Zbiórka Stwórzmy Fundację - zdjęcie główne

Stwórzmy Fundację

11 656 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby w ciągu 9 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Duszyński - awatar

Maciej Duszyński

Organizator zbiórki

Witajcie, mam na imię Maciej. Mam 33 lata i cierpię na przewlekłą niewydolność nerek w stadium G5 (schyłkowa niewydolność). Diagnoza została postawiona 3 lata temu. Nic tego nie zapowiadało, a jednak obecnie moje życie zmieniło się o 180 stopni... 

O chorobie dowiedziałem się przypadkiem. Zwykła wizyta u okulisty. Po badaniu dna oka okazało się, że muszę jechać do szpitala. Tam zmierzyli mi ciśnienie - 250/140. Wiele nie brakowało, a nie było by mnie na tym świecie. Przez dwa lata przygotowywałem się do przeszczepu nerki, jednak z powodu wielu komplikacji jeszcze do niego nie doszło. Obecnie jestem osobą dializowaną. Spędzam na stacji dializ około 15-20 godzin tygodniowo ( wliczając dojazd, przygotowanie i sam zabieg). Nie muszę chyba dodawać, że nie jest to komfortowa sytuacja... 

Piszę to wszystko nie dlatego, żeby prosić o pomoc dla siebie. Piszę to wszystko, żeby prosić o pomoc w zbiórce na stworzenie Fundacji, której zadaniem będzie przede wszystkim profilaktyka ( a więc finansowanie niezbędnych badań, które pozwalają na wcześniejsze wykrycie chorób związanych z nerkami). Ponadto nagłaśnianie problemu. Według ekspertów na choroby nerek cierpi w Polsce nawet 4,2 mln osób, z czego 95% o tym nie wie! 

Fundacja ma pomagać ludziom w rozpoznaniu chorób nerek, współpraca z sektorem prywatnym w celu przeprowadzania badań np. w zakładach pracy. 

Pomoc osobom ze zdiagnozowaną niewydolnością nerek, w tym:

-pomoc dietetyczna - z doświadczenia wiem, jak trudne jest, szczególnie na początku, ustalenie odpowiedniej diety dla pacjenta, który zmaga się z chorobą nerek. 

-pomoc psychologiczna - zderzenie z tak ciężką chorobą często bywa trudne do udźwignięcia. Fundacja zapewni podopiecznym oraz ich rodzinom pomoc psychologiczną.

-pomoc finansowa pod kątem badań do przeszczepu - przeszczep to obecnie jedyny skuteczny środek zapewniający komfort życia mimo choroby. Niestety, w Polsce, żeby dostać kwalifikację do przeszczepu, należy wykonać szereg specjalistycznych badań. Służba zdrowia teoretycznie zapewnia dostęp do takich badań, jednak terminy w przychodniach i szpitalach są często bardzo odległe. Jednym z zadań Fundacji będzie pomoc w dostępie do prywatnej opieki medycznej pod kątem kwalifikacji do przeszczepu.

Dla mnie jest już za późno. Jedyne, co pozwala mi żyć to dializy oraz nadzieja na przeszczep w przyszłości. Jednak można pomóc tak wielu nieświadomym choroby osobom. Wspólnymi siłami można zdziałać na prawdę wiele i wierzę, że to się uda. Ty też możesz pomóc. Proszę o nawet symboliczne wpłaty - liczy się każdy grosz.  Chciałbym stworzyć Fundację, która będzie miała realny wpływ na życie i zdrowie ludzi. Pomożesz?


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Andrzej - awatar

  Andrzej

  12.06.21
  12.06.21

  Pozdro z Hamburga. Będzie dobrze!!

 • Marek Stachurski - awatar

  Marek Stachurski

  11.06.21
  11.06.21

  Niech wszystkie sily beda z Toba.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.21
  10.06.21

  Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Pozdrawiamy sąsiedzi z bloku

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.21
  10.06.21

  Dziewczyny pomagają więcej, powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.21
  10.06.21

  Powodzenia!

11 656 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby w ciągu 9 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Duszyński - awatar

Maciej Duszyński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 84

Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Liwia Kuźmar - awatar
Liwia Kuźmar
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karolina Przybylska - awatar
Karolina Przybylska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał Chrzęszczyk - awatar
Michał Chrzęszczyk
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij