Zbiórka Operacja oczka dla Szymka - zdjęcie główne

Operacja oczka dla Szymka

8 863 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób
Damian Pogłodziński - awatar

Damian Pogłodziński

Organizator zbiórki

Drodzy Darczyńcy. 

Zbiórkę organizuję w imieniu moich przyjaciół Eweliny i Patryka Musiał z Gryfic dla ich 4 letniego synka Szymka. 

Oboje są kochającymi rodzicami dwóch wspaniałych synów Szymka i Igora i starają się swoim dzieciom dać w życiu to co najlepsze dzisiaj i w przyszłości. 

Niestety ich młodszy synek Szymek nie do końca może cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Szymek ma afazje mowy i z tego powodu co tydzień trzeba jeździć z nim do Kołobrzegu na WWR (wczesne wspomaganie rozwoju) i 2 razy w miesiącu do logopedy. Niestety NFZ pokrywa tylko jedną wizytę w miesiącu. Szymka trzeba jak najwięcej stymulować żeby zaczął jak najszybciej mówić, dlatego wizyty odbywają się prywatnie. 

Szymek ma też poważną wadę wzroku (zez zbierzny). Prawe oko ma kąt 17 stopni, a lewe 14 stopni. Dodatkoo występuje też krótkowzroczność OP-3, OL-2,25. 

Do tej pory Szymek miał leczonego Zeza za pomocą okularów i terapii oka, która polegała na zaklejaniu oka codziennie na 4 godziny. Niestety to nie przyniosło efektu i zostało tylko leczenie operacyjne. 

Zabieg jest refundowany przez NFZ, niestety najbliższy termin przypada za 4 lata. Byli na konsultacji u lekarza w Krakowie i we Wrocławiu. Trafiła się możliwość przeprowadzenia zabiegu pod koniec marca w Rzeszowie u Pani Dr. med. Ewy Wójcik. Koszt samego zabiegu to ponad 3 tys zł. Do tego dochodzą koszty wyjazdu (około 900 km w jedną stronę) jak i późniejsze wizyty kontrolne oraz inne zabiegi wspomniane wcześniej takie jak terapia metodą Tomatisa w Sensikids w Kołobrzegu w kwocie 1350 zł. Niestety to wszystko przewyższa ich możliwości finansowe. Do tej pory ratowali się szybkimi kredytami żeby móc dziecku pomóc lecz na dłuższą metę dalej się tak nie da. 

Dlatego za ich zgodą postanowiłem  zebrać im te niezbędne pieniądze i proszę ludzi dobrej woli o wpłaty. Każda wpłata jest niezwykle ważna i pomaga nam osiągnąć cel. 

Dziękuję za każdy rodzaj wsparcia. 

Damian Poglodzinski 

Aktualizacje


 • Damian Pogłodziński - awatar

  Damian Pogłodziński

  20.01.2020
  20.01.2020

  Witam. Pierwszy dzień za nami i można świętować mały sukces choć droga przed nami jeszcze daleka. Dzięki Wam udało się nam już zebrać 7% potrzebnej kwoty. Mimo iż do celu jeszcze daleko to już pojawiły się pierwsze łzy wzruszenia i wdzięczności za Wasze serce, za Wasze zrozumienie, za Waszą chęć niesienia pomocy osobom dla niektórych z Was zupełnie obcych.
  I za to w imieniu swoim jak i osób dla których jest ten szczytny cel chciałbym jeszcze raz podziękować.
  Trzymajcie się ciepło i do usłyszenia.
  Pozdrawiam
  Damian

  Zdjęcie aktualizacji 43 148

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Karolina Biernat - awatar

  Karolina Biernat

  03.02.2020
  03.02.2020

  Wszystkiego dobrego dla Szymka

 • Monika - awatar

  Monika

  03.02.2020
  03.02.2020

  Powodzenia ☺ Trzymam kciuki 🤗

 • Magdalena Bednarek - awatar

  Magdalena Bednarek

  28.01.2020
  28.01.2020

  Damy radę :) musi być dobrze :)

 • Lidia - awatar

  Lidia

  23.01.2020
  23.01.2020

  Trzymam kciuki.😘

 • SebastianB - awatar

  SebastianB

  21.01.2020
  21.01.2020

  Powodzenia. Głowa do góry! :)

8 863 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 99 osób
Damian Pogłodziński - awatar

Damian Pogłodziński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 99

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Weronika Kuzio - awatar
Weronika Kuzio
20
Edyta Baran - awatar
Edyta Baran
50
Marzanna Sulecka - awatar
Marzanna Sulecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojciech Nowak - awatar
Wojciech Nowak
2
Agnieszka Majchrzak - awatar
Agnieszka Majchrzak
30
Klaudia - awatar
Klaudia
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij