Miesiąc temu odebraliśmy interwencyjnie z pseudohodowli suczkę w typie fox teriera i cztery szczeniaki. Maluchy znalazły domy adopcyjne.

Szczegóły poznacie niżej.

Gdy  odebrane zwierzaki trafiły do kliniki, okazało się, że mama - Maja, ma  dwa guzy - na czole i na boku. Wydawało się, że to tłuszczaki.  Przedwczoraj guz na głowie się rozlał i konieczna była interwencja  chirurgiczna. Weterynarz zdecydowała o pobraniu próbki guza  umiejscowionego na boku, do badania histopatologicznego. Podczas  pobierania próbki okazało się, że guz jest znacznie większy, niż się  wydawało. Ostatecznie usunięto calkowicie obie zmiany. Obecnie czekamy  na wyniki z laboratorium.

 Maja nie  musi przebywać na czas rekonwalescencji w klinice, ale wymagane są  częste kontrole. Suczka znalazła w międzyczasie dom adopcyjny i dochodzi  do siebie w warunkach domowych.

Kochani. Maja, odebrana interwencyjnie ze swoimi  szczeniakami z tragicznych warunków, prosi Was o pomoc w sfinansowaniu operacji oraz leczenia.


--------------------------------------------------------------------------------------------------

Pseudohodowla zlikwidowana.

W dniu wczorajszym, w miejscowości Łączna w powiecie kłodzkim, przeprowadziliśmy kolejną interwencję, w wyniku której została zlikwidowana pseudohodowla. W asyście policji weszliśmy na teren gospodarstwa, w którym przebywały psy. Odebraliśmy suczkę w typie rasy wraz z czterema szczeniakami. Interwencja dotyczyła psów, o których sprzedaży ogłoszenie zostało opublikowane na fb. Na zdjęciach pokazane były szczeniaki zamknięte w oborze, w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Właściciele, zamieszczając ogłoszenia, usiłowali znaleźć klientów na psiaki, co jest niezgodne z prawem. Psy nie posiadały udokumentowanego pochodzenia, a hodowla nie była zarejestrowana. Podczas interwencji szczeniaki były zamknięte w chlewie, bez dostępu do światła dziennego, jak również bez wody. Pomieszczenie, w którym je przetrzymywano, nie miało żadnej ściółki, a za legowisko robił kawałek starej, brudnej szmaty. Tym samym, po stwierdzeniu uchybień, zapadła decyzja o odebraniu zwierząt.

Otrzymaliśmy od Was wiele wiadomości dotyczących tych maluchów, za co dziękujemy. Reagowanie na łamanie praw zwierząt dało im szansę na otrzymanie pomocy.

Bezpośrednio po odebraniu, wszystkie psy przewieźliśmy do kliniki, gdzie zostały wykonana obdukcja. Szczeniaki nie mają podstawowej profilaktyki. Brak jakichkolwiek odrobaczeń i szczepień. Są bardzo zarobaczone, w słabej kondycji żywieniowej, zapchlone. Mama ze zmianami skórnymi, też zapchlona, z inwazją kleszczy.

To kolejne zwierzęta, które w ostatnich dniach trafiły pod naszą opiekę. Prosimy o wsparcie na diagnostykę, profilaktykę maluchów i ich mamy (tu również sterylizacja).

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej w Kłodzku za pomoc i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do sprawy.

Wszystkie pieski docelowo będą szukały nowych, tym razem dobrych domów. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany – zapraszamy do kontaktu: Norbert 535 162 322.

Adopcja jest bezpłatna, obowiązuje umowa adopcyjna.  Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!


Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.18
  11.06.18

  Maja już po leczeniu, w pełni zaaklimatyzowana w domu adopcyjnym. Dziękujemy za pomoc dla Mai!

  Zdjęcie aktualności 16 153

Komentarze

 • Emila Szypula - awatar

  Emila Szypula

  07.04.18
  07.04.18

  Powodzenia!

 • Krystyna Kęsy - awatar

  Krystyna Kęsy

  06.04.18
  06.04.18

  Bardzo kocham zwierzęta, dlatego każda niegodziwość ze stron ludzi bardzo rani moje serce.Staram się zawsze pomagać wspierać.

 • omenaga - awatar

  omenaga

  06.04.18
  06.04.18

  Wracaj do zdrowia, maleńka, a byłym właścicielom i im podobnym życzę.........( cenzura nie pozwala napisać).

Wpłaty - 39

Jadwinia - awatar
50
Jadwinia
Marzanna Nowak - awatar
50
Marzanna Nowak
Patrycja Szymczak - awatar
10
Patrycja Szymczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
kasia lisiecka - janczura - awatar
20
kasia lisiecka - janczura
Tania - awatar
5
Tania
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij