Zbiórka Uratujmy dom Gabrysia - zdjęcie główne

Uratujmy dom Gabrysia

4 741 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Ada Janczak - awatar

Ada Janczak

Organizator zbiórki

Witam wszystkich,

Nigdy nie sądziłam, że odwiedzę ten portal jako potrzebująca, ale jak widać, nikt nie zna scenariusza jakie pisze nam życie. Zakładam tą zbiórkę, ponieważ ja i moja rodzina potrzebujemy pomocy. 

Razem z mężem i naszym małym synkiem Gabrielem mieszkamy w starym domu moich rodziców. Dom jak widać, wymaga ogromu pracy i gruntownego remontu. Lecz nie o to chodzi w tej zbiórce. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy moja mama zostawiła nas i naszą rodzinę. Jak się później okazało, to była dopiero pierwsza kłoda, jaką życie rzuciło nam pod nogi. Podnieśliśmy się po tym, przełknęliśmy ból i żal. Lecz później okazało się, że po owym odejściu, mama narobiła długów i przez nie komornik wszedł na dom, w którym mieszkamy. Mimo, że moja mama nie jest już właścicielką domu, to gdy miała orzeczone długi, nią była. Razem z mężem próbowaliśmy już chyba wszystkiego. Szukaliśmy jakiejkolwiek możliwości ugody z wierzycielem mojej mamy, jakiejś furtki, która umożliwiłaby nam odzyskanie praw do domu. Jednak po kilku, a nawet kilkunastu wizytach u radców prawnych i adwokatów, wyrok był jasny. Niestety wszystko jest zgodne z literą prawa i przez owe długi, nasz dom zajął komornik, co niestety finalnie wiąże się ze zlicytowaniem nieruchomości.


To właśnie była kolejna kłoda rzucona nam pod nogi. Z tym problemem walczymy od lat, ale niestety bez pomocy, nie jesteśmy w stanie wygrać. I nie chodzi tu tylko o mnie i mojego męża. Chodzi również o nasz największy skarb, naszego syna Gabrysia. Nie chcemy, by cierpiał przez grzechy swojej babci. Na dodatek u naszego syna lekarze orzekli autyzm. Był to dla nas wielki szok, który wbił nam kolejną drzazgę w serce. Gabryś, jak każde dziecko z taką diagnozą, wymaga ćwiczeń i odpowiedniej opieki. Dlatego wszelakie oszczędności jakie mieliśmy, przekazujemy na niego. Jest dla nas najważniejszy. Ja spędzam całe dnie ćwicząc z nim oraz zabierając go na terapie zajęciową. Niestety nie jest nam wszystkim łatwo. Mimo tego, że robimy co możemy, jesteśmy momentami na skraju wyczerpania nerwowego. Nie ma dnia, byśmy nie myśleli o domu, jego domu, którego los z powodu mojej matki jest niepewny. Dla Gabrysia zawsze staramy się być radośni i udajemy, że wszystko jest dobrze, ale to coraz trudniejsze. Dlatego prosimy Was o pomoc. Pomoc w pozbyciu się długów mojej mamy, które z dnia na dzień rosną.

Proszę, nie pozwólcie byśmy stracili ten uśmiech. Pomóżcie uratować dom dla Gabrysia i dla nas.

Aktualizacje


 • Ada Janczak - awatar

  Ada Janczak

  08.08.19
  08.08.19

  Bardzo wszystkim dziękujemy za tak pozytywny odzew! I zarazem przepraszamy, że nic tutaj nie dopisywałam, ale priorytetem dla mnie było załatwianie spraw związanych z Gabrysiem. Dzięki Waszej pomocy udało się nam zrobić pierwsze kroki ku lepszemu. Mamy nadzieję, że uda się nam wszystko zakończyć pozytywnie. Razem z Gabrysiem bardzo Wam dziękujemy! I jeśli możecie, udostępniajcie tą zbiórkę dalej.

  Zdjęcie aktualizacji 35 440

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.19
  04.12.19

  Powodzenia. Wychodzenie z długów i to jeszcze nie własnych bywa trudne, ale nie ma rzeczy niemożliwych!

 • Piotr Nowakowski - awatar

  Piotr Nowakowski

  11.06.19
  11.06.19

  Bardziej symboliczne wsparcie - ale znam Was i wiem że na szczytny cel Powodzenia - na własny kąt zasługuje każdy i nikt nie powinien go próbować nikomu odbierać

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.06.19
  09.06.19

  Powodzenia! Dacie radę!

 • Damian - awatar

  Damian

  08.06.19
  08.06.19

  Powodzenia

4 741 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Ada Janczak - awatar

Ada Janczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Pomocny i miły Śnieżek ;) - awatar
Pomocny i miły Śnieżek ;)
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Trzymajcie się. Patka - awatar
Trzymajcie się. Patka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Shappi - awatar
Shappi
20
Piotr Olborski - awatar
Piotr Olborski
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij