Zbiórka Odmieńmy los bezdomnemu Sierocie - miniaturka zdjęcia

Odmieńmy los bezdomnemu Sierocie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odmieńmy los bezdomnemu Sierocie - zdjęcie główne

Odmieńmy los bezdomnemu Sierocie

42 773 zł  z 92 000 zł (Cel)
Wpłaciły 352 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Roszko - awatar

Grzegorz Roszko

Organizator zbiórki

Andrzej - sierota po domu dziecka, bezdomny, odrzucony - walczy o wyjście ze swej bezdomności - marzy o mieszkaniu - Chcemy mu pomóc. Ale nie wierzymy w możliwość kupna mu mieszkania czy wsparcia kredytu. Dlatego złożyliśmy podanie do Urzędu Miasta Wrocław o lokal do kapitalnego remontu do adaptacji na mieszkanie. I to może się udać już na jesień kiedy UM Wrocław rozpatrywać będzie wniosek Andrzeja. Wierzymy że uda się uzbierać na remont, który musi być wykonany na określonych warunkach zawieranych w takiej umowie i przeprowadzony w określonym nieprzekraczalnym czasie. Wierzę że choć tak uda się pomóc chłopakowi. A będziemy także potrzebowali kierownika budowy i kogoś kto wykona projekt budowlany. To wszystko zawiera umowa z miastem. Kiedyś w przyszłości może chłopak będzie zdolny wykupić takie mieszkanie ale póki co po remoncie będzie mógł mieszkać bezterminowo w swoim mieszkaniu przyznanym przez Urząd Miejski. 

Pomożesz?! Pochylisz się i wesprzesz walkę tego kto nie ma nikogo i małe szanse?!....

        Nazywam się Grzegorz Roszko tel 791813616 , mail [email protected]   jestem osobą pomagającą młodym bezdomnym ludziom, często pozostawionym samym sobie sierotom po domach dziecka. Jako kawaler przysposobiłem dwójkę dzieci i zabrałem z domów dziecka pod swój dach, wychowałem (świadectwo w reportażu TV poniżej). Pomogłem niepełnosprawnemu głuchoniememu Mateuszowi, którego wziąłem również do swego mieszkania kiedy wylądował na ulicy. Dzięki zbiórce i Kochanym Darczyńcom - wyprowadzaliśmy  z bezdomności Mateusza, który mieszka już w swoim mieszkanku. Zbiórka Mateusza i opis całej historii https://pomagam.pl/gluchyDOM 

Jednak teraz walczę  o los kolejnego chłopaka dla którego jest ta zbiórka. Przyjąłem go do swojego mieszkanka we Wrocławiu jak poprzednich chłopców, aby nie był bezdomny na ulicy. Andrzej - sierota, wychowanek domu dziecka, zakładów wychowawczych - po przejściach, mocno skrzywdzony przez los. Nie miał tyle szczęścia nawet co Mateusz - nie miał rodziny, a jedynie placówki wychowawcze. 

Trafia do domu dziecka w Oławie. Wtedy wierzy jak wszystkie dzieci w domach dziecka, że mama i tata oddali go, bo to on był złym dzieciaczkiem. Większość zna mnie i wie -  iż  sam adoptowałem przed laty dwójkę swoich dzieci z domu dziecka Grzesia 6-cio latka i Pawełka 10-cio latka i wiele wiem dlatego o takich maluchach.  Poniżej reportaż o mojej osobie o Mateuszu  -polecam obejrzeć i ujrzeć nas z czasu zbiórki Mateusza głuchoniemego aby poznać nas i wejść  do naszej Rodziny na zawsze :) 

https://youtu.be/agbr2Xc4Bdg

Mały Andrzej przerzucany przez system z jednego domu dziecka w Oławie do Sióstr Zakonnych do Wojsk, gdzie w sumie mu już zaczyna być w końcu dobrze -to po niespełna roku zostaje zabrany do opieki zastępczej, aby stąd umieścić go w bursie przyszkolnej we Wrocławiu. Żadne dziecko nie może się w takich warunkach czuć akceptowanym, bezpiecznym czy kochanym- małoletni Andrzej czuje się tak samo - zagubiony i bez szans na spokojny rozwój marzy tylko o jednym - o Miłości. 

"Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu, miałby być obojętny na piękno człowieka? " Janusz Korczak  

Gdy Andrzej walczył w domu dziecka - my - Przyjacielu który czytasz moje słowa - żyliśmy często beztrosko, otoczeni miłością i bliskimi. Los był łagodny dla nas - więc spróbujmy coś zrobić dla tego co nie miał naszego szczęścia. 

 Andrzejek mały walczył o swój skrawek miłości, marząc jedynie o dłoni która go zechce pogłaskać po głowie gdy zasypia, czy o czułym słowie na dobranoc... .

Opuszczony popada w złe towarzystwo jak wielu dzieci w domach dziecka, dokonując wyborów za które potem przychodzi mu gorzko zapłacić.  Osiemnastoletni ląduje na ulicy -przyjeżdża do Wrocławia -  w nadziei na lepszy los - pracę i wynajem. Plany niszczy nagły wybuch pandemii  i młody chłopak ląduje na ogrzewalni w której ja pracuję i tu się spotykamy po raz pierwszy. Trafia na moją zmianę -poznaje historię głuchego Mateusza, którego mam wtedy w domu i któremu wtedy pomagamy zbierając jeszcze na obecne jego mieszkanie.

Andrzej słuchając tego wtedy nawet nie ma odwagi marzyć o mieszkaniu - marzy aby choć troszkę być tak kochanym jak Mateusz. Mieć choć kilku ludzi wokoło siebie niosących pomoc i Miłość - dających to czego potrzebował wtedy najbardziej - Przyjaźni - Miłości! Słucha o Mateuszu poznając jego historię, zbiórkę ...- wpatruje się smutnymi oczami w podłogę, ale Sercem widzi, iż bezdomny Mateusz ma dom u Pana Grzegorza ... czyli u mnie.

  Andrzej jest na ogrzewalni, bez przyszłości, a na dodatek z obciążającą już przeszłością. Właśnie ta przeszłość atakuje go wtedy kiedy zaczyna się układać - kiedy udaje mu się znaleźć pracę w podwrocławskiej miejscowości i zaczyna mieszkać w hotelu pracowniczym - wtedy zdarza się nieszczęśliwy wypadek - ląduje w szpitalu po którym niestety przychodzi mu odpokutować stare młodzieńcze wybryki.  Nikt go nie broni. Nikt nie ujmuje się za nim ...jak zawsze jest osamotniony. To odbiera mu resztki nadziei.

Spotkanie na Ogrzewalni daje Owoc Bożej Opatrzności i Opieki. Chłopak nie mając nikogo kontaktuje się ze mną i rozpoczynam swoją pomoc - przyjeżdża do mnie pani kurator i dostaję zgodę na zadbanie o potrzeby chłopaka... Daję mu początek Nowego Życia. Obecnego życia. Sierota nie ma wujków, chrzestnych, dziadków - nie ma nikogo kogo zainteresowałby jego los. Jemu pozostają Dobrzy Ludzie jak Ty Przyjacielu czytający nadal moje słowa. 

"Dla wykroczeń i uchybień wystarczy cierpliwość, życzliwość, wyrozumiałość - występnym potrzebna jest miłość. " Janusz Korczak 

W styczniu 2023 zakupujemy mieszkanie dla głuchoniemego Mateusza, który wyprowadza się z początkiem lutego i od razu zabieram Andrzeja pod swój dach. Wszyscy chłopcy którym kiedyś pomagałem szykują pokój dal Andrzeja - to wielkie - ogromne Świadectwo Miłości Boga w nas i działania Miłości Bliźniego. To nadzieja na lepszy Świat, bowiem wszyscy chłopcy dzielili los Andrzeja, a dziś dają świadectwo udanego życia (reportaż powyżej)

 Andrzej zamieszkując u mnie otrzymuje pomocną Przyjacielską i Ojcowską moją dłoń, podaną jak każdemu z tych poszukujących swej drogi w przeszłości chłopakom. Szybko przystępuje do uregulowania swoich spraw z urzędami, instytucjami, idzie do szkoły na kursy zdobywając zawód spawacza. Pojawia się znowu uśmiech. :) 

Ojciec Dominikanin Stefan Norkowski - nasz drogi Kapłan, który tak walczył o Mateusza - spotyka się teraz z Andrzejem - podnosi na duchu i i wierze, dając nadzieję , iż i tym razem może się znajdą Ludzie Wspaniali, którzy pomogą i wesprą wyjście z bezdomności chłopaka. Może uda się kolejny Cud! Ksiądz Tomasz Filinowicz z duszpasterstwa głuchych udziela sakramentu spowiedzi - i od tego Andrzej zaczyna - we właściwej kolejności! 

" Zadaniem serca jest kochać. Żołądek jest głodny, jeżeli mu nie dać pokarmu, jeżeli jest pusty i nie ma w nim jedzenia - A serce jest głodne i smutne, pełne tęsknoty, jeśli nie ma w nim miłości. " Janusz Korczak 

Otwierając swój Dom i Serce Andrzejowi , dzieląc się całym swoim życiem i tym co mam do dyspozycji od Boga w swej doczesności -proszę i Ciebie Przyjacielu o pomoc o grosz ... - o  skrawek Miłości - Dar Serca choć wiem w jak  trudnych czasach żyjemy, lecz innych nie będziemy mieli - w naszym życiu w którym coraz mocniej i dobitniej brzmią słowa Jezusa:

"Pozyskujcie sobie Przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."

Otwieramy zbiórkę dla tego naszego wspólnego młodego Przyjaciela - mojego - Twojego - naszego bliźniego, którego los mocno poranił dając mu jedynie samotność i złych doradców na swej drodze. Chcemy mu dać bezpieczeństwo i stabilizację. Liczyliśmy iż uda się zakupić mieszkanie jak Mateuszowi - to największe, może ostatnie marzenie mojego życia. Na początku zbiórki próbowałem uzbierać na mieszkanie - potem zmieniłem zbiórkę żeby choć na wkład własny kredytu, ale po roku zrozumiałem iż nie uda się tak -więc zdecydowaliśmy się aby złożyć podanie o lokal do remontu z Urzędu Miasta Wrocław i obecnie chcę jedynie na remont uzbierać, który musi się na określonych warunkach odbyć. Potrzebny będzie projekt budowlany, kierownika budowy zatrudnić i wykonać wszystkie prace w nieprzekraczalnym terminie półrocznym. Wszystko to określi umowa po otrzymaniu tzw mieszkania do remontu, a takowe może się pojawić już na jesień tego roku. 

Wielu mnie poznało już przy zbiórce Mateusza. Teraz poprzez ten czas kiedy Andrzej zamieszkał u mnie -ponownie stałem się  Boga...  żebrakiem! Żebrakiem Miłości bliźniego dla opuszczonego i osieroconego dziecka Bożego, aby rozbrzmiały w naszych Sercach - w naszych czasach - jeszcze raz słowa Jezusa zanim nie będzie dla nas za późno :

"Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść, byłem spragniony, a nie daliście mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."

Pozwól Przyjacielu mój i wejdź do naszej Wielkiej Rodziny w której miejsca jeszcze wiele - wierz mi -szukaliśmy jeszcze Ciebie :)

Cel, a więc suma jest tylko umowną kwotą - nie sposób przewidzieć ile będzie kosztować remont w przyszłości, bo nie wiemy jak zdewastowany lokal otrzymamy do remontu czy będą media w nim i co będzie do wykonania. Mieszkanie Mateusza zakupiliśmy po 5 latach zbiórki wywracanej - pandemią, wojną na Ukrainie i inflacją. Wierzę jednak, iż oddając Andrzeja los w Wasze Kochane Serca  - Bóg dokona Cudu w odpowiednim czasie wedle Swego Planu.  Jezus szukał zaginionej Swej Owcy - wziął na Swoje Ramiona i przyniósł do Rodziny - do Swego "Pasterskiego Stada Owiec" - przyniósł do nas zagubionego Andrzeja. Do Ciebie przynosi tego chłopaka dziś, aby obudzić Cię do największego Powołania jakie otrzymałeś w życiu - do Miłości. 

Dziękując każdemu za okazaną Miłość - wierzącym jak i niewierzącym, wątpiącym czy obojętnym - każdemu bez wyjątku- każdemu z Was z  radością odwdzięczam się Miłością na swej modlitwie za umiłowanych Braci w Chrystusie za Ciebie Przyjacielu, który jesteś już tu! Może i szczególnie tym - którzy nie poznali jeszcze Miłości Boga. Dziękuję, że jesteś!

"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat - o Człowieka. " Janusz Korczak 

Grzegorz Roszko - organizator zbiórki 

tel 791813616

[email protected]

Odpowiem na wszelkie pytania i jestem do dyspozycji. Zawsze wdzięczny za wszelkie okazane zainteresowanie i propozycje jak i rozpowszechnianie linku do zbiórki Przyjaciołom i bliskim  https://pomagam.pl/domdlaandrzeja


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Grzegorz Roszko - awatar

  Grzegorz Roszko

  12.04.2024
  12.04.2024

  Dziękujemy wszystkim za wpłaty w ostatniej akcji 5na 5 tys. Ale potrzeba jest, aby pamiętać o zbiórce na co dzień, wspierać, promować, podsuwać pomysły. Do jesieni zostało bardzo mało czasu, a mamy dopiero prawi połowę kwoty. Dlatego zwracam się do wszystkich, aby rozmawiać z przyjaciółmi i zachęcić do wpłat aby w ten sposób pomóc wyjść z bezdomności Andrzejowi. Może ktoś stanie się kolejnym Sponsorem! Nie zapominajmy o zbiórce. Za każdy oddany Każdego z Was Przyjaciele - grosz - Bóg zapłać. Dziękujemy

  Zdjęcie aktualizacji 142 004

Komentarze


 • Gosia - awatar

  Gosia

  20.04.2024
  20.04.2024

  Szczęść Boże!!

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   21.04.2024
   21.04.2024

   Bóg zapłać. Dziękujemy serdecznie

 • M.G. - awatar

  M.G.

  06.04.2024
  06.04.2024

  Powodzenia!

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   06.04.2024
   06.04.2024

   Bóg zapłać. W dniu jutrzejszym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - polecę Twoje MG jak Każde Wspaniałe Serca pełne Miłosierdzia dla Andrzeja - opiece Bożej z prośbą o potrzebne Łaski i Dary dla Wasz wszystkich. Pełni wdzięczności Grzegorz z Andrzejem. Dziękujemy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2024
  03.04.2024

  Proszę napisać ile jeszcze brakuje :)

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   03.04.2024
   03.04.2024

   Pani Basiu od Pani już nic nie brakuje - dała Pani o wiele wiele za dużo swego Serca - Bóg zapłać !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2024
  03.04.2024

  kibicuje Wam jak I wczesniej Mateuszowi, oby I tym razem udalo sie ze sponsorem. Pozdrawiam God bless x

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   03.04.2024
   03.04.2024

   Dziękujemy za trwanie przy nas i Matim wcześniej i teraz przy Andrzeju. Jesteśmy już jak Rodzina Bogusiu. Bóg zapłać za okazywane Serce.

 • Róża JANUSZ - awatar

  Róża JANUSZ

  02.04.2024
  02.04.2024

  Przecież jest powiedziane: "Jeden drugiego brzemiona noście" List św. Pawła do Galacjan 6:2-18

  • Grzegorz Roszko - awatar

   Grzegorz Roszko - Organizator zbiórki

   03.04.2024
   03.04.2024

   A w czynieniu dobra nie bądźmy znużeni, bo w swoim czasie żąć będziemy, jeśli nie ustaniemy. Dlatego więc, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza domownikom wiary.List św. Pawła do Galacjan 6:9-10 Bóg zapłać Różo za pomoc i piękne świadectwo wiary. Dziękuję z całego serca. Niechaj Pan Bóg błogosławi.

42 773 zł  z 92 000 zł (Cel)
Wpłaciły 352 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Roszko - awatar

Grzegorz Roszko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 352

Irena - awatar
Irena
20
Gosia - awatar
Gosia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Frąszczak - awatar
Małgorzata Frąszczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Edith - awatar
Edith
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr - awatar
Piotr
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij