Zbiórka Dobry start Rozalki - zdjęcie główne

Dobry start Rozalki

2 501 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Marta Piętka - awatar

Marta Piętka

Organizator zbiórki

Cześć, 

Tu Marta i Paweł- rodzice Rozalki. Nasza córeczka urodziła się 13.02. 2018r. poprzez cesarskie cięcie z powodu zaburzeń rytmu tętna płodu. Podczas obserwacji po porodzie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Po powrocie do domu zaniepokoiło nas zachowanie córki. Była apatyczna, nie budziła się na jedzenie, nie płakała, nie można było jej dobudzić żadnym możliwym sposobem (spała po 8-10 godzin). Udaliśmy się do poradni patologii noworodka. Tam podczas badania okazało się, że tętno w głębokim śnie wynosiło 180-200 uderzeń na minutę. 

W 14 dobie życia nasza córeczka zaczęła przebywać w kolejnych szpitalach. Najpierw patologia noworodka, stamtąd została po kilku godzinach przetransportowana do ŚCCS gdzie spędziła cztery tygodnie na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej,następnie oddział neurologii. 

W Śląskim Centrum Chorób Serca zdiagnozowano u córki częstoskurcz z wąskimi zespołami QRS. Przez kolejne 14 dni serce Rozalki biło non stop 220- 230/min. Nie reagowało na żadne leki. W 14stym dniu pobytu na oddziale nastąpił przełom,wrócił rytm zatokowy! Niestety nasze szczęście nie trwało za długo. Podczas konsultacji neurologicznej poinformowano nas o podejrzeniu padaczki.

Córka została przekazana na oddział neurologii gdzie wykonano EEG- zapis nieprawidłowy oraz rezonans magnetyczny (tutaj wszystko dobrze). Po tygodniu Rozalka została wypisana do domu bez potwierdzenia padaczki ale też bez wykluczenia jejz powodu nieprawidłowego  EEG oraz zrozpoznaniem obniżonego centralnego napięcia nerwowego i oczopląsem. 

W 4-5 miesiącu życia mamy zrobić powtórne EEG głowy, które ma nam jasno powiedzieć jaka jest diagnoza (termin wizyty u lekarza mamy na sierpień). 

Po powrocie do domu zaczęliśmy pilnie szukać ośrodka rehabilitującego niestety terminy są odległe, a NFZ nie refunduje wystarczającej liczby godzin potrzebnych do prawidłowego prowadzenia rehabilitacji. Na ten moment nasza córka wymaga czterech spotkań w tygodniu z rehabilitantem, każde spotkanie to koszt 80 zł. 

Fundusze naszej Rodziny niestety nie pozwalają nam na pokrycie takich kosztów: 1280 zł to koszt samej rehabilitacji, do tego dochodzą leki na serce,które córka przyjmuje na stałe,  dojazdy na wizyty, koszty samych wizyt prywatnych (na NFZ zazwyczaj jest kilka miesięcy czekania). Jesteśmy aktualnie w ciężkiej dla nas sytuacji- musimy prosić opomoc. Rodzina pomaga jak może- niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić córce wystarczającej ilości rehabilitacji, bo nas na to nie stać. 

Dla tego zwracamy się do Was z prośbą o przemyślenie, czy możecie nam pomóc wpłacając kilka złotych by pomóc naszej córce w dobrym starcie w życie. Kwota którą chcemy uzbierać wystarczy na kilka miesięcy rehabilitacji, jest to dla nas ważne- mieć pewność, że jest nas stać na zapewnienie jej fachowej pomocy. 

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę oraz że poświęciłeś chwilę aby poznać historię Rozalki!

Marta i Paweł 

Aktualizacje


 • Marta Piętka - awatar

  Marta Piętka

  11.07.18
  11.07.18

  Wszystkim darczyńcom oraz osobom, który udostępniły naszą zbiórkę bardzo dziękujemy, że tak szybko pomogli nam uzbierać pieniążki na rehabilitację naszej córeczki. Nasz początkowy cel 5000 zł uległ zmniejszeniu do 2500 zł ponieważ Rozalka otrzymała termin rehabilitacji co 2 tygodnie na NFZ. Na ten moment Rozalka obraca się na brzuszek oraz zaczęła się interesować swoimi stópkami. Jednak nadal walczymy z asymetrią, cofnięciem żuchwy i mniejszym oczkiem. W sierpniu czeka nas wizyta u neurologa oraz pobyt na oddziale kardiologicznym w celu próby odstawienie jednego z leków. Trzymajcie za naszą Kruszynkę kciuki! :) Bardzo Wam dziękujemy za każdą okazaną. Każde słowo wsparcia. Jesteście wielcy. Dziękujemy! Marta i Paweł

  Zdjęcie aktualizacji 17 302

Komentarze


 • Karolina - awatar

  Karolina

  19.06.18
  19.06.18

  Zdrówka dla Rozalki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.05.18
  23.05.18

  Dużo zdrówka dla Małej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.05.18
  23.05.18

  Zdrówka dla Rozalki!

2 501 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Marta Piętka - awatar

Marta Piętka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 59

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aneta - awatar
Aneta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabela - awatar
Izabela
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij