Zbiórka Na rehabilitację Dominika - miniaturka zdjęcia

Na rehabilitację Dominika

Zbiórka Na rehabilitację Dominika - zdjęcie główne

Na rehabilitację Dominika

1 706 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Guśpiel - awatar

Ewa Guśpiel

Organizator zbiórki

POŁOWA SERCA DOMINIKA


Dominik urodził się 24.10.2016 r W domu czekała już na niego dwójka rodzeństwa. Nie spodziewaliśmy się tak poważnej wady serca - brak (niedorozwój) prawej komory, ciągła przegroda międzykomorowa, ekstremalne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, oraz inne współistniejące wady. Był słabiutki i apatyczny, musiał być niezwłocznie przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu  pod aparaturę ratującą życie. Kilka dni później dostaliśmy telefon ze szpitala, że wdało się martwicze zapalenie jelit. Udało się lekarzom wyprowadzić go z tego niezwykle groźnego stanu i 2.11 miał wykonane zespolenie systemowo-płucne- pierwsza z  3 planowanych operacji na jego małym serduszku. Nasz maluch w głębokiej hipotermii i krążeniu pozaustrojowym walczył o życie, a my i nasi bliscy wspomagaliśmy go modlitwą.

Kiedy wydawało nam się, ze najgorsze na razie mamy za sobą, lekarz odkrył, że synek przeszedł rozległy, niedokrwienny udar mózgu, który zajął dużą część lewej półkuli, prawdopodobnie miało to miejsce w pierwszych dniach życia, poinformował nas, że zmiany w mózgu są bardzo duże i czeka nas długotrwała rehabilitacja, a stopień niepełnosprawności czas pokaże...kazano nam uzbroić się w cierpliwość i nastawić na różne scenariusze...To był dla nas straszny cios, zauważyliśmy, (mimo, iż mogliśmy spędzać z dzieckiem tylko krótkie chwile w szpitalu) że faktycznie prawa ręka syna jest stale zaciśnięta w pięść, wpatrywaliśmy się w wielki monitor komputera na którym bezlitośnie widniał obraz ciemnej półkuli...

Dominik był rehabilitowany metodą Bobath, ale przy jego nadwrażliwości na dotyk i lękliwości, zajęcia były wypełnione ciągłym płaczem, sinieniem, zmęczeniem. Nasze dziecko mimo wysiłków rehabilitantów nie przekręcało się samodzielnie, nie siadało, nie używało prawej ręki, słabo władało prawą nogą, nie raczkowało, zaczęły spadać saturacje do 60 -70 %. Do czasu przyjęcia na oddział 14.06.2017 celem badan i drugiej operacji serca dziecko było praktycznie leżące. podczas 3 tygodniowego pobytu na oddziale kardiologii miały miejsce incydenty padaczkowe, kilkanaście razy na dobę, co potwierdziło badanie EEG, wdrożone zostało leczenie. Druga operacja odbyła się 27.07.2017. Były to znów godziny strachu, niepewności i modlitwy i tym razem dzięki Bogu zakończone pomyślnie.

Po rekonwalescencji synek zaczął rehabilitacje, która kontynuuje do dziś z przerwami (oczekiwanie na miejsce w ośrodku), jest bardzo pogodnym dzieckiem, jednak skutki udaru są widoczne. Usiadł samodzielnie, gdy skończył roczek, ominął  całkowicie etap raczkowania, stanął przy kanapie w wieku 2 lat. jego stópki są nieco wykrzywione, musi nosić specjalne korygujące ortezy, prawą nóżkę nieco ciągnie za sobą. Najbardziej ucierpiała prawa rączka, jest spastyczna, nie otwiera jej chcąc np chwycić zabawkę, czasem se podeprze. Chcielibyśmy  w najbliższym czasie zastosować ostrzykiwanie rączki toksyną  botuliny w celu rozluźnienia nadmiernego napięcia. Również rozwój motoryki, mowy jest opóźniony, dlatego syn objęty jest programem wczesnego wspomagania. Chcielibyśmy zapewnić Dominikowi specjalistyczne intensywne kursy rehabilitacyjne, co wiąże  się z dość dużymi kosztami.

W niedługiej przyszłości czeka nas cewnikowanie serca, przed trzecią, mamy nadzieję- ostatnią operacją ratującą życie syna. 

Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć walkę Dominika- z całego serca dziękujemy!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ewa Cichy - awatar

  Ewa Cichy

  08.08.19
  08.08.19

  Chodź nie znamy się osobiście to wiem co to znaczy mieć chore dziecko. Dużo zdrówka dla malucha .

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  31.05.19
  31.05.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Ania - awatar

  Ania

  06.03.19
  06.03.19

  Dużo, dużo zdrówka i sił

1 706 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Guśpiel - awatar

Ewa Guśpiel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 28

Ewa Cichy - awatar
Ewa Cichy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rada 16380 Rycerzy Kolumba z Lubaczowa - awatar
Rada 16380 Rycerzy Kolumba z Lubaczowa
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
90
Justyna Bielawska - awatar
Justyna Bielawska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij