Zbiórka Ratunek dla Lucynki - zdjęcie główne

Ratunek dla Lucynki

2 530 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Nie będzie dzisiaj długich opowieści, bo i  nie znamy historii Lucynki. Ot, kolejny koń, którego choroba  zaprowadziła do handlarskiej obory. Takiej, skąd zbędne konie wyjeżdżają  prosto do ubojni.

Lucynka to klacz o ujmującym charakterze.  Bardzo garnie się do ludzi. Na swoich koślawych kopytkach i wygiętych  nogach drepcze nieporadnie w stronę człowieka, wyciągając głowę, i  cichutko rży. Może liczy, że dostanie „końskiego” cukierka, a może choć  przez moment chce poczuć ciepły dotyk ręki. W Lucynce nie ma grama żalu  do ludzi, choć stan, w jakim są jej przednie nogi, to wynik zaniedbań.  Mogłaby biegać, mogłaby być koniem zdrowym, gdyby ktoś zapewnił jej  właściwą opiekę, ktoś się o nią zatroszczył. Dziś, zamiast zielonych  pastwisk i stada galopujących obok koni, ma stęchłą oborę i zakratowane  okno, przez które ogląda świat, niczym skazaniec oczekujący na wykonanie  wyroku śmierci.

 

Kochani, Lucynka to kolejny koń, któremu  wspólnie możemy podarować życie. 

Potrzeba 1200 zł aby za nią zapłacić.  Mamy czas do środy. 

Potrzebne też są środki na opłacenie transportu oraz diagnostykę, zdjęcia RTG i na wielomiesięczne leczenie. Na kowala ortopedę.  

Prosimy, pomóżcie.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualności


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.09.18
  19.09.18

  Stało się. Choroba i wiek zwyciężyły. Żegnaj Lucynko, nigdy Cię nie zapomnimy. Chcielibyśmy Wam przekazać, że jesteśmy niewymownie wdzięczni za Waszą pomoc dla Lucynki. Ufamy, że ten ostatni czas był dla niej wielką ulgą i odeszła w spokoju.

  Zdjęcie aktualności 19 836

Komentarze


 • Irena - awatar

  Irena

  17.07.18
  17.07.18

  jak zawsze życzę powodzenia i uratowanie kolejnego biedactwa które, potrzebuje wsparcia wszystkich ludzi o dobrym , wrażliwym sercu na zwierzęcą niedolę :)

 • Jadwiga Konopczyńska - awatar

  Jadwiga Konopczyńska

  16.07.18
  16.07.18

  oby się udało :)

 • AgataS - awatar

  AgataS

  16.07.18
  16.07.18

  Trzymaj kciuki i bardzo bym chciała żeby udało wam się uratować tego kochanego kucyka. Powodzenia myśleć pozytywnie!

2 530 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Andrzej G. - awatar
Andrzej G.
20
beata - awatar
beata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewa Kurek - awatar
Ewa Kurek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij