Zbiórka Doktor Lenka - zdjęcie główne

Doktor Lenka

863 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Turnus na miarę zdrowia

Lenka urodziła się zbyt wcześnie. Miało to swoje konsekwencje w jej rozwoju. Chociaż wyrasta na śliczną, mądrą dziewczynkę, cały czas musi walczyć o poprawę swojego zdrowia.

Skomasowanie zabiegów w jednym czasie daje najlepsze efekty. Dlatego najskuteczniejszą terapią w leczeniu dziewczynki jest jej udział w turnusie rehabilitacyjnym, którego koszty to 5.500 zł.

Jedna nóżka i jedna rączka Lenki są krótsze od swoich odpowiedników po drugiej stronie ciała. Mięśnie są za małe i powodują przykurcze. Bardzo utrudnia to poruszanie się - dziewczynka chodzi na paluszkach i ciągle się potyka. Z uwagi na spastyczność nóżek i przykurcze ścięgien Achillesa musi nosić dobre, wygodne obuwie sportowe. Ostrzykiwanie botuliną daje krótkotrwałe efekty. Najlepsze rezultaty przynosi skoncentrowanie rehabilitacji w ramach kilkudniowego turnusu.

Lenka ma rónież bardzo obniżoną odporność i ciągle zapada na różnego rodzaju infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, które bardzo często wymagają pobytów w szpitalu. Pozytywne efekty w walce z infekcjami daje leczenie klimatyczne.

Właśnie taki turnus rehabilitacyjny zalecili Lence lekarze. Niestety, to kosztuje.

Zdjęcie opisu zbiórki Doktor Lenka

Piramida nieszczęść

Choroba Lenki nie jest jedynym problemem rodziny.
W październiku 2015 roku u mamy zdiagnozowano raka. Kolejne chemie i widmo usunięcia zaatakowanych chorobą organów nie napawają optymizmem. 

Tym trudniejsze staje się utrzymanie domu i sprostanie wszelkim opłatom, że Lenka z mamą zostały same, a mama ze względu na choroby nie może podjąć pracy zawodowej.

Sfinansowanie wyjazdowego turnusu w kwocie 5.500  złotych bez pomocy ludzi dobrej woli staje się niemożliwe.

Kocia mama

Dlaczego warto pomóc właśnie Lence?

Dlatego, że ona sama nie pozostaje obojętna na krzywdę i nieszczęścia słabszych. Całym sercem angażuje się w pomaganie zwierzakom. Ma swojego kota i królika, ale gdyby jej pozwolić, zniosłaby do domu wszystkie bezpańskie psy i koty, ptaszki i jeże.
A gdy dorośnie zostanie weterynarzem.

Teraz musi walczyć o własne zdrowie.
Mamy nadzieję, że Państwo jej w tym pomogą.
Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która przybliży Lenkę do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny.

Komentarze


 • wania - awatar

  wania

  19.06.2016
  19.06.2016

  :)

 • Alicja - awatar

  Alicja

  13.06.2016
  13.06.2016

  Życzę dużo zdrowia Lence i jej mamie. Ślę dużo miłości

 • MT - awatar

  MT

  04.06.2016
  04.06.2016

  Trzymaj się Lenko i życzę Ci Bożego błogosławieństwa, będę się modlił za Ciebie

 • wania - awatar

  wania

  24.05.2016
  24.05.2016

  :)

 • wania - awatar

  wania

  23.05.2016
  23.05.2016

  Trzymaj się Aniołku :)

863 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Wpłaty: 21

Edyta - awatar
Edyta
50
mariusz - awatar
mariusz
1
wania - awatar
wania
10
Izabela - awatar
Izabela
100
Alicja - awatar
Alicja
100
Rafał - awatar
Rafał
30
MT - awatar
MT
100
wania - awatar
wania
10
wania - awatar
wania
30
Joanna - awatar
Joanna
9

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij