Dom dla MARCELINKI

14 228 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 244 osoby
Zbiórka zakończona
 
Luk Berliński - awatar

Luk Berliński

Organizator zbiórki

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez Polskę przeszła nawałnica siejąc spustoszenie. W jej wyniku ludzie stracili życie jak i dorobek życia. W całej tragedii są tysiące ludzi poszkodowanych. Świadomy tego, że nie sposób pomóc jest wszystkim, chciałbym skupić się na pewnej rodzinie: Krystyna (26l), Janusz (26l) i ich 3 miesięczna córeczka Marcelina oraz dziadek Kazimierz (70l). Para pobrała się dwa lata temu, z zebranych podczas wesela pieniędzy wyremontowali dom dla siebie i mieszkającego z nimi ojca Janusza, czyli dziadka Kazimierza. 3 miesiące temu urodziła się ich córeczka Marcelinka. Tego wieczoru nie spodziewali się że może stać się coś złego.  Nawałnica powaliła drzewa w ich gospodarstwie, a te zrujnowały cały dom i pozbawiły wieloletniego dobytku dziadka, o który teraz dbali młodzi. Jak mówią " Bóg nas oszczędził", bo  drzewo wyrwane z korzeniami uderzyło w dom od strony pokoju, w którym spali ze swoją córeczką. Na szczęście przeżyliśmy- mówią. Dziś nie ma domu, a młodzi rodzice do stycznia mają mieszkanie zastępcze od starostwa gminy Trzebuń. Dziadkowi podstawiono blaszany kontener.  Czyli na wybudowanie nowego domu mają 5 miesięcy. Jest to nierealne, aby własnymi siłami i środkami dokonali tego.  Będąc na miejscu i widząc tragedię jaka się wydarzyła nie mogliśmy pozostać obojętni. Chce nam się płakać widząc młodych rodziców, którzy zamiast cieszyć się z narodzin dziecka modlą się o dach nad głową.

Ja nazywam się Łukasz Berliński, jestem dowódcą Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Wraz z kolegami z pracy pojechaliśmy pomóc tym ludziom. Przykre jest to że nasza pomoc polegała na całkowitym rozebraniu tego, co zostało z domu Krystyny, Janusza, Marceliny i dziadka Kazimierza. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w zbiórce prosimy o kontakt.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.17
  31.10.17

  • Luk Berliński - awatar

   Luk Berliński - Organizator zbiórki

   16.12.17
   16.12.17

   Dziękujemy za wsparcie rodziny Rolbieckich.

 • A.O. - awatar

  A.O.

  26.09.17
  26.09.17

  <3

 • Marek lewandowski - awatar

  Marek lewandowski

  19.09.17
  19.09.17

  Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

 • Iwona De - awatar

  Iwona De

  18.09.17
  18.09.17

  Niech Wam dobry Bóg błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni nad Wami swoje oblicze.

 • Beata Szcz-cz - awatar

  Beata Szcz-cz

  17.09.17
  17.09.17

  Wiem ze się uda😊

14 228 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 244 osoby
Zbiórka zakończona
 
Luk Berliński - awatar

Luk Berliński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 244

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Straż Miejska Łódź Oddział Prewencji - awatar
Straż Miejska Łódź Oddział Prewencji
130
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
A.O. - awatar
A.O.
10
Ewelina i Maciej - awatar
Ewelina i Maciej
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij