Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

2 070 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Zobaczyłam DRAMAT

Zobaczyłam DRAMAT, niewyobrażalny DRAMAT. Nawet dla mnie „zaprawionej w bojach” nie do ogarnięcia, nie do pojęcia. Zobaczyłam sunię, która w obłąkańczym tańcu umartwionego ciałka CHCE ŻYĆ, CHCE SIĘ PRZYTULAĆ. Udręczona  chorobą i życiem, w którym chyba nie było dobrych chwil SONIA o niezwykle łagodnym, ciepłym spojrzeniu, potrafiąca docenić ludzką bliskość i delikatność dotyku dłoni, zasługuje na szansę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Kiedy ujrzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki

Kiedy ujarzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki. Mając świadomość, że tam gdzie kraj ogarnięty jest wojną, Sonia nie ma szans. Po raz kolejny postanowiłam zrobić wszystko, aby to biedne, nieszczęsne stworzenie do nas przyjechało. W takim stanie podróż z Ukrainy do Polski dla SONI (takie ma imię w paszporcie) skończyłaby się tragicznie. Wówczas jednak nie było to możliwe ze względu na wyniszczenie i przerażające wychudzenie. W tak tragicznym stanie trafiła do schroniska w Dniepropietrowsku. Miałam sygnały, że ma problemy z poruszaniem. Miałam nadzieję, że to kwestia wyniszczenia organizmu. Informacje były sprzeczne, dość powiedzieć, że przez miesiąc miałam informacje, że do samiec. A podobno robili badania, jak można nie zauważyć płci? Przed tygodniem dowiedziałam się, że jest to sunia. I już wiedziałam, że na głowie wszystko postawię aby przyjechała. Bo skoro jak informowano robiono badania a „nie zauważono” jakiej płci jest jamnik to o czym tu rozmawiać? I tak w nocy z 19/20 IX - przywieziono nam jamniczkę SONIĘ.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Co można zrobić?

Czy i co można dodać do tego, co powyżej, jako słowo komentarza? Pewne sformułowania, jakie mogą cisnąć się nam na usta nie licują z...no właśnie... Z czym? Powagą sytuacji? Wyczuciem, taktem i kulturą języka, jakimi pomimo wszystko należałoby się wykazać?

Z trudem to przychodzi, prawda? Niczego konstruktywnego nie da pomstowanie do nieba podobnie jak i zadawanie pytań zaczynających się od: "Dlaczego?", "Jak to możliwe, że...?" i tym podobnych sformułowań. Na te pytania nie ma zadowalającej odpowiedzi!

Tym, na czym należy się teraz skupić, jest dalsze odwracanie dzieła zniszczenia, jakie zafundował los tej suni! Droga to będzie i długa i żmudna. Wierzę jednak, że jest SZANSA.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Daj Soni przyszłość!

Ona nigdy jeszcze nie doświadczyła miłości, odpowiedzialnej, bezwarunkowej, gdy nie kocha się "za", a "pomimo". Błagamy o pomoc dla cudnej SONI! Jej przeszłość naznaczona została dramatem, tego nie da się zmienić, ale przyszłość jest nie zapisaną kartą. Może właśnie Pan/ Pani zechce sięgnąć po pióro wrażliwości i zamoczyć je w atramencie dobra? I nakreślić POMOC dla suni. Może Pan/Pani zechce dołączyć do rosnącego wianuszka  ludzi dobrej woli i pełnych empatii i zechce pomóc? A pomóc można na wiele sposobów, trzeba tylko chcieć. Zwieńczeniem będzie dzień, w którym KTOŚ powie "SONIA, zabieram Cię do domu, wspólnego domu!"

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Aktualności


 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

  SONIA

  26.04.16
  26.04.16

  Popatrzcie na postępy Soni. Zapraszamy na wydarzenie gdzie jest więcej szczegółów. Sami zobaczcie. Warto pomagać i prosimy o pomoc.

  Zdjęcie aktualności 803

Komentarze


 • SETA - awatar

  SETA

  18.06.16
  18.06.16

  Kochani,ratujcie ta cudna istotke!Wierze,ze sie Wam uda.Trzymam kciuki!Moja sunia jamniczka odeszla 3 miesiace temu,zostala pustka.

 • Piotrek - awatar

  Piotrek

  15.06.16
  15.06.16

  Powodzenia! Biedna psinka :(

 • CM - awatar

  CM

  15.06.16
  15.06.16

  Maleńka... małe wsparcie leci!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  15.05.16
  15.05.16

  Też dołączamy się do pomocy Soni.

 • Aga - awatar

  Aga

  02.05.16
  02.05.16

  Dla Soni od właścicielki też Soni :) zdrówka!

2 070 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Agata Soldatow - awatar
Agata Soldatow
50
Dagmara - awatar
Dagmara
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
SETA - awatar
SETA
150
Robert - awatar
Robert
100
Piotr - awatar
Piotr
20
Piotrek - awatar
Piotrek
50
CM - awatar
CM
60
Iwona - awatar
Iwona
10
Aga - awatar
Aga
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij