Pseudohodowla zlikwidowana.

W dniu wczorajszym, w miejscowości Łączna w powiecie kłodzkim, przeprowadziliśmy kolejną interwencję, w wyniku której została zlikwidowana pseudohodowla. W asyście policji weszliśmy na teren gospodarstwa, w którym przebywały psy. Odebraliśmy suczkę w typie rasy wraz z czterema szczeniakami. Interwencja dotyczyła psów, o których sprzedaży ogłoszenie zostało opublikowane na fb. Na zdjęciach pokazane były szczeniaki zamknięte w oborze, w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Właściciele, zamieszczając ogłoszenia, usiłowali znaleźć klientów na psiaki, co jest niezgodne z prawem. Psy nie posiadały udokumentowanego pochodzenia, a hodowla nie była zarejestrowana. Podczas interwencji szczeniaki były zamknięte w chlewie, bez dostępu do światła dziennego, jak również bez wody. Pomieszczenie, w którym je przetrzymywano, nie miało żadnej ściółki, a za legowisko robił kawałek starej, brudnej szmaty. Tym samym, po stwierdzeniu uchybień, zapadła decyzja o odebraniu zwierząt.

Otrzymaliśmy od Was wiele wiadomości dotyczących tych maluchów, za co dziękujemy. Reagowanie na łamanie praw zwierząt dało im szansę na otrzymanie pomocy.

Bezpośrednio po odebraniu, wszystkie psy przewieźliśmy do kliniki, gdzie zostały wykonana obdukcja. Szczeniaki nie mają podstawowej profilaktyki. Brak jakichkolwiek odrobaczeń i szczepień. Są bardzo zarobaczone, w słabej kondycji żywieniowej, zapchlone. Mama ze zmianami skórnymi, też zapchlona, z inwazją kleszczy.

To kolejne zwierzęta, które w ostatnich dniach trafiły pod naszą opiekę. Prosimy o wsparcie na diagnostykę, profilaktykę maluchów i ich mamy (tu również sterylizacja).

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej w Kłodzku za pomoc i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do sprawy.

Wszystkie pieski docelowo będą szukały nowych, tym razem dobrych domów. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany – zapraszamy do kontaktu: Norbert 535 162 322.

Adopcja jest bezpłatna, obowiązuje umowa adopcyjna.  Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!


Wpłaty - 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anna Stępnik - awatar
50
Anna Stępnik
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marcelina - awatar
10
Marcelina
EwaK - awatar
50
EwaK
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kornelia P. - awatar
10
Kornelia P.
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna G. - awatar
20
Anna G.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij