedawno dowiedziała się, że koń jest spisany na straty, bo nie może  już pracować. Nowi właściciele planują sprzedać go do rzeźni. Serce Pani  Małgosi nigdy by na to nie pozwoliło. Postanowiła ona drugi raz kupić  Iwana – teraz ratując mu życie. Niestety nie posiada ona ani warunków  ani możliwości żeby utrzymywać i odpowiednio dbać o Iwana. Nie mając  jednak czasu na poszukiwania, zwróciła się z prośbą o pomoc do fundacji  Centaurus, mając nadzieję, że Iwan dostanie dom, dobrą starość, a kiedy  przyjdzie jego czas, dobrą śmierć.

-------------------------

Iwan przyjechał, aż z Nadrenii  Północnej, to ponad 800 km. Ale stan w jakim przyjechał pozostawia wiele do życzenia.  Koń ma niedowagę ale największym problemem jest znajdująca się na tylnej  nodze, ropiejąca rana. W związku ze złym stanem ogólnym, a także rozległością i stanem rany, Iwan został przetransportowany do kliniki,  gdzie aktualnie przebywa. 

Koszt samego pobytu w szpitalu dla koni, to  miesięcznie kwota blisko 7 tysięcy złotych. Do tego dojdą koszty  leczenia nogi. Rachunek tylko za połowę stycznia wyniósł 5 tysięcy złotych, a końca leczenia nie widać.

W najbliższych dniach planowane jest usunięcie  rozrośniętej tkanki i dopiero wtedy okaże się jak rana jest głęboka i  jakie będzie dalsze leczenie.

Prosimy o pomoc w leczeniu Iwana.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualności


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.18
  11.06.18

  W imieniu Iwana, naszym, oraz jego opiekunów dziękujemy za okazane wsparcie i wytrwałość. Leczenie nogi miewa lepsze i gorsze momenty, ale wierzymy, że czas pozwoli wyleczyć ranę całkowicie. Tymczasem Iwan zdążył się zakochać w Gniadoszce i spędza dnie w jej przemiłym towarzystwie.

  Zdjęcie aktualności 16 156

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.06.18
  14.06.18

  Trzymaj się zdrowo koniku i pielęgnuj tą miłość do Gniadoszki.

 • DOROTA CZERNIK - awatar

  DOROTA CZERNIK

  12.02.18
  12.02.18

  wiem że się uda

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.18
  12.02.18

  Mam nadzieję, że się uda

 • Paweł Wachnicki - awatar

  Paweł Wachnicki

  09.02.18
  09.02.18

  Znaczenia pojęć bycia ludzkim i zezwierzęcenia powinno się odwrócić dokładnie o 180 stopni

 • Kasia Ser - awatar

  Kasia Ser

  08.02.18
  08.02.18

  Powodzenia

5 580 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 117

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Irena Bylok - awatar
Irena Bylok
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia Szymczak-Stark - awatar
Kasia Szymczak-Stark
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij