Zbiórka Ratujemy Pusię - zdjęcie główne

Ratujemy Pusię

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Pusia to kotka niczyja, to kotka widmo, kotka – nikt. Ona za bardzo nas nie lubi. Prawdopodobnie marzy o tym, byśmy zniknęli. Lecz bez naszej pomocy, bez interwencji lekarza, bez antybiotyków i wzmacniaczy, ona umrze z głodu i wycieńczenia.

Pusia to 13-letnia koteczka. Dla kotka mieszkającego w domu to zwyczajny wiek, lecz dla kici, która całe życie spędziła na dworze – to wyczyn nie lada.

Pusia w każdy słoneczny dzień wylegiwała się na dachu osiedlowego sklepu, chodziła tylko sobie znanymi ścieżkami i przez 13 lat, codziennie, pojawiała się karmieniu.

Życie, jak łatwo się domyślić, nie rozpieszczało jej: choroby wirusowe, infekcje bakteryjne, trzynaście zim i trzynaście jesieni pod chmurką. Ale to wszystko nic. Pusia przeżyła nawet strzelanie z wiatrówki – była jednym z bardzo ruchomych celów dla amatora polowań na osiedlowe koty.

Widać więc jak na dłoni, że Pusia jest bardzo mądrą i twardą kotką. Wie jak sobie poradzić, gdzie szukać schronienia i do kogo chodzić na jedzonko.

Niestety, na początku stycznia staruszka przeniosła się do piwnicy, w której pomieszkują inne koty wolno żyjące. Karmiciel od razu wiedział, że coś jest nie tak, bo Pusia zawsze była wolnym duszkiem stroniącym od innych kociastych i ciasnych, zamkniętych przestrzeni. Koteczka źle się czuła, nie chciała jeść, była osowiała. Szybko dało się zauważyć ogromny ropień na pyszczku, który wyraźnie sprawiał jej ból. Dostała wówczas antybiotyk ukryty w jedzeniu i pyszczek się zagoił. Lecz po kilku dniach staruszka znowu przestała jeść, siedziała zwinięta w kuleczkę i niechętnie patrzyła na świat. Nie było innego wyjścia jak złapać panienkę w klatkę łapkę i zawieźć do lekarza.

Pani doktor natychmiast powiedziała, że to zły stan w paszczy kici jest powodem jej złego stanu ogólnego. Kicia ma anemię i jest silnie odwodniona, lecz jak tylko zacznie normalnie jeść – wszystko powinno wrócić do normy. Obecnie przebywa w lecznicowym szpitaliku. Jest wzmacniana, dostaje kroplówki nawadniające i z antybiotykiem. Jak tylko będzie to możliwe – rozprawimy się z jej ząbkami.

I za jakiś czas… mamy nadzieję że całą i zdrową, wypuścimy Pusię na jej dzielni, by mogła cieszyć się odzyskaną wolnością i promieniami słonka łapanymi na pobliskim dachu...

Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    21.02.2020
    21.02.2020

    Pusia przeszła sanację paszczy i dochodzi do siebie w mruczarnianej klatce. Chociaż do zdrowia powraca wzorowo, humor burasce nie dopisuje, oj nie. Pusia nie jest szczęśliwa, jest bardzo zdenerwowana. Klatką, naszą obecnością… Całym tym zamieszaniem. Gdzie jest jej wolność?!
    Kotka nadal nas bardzo nie lubi. Syczy i prycha, gdy pojawimy się w zasięgu jej wzroku. Łaskawie zjada jedzenie, które jej podajemy, chociaż zapewne wolałaby, żeby pojawiało się samo…
    Jeszcze trochę musi ponarzekać, posyczeć i powarczeć. Niedawny pożar na jej terenie chwilowo uniemożliwia dzikusce powrót na wolność.
    Oby się szybko Panowie od napraw uwinęli! Oby szybko wysprzątali, wymienili spaloną instalację i odmalowali czarne ściany, gdyż zarówno lokatorzy bloku, jak i Pusia chcą na powrót korzystać ze swoich komórek. Jeszcze tydzień, jeszcze dwa i wszyscy będą zadowoleni. Ludzie i Pusia.
    Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za pomoc dla Pusi. Tylko dzięki Wam możemy odławiać i leczyć takie wolno żyjące stworki.

    Zdjęcie aktualizacji 44 827

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Wpłaty: 20

Barbara - awatar
Barbara
142
Barbara Figiel - awatar
Barbara Figiel
10
Hania - awatar
Hania
50
Oliwia Elżbieta - awatar
Oliwia Elżbieta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Karina - awatar
Karina
50
Barbara Figiel - awatar
Barbara Figiel
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij