Święta w Domu Małego Dziecka

1 202 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Igor Szokalski - awatar

Igor Szokalski

Organizator zbiórki

Cześć,


Mam na imię Igor, jestem tatą dwójki cudownych dzieci (Zosia lat 5 i 20-miesięczny Janek) i od 4 lat prowadzę firmę Write Click Media. W tym roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy trochę podzielić się tym, co udało nam się wypracować przez mijający rok, i z okazji Mikołajek odwiedziliśmy Dom Małego Dziecka im. J. Brzechwy w Krakowie. Przyjechaliśmy z prezentami dla podopiecznych Domu, bo nie chcieliśmy, żeby w takim dniu jakiekolwiek dziecko pozostawało bez prezentu, i to się udało, ale - jak się dowiedzieliśmy - realne potrzeby placówki są nieco inne (o tym za moment).

O co w ogóle w tym wszystkim chodzi?

Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie istnieje od stycznia 1945 roku. Początkowo przeznaczony był dla dzieci i matek, ofiar II wojny światowej, a obecnie jest specjalistyczną placówką opiekuńczo-wychowawczą opieki całodobowej przeznaczoną dla dzieci do 6 roku życia, oraz dla małoletnich matek z dziećmi do lat 6 i dziewcząt w ciąży.

Dom przeznaczony jest dla 34 wychowanków. Wszystkie dzieci podzielone są na grupy dostosowane do ich wieku i stopnia rozwoju fizycznego i psychicznego oraz rodzaju sprawowanej opieki, przy czym matki zawsze są ze swoimi dziećmi. Ich ilość w poszczególnych grupach uzależniona jest od aktualnych potrzeb. 

 

Jak możesz pomóc?

Celem tej akcji jest uzbieranie kwoty 1000 zł, za które to pieniądze zostaną zakupione środki będące na liście potrzeb Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy (lista poniżej), dzięki czemu wychowankowie Domu będą mieli - chociaż na Święta - zapewniony standard bytowania, którego wszyscy byśmy sobie życzyli.

Jeżeli zamiast przekazywać pieniądze, wolicie sai zakupić produkty, to rónież istniej taka możliwość. Listę potrzebnych produktów znajdziecie poniżej, a dostarczyć je można do siedziby Write Click Media na ul. Kotlarską 2/4. Produkty i datki zbieramy do czwartku 20 grudnia 2018 r., tak żeby całość przekazać do placówki jeszcze przed rozpoczęciem weekendu, który poprzedza Wigilię.

Składka jest na nowe, nieużywane i nieprzeterminowane produkty:

- środki uodparniające (np. Kidabion - syrop, Immunotrofina – syrop)

- środki antyalergiczne (np. Emolium - emulsja do kąpieli, Emolium - krem do ciała, Balneum Hermal - hermal emulsja do kąpieli, Oilatum - emulsja do kąpieli)

- środki higieniczne oraz pielęgnacyjne (proszek do prania, a szczególnie proszek Jelp, pampersy 2-5kg, 3-6 kg, patyczki higieniczne dla niemowląt, szampony dla dziewcząt, pasta do zębów dla dziewcząt (jak dla dorosłych), środki higieniczne dla dziewcząt, ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, rękawiczki jednorazowe niejałowe, płyn do naczyń, detergenty i środki czystości, worki na śmieci 35 l.)

- produkty spożywcze (ryż (pilnie), sok do wody np. Paola (pilnie), budyń (pilnie), galaretka (pilnie), mąka (pilnie), koncentrat pomidorowy (pilnie), kukurydza w puszce (pilnie), Bebilon 800 g - zwłaszcza 2 i 1, miód, cukier, makaron, olej, vegeta, kucharek, ciastka w paczkach (typu delicje, deserowe), paluszki, chrupki i płatki do mleka, ogórki kiszone w słoikach)

- artykuły papiernicze (bristol biały i kolorowy, farbki witrażowe (żelowe), blok techniczny z kolorowymi kartkami, blok techniczny, klej brokatowy, klej, farbki do malowania rękami)

- baterie AA i AAA, R20, R6 - do zabawek dla dzieci

- zabawki i ubranka dla dzieci

- słodycze

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się pomóc - ma to wielkie znaczenie tak dla mnie, jak dla dzieci i matek z Domu Dziecka, które w życiu nie miały tyle szczęścia, co my. Pamiętajcie, że produkty i datki zbieramy do czwartku 20 grudnia 2018, tak żeby całość przekazać do placówki jeszcze przed rozpoczęciem weekendu, który poprzedza Wigilię.

A jeżeli ktoś chciałby pomóc, a już nie może (bo np. wsparł już finansowo jakąś inną inicjatywę, a portfel to nie studnia bez dna), niech się nie martwi - WAŻNE, ŻEBY POMAGAĆ W OGÓLE, więc jeżeli ktoś już to robi gdzieś indziej, to i tak robi dobrą robotę dla świata (a tego przecież nigdy zbyt wiele).

W razie jakichkolwiek pytań, jestem do Waszej dyspozycji tutaj, telefonicznie pod nr 696 155 966 lub mailowo pod adresem [email protected]

Zróbmy wychowankom Domu Małego Dziecka godne Święta!

Igor Szokalski

P.S. Poniżej podziękowania Ośrdka za dzisiejsze prezenty - tak na wypadek, gdyby ktoś miał pomyśleć, że to wszystko powyżej, to jakaś ściema ;)

Aktualizacje


 • Igor Szokalski - awatar

  Igor Szokalski

  21.12.2018
  21.12.2018

  Kochani,
  Nasza zbiórka zakończyła się sumą 1192 zł, co znacza, że zebraliśmy o 19% więcej niż zakładaliśmy! Wczoraj zostały zakupione leki, środki pielęgnacyjne, duże ilości soku malinowego oraz mleka Bebilon, budynie, płatki śniadaniowe, delicje oraz mandarynki, pomarańcze i ananasy na Świąteczny stół. Co dokładnie zostało zakupione można przeczytać na rachunkach, których zdjęcia znajdziecie tutaj (bo jest ich kilka, a pomagmam.pl pozwala na tylko jedno) https://bit.ly/2rRGdHe
  Serwis pobiera 7,5% prowizji, więc po jej odjęciu mieliśmy na zakupy 1102,58 zł, ale tak jakoś się nam do koszyków włożyło, że:
  Apteka 469,72
  Drogeria 331,82
  Carrefour 549,72
  ---
  1351,26
  , czyli przekroczyliśmy budżet o prawie 250 zł (co zostało opłacone z własnej kieszeni). Pracujący w Domu Dziecka pan Piotr Koloch, który odbierał od nas paczki, prosił, żeby Wam podziękować i życzyć Spokojnych i Radosnych Świąt, co robimy, przyłączając się do życzeń. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Jesteście wielcy!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Dorota Majerska - awatar

  Dorota Majerska

  21.12.2018
  21.12.2018

  Powodzenia ❤

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.12.2018
  07.12.2018

  „I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.” 1 List do Koryntian 13, 3-8

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.2018
  07.12.2018

  Dobra inicjatywa, oby takich więcej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.2018
  06.12.2018

  Oby udało się zebrać cała kwotę i uweselic Święta dzieciaczkom i młodym mamom! Fajna inicjatywa.

1 202 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Igor Szokalski - awatar

Igor Szokalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Dorota Majerska - awatar
Dorota Majerska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiki - awatar
Wiki
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij