Zbiórka Święta w Domu Małego Dziecka - miniaturka zdjęcia

Święta w Domu Małego Dziecka

Igor Szokalski - awatar

Igor Szokalski

Organizator zbiórki

Cześć,


Mam na imię Igor, jestem tatą dwójki cudownych dzieci (Zosia lat 5 i 20-miesięczny Janek) i od 4 lat prowadzę firmę Write Click Media. W tym roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy trochę podzielić się tym, co udało nam się wypracować przez mijający rok, i z okazji Mikołajek odwiedziliśmy Dom Małego Dziecka im. J. Brzechwy w Krakowie. Przyjechaliśmy z prezentami dla podopiecznych Domu, bo nie chcieliśmy, żeby w takim dniu jakiekolwiek dziecko pozostawało bez prezentu, i to się udało, ale - jak się dowiedzieliśmy - realne potrzeby placówki są nieco inne (o tym za moment).

O co w ogóle w tym wszystkim chodzi?

Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie istnieje od stycznia 1945 roku. Początkowo przeznaczony był dla dzieci i matek, ofiar II wojny światowej, a obecnie jest specjalistyczną placówką opiekuńczo-wychowawczą opieki całodobowej przeznaczoną dla dzieci do 6 roku życia, oraz dla małoletnich matek z dziećmi do lat 6 i dziewcząt w ciąży.

Dom przeznaczony jest dla 34 wychowanków. Wszystkie dzieci podzielone są na grupy dostosowane do ich wieku i stopnia rozwoju fizycznego i psychicznego oraz rodzaju sprawowanej opieki, przy czym matki zawsze są ze swoimi dziećmi. Ich ilość w poszczególnych grupach uzależniona jest od aktualnych potrzeb. 

 

Jak możesz pomóc?

Celem tej akcji jest uzbieranie kwoty 1000 zł, za które to pieniądze zostaną zakupione środki będące na liście potrzeb Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy (lista poniżej), dzięki czemu wychowankowie Domu będą mieli - chociaż na Święta - zapewniony standard bytowania, którego wszyscy byśmy sobie życzyli.

Jeżeli zamiast przekazywać pieniądze, wolicie sai zakupić produkty, to rónież istniej taka możliwość. Listę potrzebnych produktów znajdziecie poniżej, a dostarczyć je można do siedziby Write Click Media na ul. Kotlarską 2/4. Produkty i datki zbieramy do czwartku 20 grudnia 2018 r., tak żeby całość przekazać do placówki jeszcze przed rozpoczęciem weekendu, który poprzedza Wigilię.

Składka jest na nowe, nieużywane i nieprzeterminowane produkty:

- środki uodparniające (np. Kidabion - syrop, Immunotrofina – syrop)

- środki antyalergiczne (np. Emolium - emulsja do kąpieli, Emolium - krem do ciała, Balneum Hermal - hermal emulsja do kąpieli, Oilatum - emulsja do kąpieli)

- środki higieniczne oraz pielęgnacyjne (proszek do prania, a szczególnie proszek Jelp, pampersy 2-5kg, 3-6 kg, patyczki higieniczne dla niemowląt, szampony dla dziewcząt, pasta do zębów dla dziewcząt (jak dla dorosłych), środki higieniczne dla dziewcząt, ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, rękawiczki jednorazowe niejałowe, płyn do naczyń, detergenty i środki czystości, worki na śmieci 35 l.)

- produkty spożywcze (ryż (pilnie), sok do wody np. Paola (pilnie), budyń (pilnie), galaretka (pilnie), mąka (pilnie), koncentrat pomidorowy (pilnie), kukurydza w puszce (pilnie), Bebilon 800 g - zwłaszcza 2 i 1, miód, cukier, makaron, olej, vegeta, kucharek, ciastka w paczkach (typu delicje, deserowe), paluszki, chrupki i płatki do mleka, ogórki kiszone w słoikach)

- artykuły papiernicze (bristol biały i kolorowy, farbki witrażowe (żelowe), blok techniczny z kolorowymi kartkami, blok techniczny, klej brokatowy, klej, farbki do malowania rękami)

- baterie AA i AAA, R20, R6 - do zabawek dla dzieci

- zabawki i ubranka dla dzieci

- słodycze

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się pomóc - ma to wielkie znaczenie tak dla mnie, jak dla dzieci i matek z Domu Dziecka, które w życiu nie miały tyle szczęścia, co my. Pamiętajcie, że produkty i datki zbieramy do czwartku 20 grudnia 2018, tak żeby całość przekazać do placówki jeszcze przed rozpoczęciem weekendu, który poprzedza Wigilię.

A jeżeli ktoś chciałby pomóc, a już nie może (bo np. wsparł już finansowo jakąś inną inicjatywę, a portfel to nie studnia bez dna), niech się nie martwi - WAŻNE, ŻEBY POMAGAĆ W OGÓLE, więc jeżeli ktoś już to robi gdzieś indziej, to i tak robi dobrą robotę dla świata (a tego przecież nigdy zbyt wiele).

W razie jakichkolwiek pytań, jestem do Waszej dyspozycji tutaj, telefonicznie pod nr 696 155 966 lub mailowo pod adresem igor.szokalski@writeclickmedia.pl

Zróbmy wychowankom Domu Małego Dziecka godne Święta!

Igor Szokalski

P.S. Poniżej podziękowania Ośrdka za dzisiejsze prezenty - tak na wypadek, gdyby ktoś miał pomyśleć, że to wszystko powyżej, to jakaś ściema ;)

Wybierz kwotę

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.12.18
  07.12.18

  „I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.” 1 List do Koryntian 13, 3-8

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.18
  07.12.18

  Dobra inicjatywa, oby takich więcej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.18
  06.12.18

  Oby udało się zebrać cała kwotę i uweselic Święta dzieciaczkom i młodym mamom! Fajna inicjatywa.

Igor Szokalski - awatar

Igor Szokalski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
www.idzpodprad.pl - awatar
1
www.idzpodprad.pl
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Wiki - awatar
15
Wiki
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.