Naturalna selekcja spycha Marusie na margines życia. Ale nie zawsze tak było.  Niewidoma Marusia była kiedyś kimś, o tak! Nie jakimś tam zwykłym, wiejskim  koniem.  Pięknie przystrojona brała udział w dożynkach, albo wiozła huczne, wiejskie  wesele.  Jakaż była dumna, jakaż piękna, kiedy żelazne podkowy rytmicznie uderzały o  główne uliczki miasteczka.  
Ale los bywa przewrotny dla wiejskich koni.  Wystarczył jeden dzień, niefortunny galop, wystający fragment maszyny  rolniczej. Przeszył ją potężny ból,  a świat nagle zniknął. W te parę sekund straciła wszystko. Bo w świecie  człowieka w te parę sekund stała się  bezużyteczna. A przecież to człowiek daje prawo daje do życia. Człowiek daje, człowiek je odbiera..


W 2011 roku Marusia czekała na drogę do nikąd - bo  Tęczowy Most jest tylko w bajkach.  Zwykłe, wiejskie konie bajek nie znają. Nie dla nich się je pisze. Znają  ciężką pracę, łańcuch w stodole  i ludzką niewdzięczność. Los nie dzieli po równo, a świat nie jest  sprawiedliwy - im szybciej wiejski koń to zrozumie,  tym mniej będzie rozczarowany kiedy dobiegnie go warkot silnika i huk  opadającego trapu.  I będzie wiedział - to po niego przyjechali. I dalej nie ma juz nic..  Więc z dumnie podniesioną głową pójdzie jak zawsze wtedy, gdy marsz weselny  grał i unosił się zapach chleba  w powietrzu, uderzając podkowami o betonowe płyty, aż huknie podkowa o trap  - ostatni raz.

Marusi się udało, dzięki Wam żyje. Mieszka po dziś dzień w naszym ośrodku w Szczedrzykowicach. Przyjaźni się z Corradero. 

Jest też objęta częściową opieką wirtualną - za co serdecznie dziękujemy w imieniu Marusi. Do pełnej kwoty brakuje jej 200 zł miesięcznie.

Jeśli ktoś z Was chciałby dołożyć grosik do jej utrzymania to bardzo prosimy. 

Marusia zbiera grosiki na najbliższy rok brakujące do pełnej kwoty jej utrzymania. 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.

Wpłaty - 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
48
Anonimowy Darczyńca
Wiktoria:) - awatar
50
Wiktoria:)
Asia - awatar
10
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Donata Szafranek - awatar
10
Donata Szafranek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.