Zbiórka Toro potrzebuje Twojej pomocy. - miniaturka zdjęcia

Toro potrzebuje Twojej pomocy.

„On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie."

 

Właściciel Toro na nic nie zasłużył. Pies z nużycą, grzybicą, ropiejącą raną na pysku. Raną tak wielką i dokuczliwą, że sprawia problemy z piciem i jedzeniem. Raną starą, już z martwicą.

Co się stało z właścicielem Toro, nie wiemy. Pies jest ułożony, grzeczny, nauczony czystości. Kiedyś musiał mieć dom, a dziś, gdy do Tęczowego Mostu jest już znacznie bliżej niż dalej, został sam. Sam włóczył się po wsi i żebrał o cokolwiek do jedzenia pod lokalnym sklepem. Sam szukał schronienia na noc, nikt się o niego nie troszczył. A ci, którzy go mijali, odwracali głowę z obrzydzeniem. Bo starym, chorym, bezdomnym psom mało kto chce dać choć kawałek dachu nad głową. Łatwiej się odwrócić i zapomnieć, niż zareagować. 

Toro miał jednak odrobinę szczęścia. Ktoś zgłosił go do nas. Pies jest pod opieką lekarzy. Pierwsze badania, oprócz problemu z raną, wykazały nużycę, grzybice i leukocytozę. Wymaga intensywnego leczenia i troskliwej opieki.

Prosimy o pomoc dla staruszka. Potrzebne są środki na opłacenie leczenia, a gdy opuści już szpital, na najlepszy, domowy hotel. To stary, chory pies, z minimalną szansą na adopcję.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Komentarze

 • Ewa P. - awatar

  Ewa P.

  29.03.18
  29.03.18

  Serce pęka na wieść o tym, do czego człowiek może się przyczynić... ;( Mam nadzieję, że któregoś dnia zło powróci ze zdwojoną siłą do właściciela Toro i innych właścicieli pokrzywdzonych zwierząt, które za bezgraniczną miłość do swojego pana doznają męki bólu i odrzucenia. Biedactwo, zdrowiej i nigdy więcej nie zaznaj bólu, żadna żywa, czująca istota nie zasługuje na cierpienie!!! ;(

 • Ania - awatar

  Ania

  29.03.18
  29.03.18

  Kochany Toro, życzę Ci dużo zdrowia i wspaniałego domu! Obyś szybko zapomniał o poniewierce i bólu! Teraz bądź już tylko szczęśliwy! :-)

 • AGATA - awatar

  AGATA

  22.03.18
  22.03.18

  Powodzenia!

 • Diana - awatar

  Diana

  20.03.18
  20.03.18

  Wyzdrowiejesz kochana mordko!

 • Jolanta - awatar

  Jolanta

  20.03.18
  20.03.18

  bedzie już dobrze

Wpłaty - 110

Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Ewa P. - awatar
20
Ewa P.
Ania - awatar
50
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Justyna - awatar
20
Justyna
ryszard skup - awatar
100
ryszard skup
Oxblom Alexander - awatar
200
Oxblom Alexander
MCMC - awatar
100
MCMC

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij