Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Zbiórka

Photo

Zobaczyłam DRAMAT

Zobaczyłam DRAMAT, niewyobrażalny DRAMAT. Nawet dla mnie „zaprawionej w bojach” nie do ogarnięcia, nie do pojęcia. Zobaczyłam sunię, która w obłąkańczym tańcu umartwionego ciałka CHCE ŻYĆ, CHCE SIĘ PRZYTULAĆ. Udręczona  chorobą i życiem, w którym chyba nie było dobrych chwil SONIA o niezwykle łagodnym, ciepłym spojrzeniu, potrafiąca docenić ludzką bliskość i delikatność dotyku dłoni, zasługuje na szansę.

Photo

Kiedy ujrzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki

Kiedy ujarzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki. Mając świadomość, że tam gdzie kraj ogarnięty jest wojną, Sonia nie ma szans. Po raz kolejny postanowiłam zrobić wszystko, aby to biedne, nieszczęsne stworzenie do nas przyjechało. W takim stanie podróż z Ukrainy do Polski dla SONI (takie ma imię w paszporcie) skończyłaby się tragicznie. Wówczas jednak nie było to możliwe ze względu na wyniszczenie i przerażające wychudzenie. W tak tragicznym stanie trafiła do schroniska w Dniepropietrowsku. Miałam sygnały, że ma problemy z poruszaniem. Miałam nadzieję, że to kwestia wyniszczenia organizmu. Informacje były sprzeczne, dość powiedzieć, że przez miesiąc miałam informacje, że do samiec. A podobno robili badania, jak można nie zauważyć płci? Przed tygodniem dowiedziałam się, że jest to sunia. I już wiedziałam, że na głowie wszystko postawię aby przyjechała. Bo skoro jak informowano robiono badania a „nie zauważono” jakiej płci jest jamnik to o czym tu rozmawiać? I tak w nocy z 19/20 IX - przywieziono nam jamniczkę SONIĘ.

Photo

Co można zrobić?

Czy i co można dodać do tego, co powyżej, jako słowo komentarza? Pewne sformułowania, jakie mogą cisnąć się nam na usta nie licują z...no właśnie... Z czym? Powagą sytuacji? Wyczuciem, taktem i kulturą języka, jakimi pomimo wszystko należałoby się wykazać?

Z trudem to przychodzi, prawda? Niczego konstruktywnego nie da pomstowanie do nieba podobnie jak i zadawanie pytań zaczynających się od: "Dlaczego?", "Jak to możliwe, że...?" i tym podobnych sformułowań. Na te pytania nie ma zadowalającej odpowiedzi!

Tym, na czym należy się teraz skupić, jest dalsze odwracanie dzieła zniszczenia, jakie zafundował los tej suni! Droga to będzie i długa i żmudna. Wierzę jednak, że jest SZANSA.

Photo

Daj Soni przyszłość!

Ona nigdy jeszcze nie doświadczyła miłości, odpowiedzialnej, bezwarunkowej, gdy nie kocha się "za", a "pomimo". Błagamy o pomoc dla cudnej SONI! Jej przeszłość naznaczona została dramatem, tego nie da się zmienić, ale przyszłość jest nie zapisaną kartą. Może właśnie Pan/ Pani zechce sięgnąć po pióro wrażliwości i zamoczyć je w atramencie dobra? I nakreślić POMOC dla suni. Może Pan/Pani zechce dołączyć do rosnącego wianuszka  ludzi dobrej woli i pełnych empatii i zechce pomóc? A pomóc można na wiele sposobów, trzeba tylko chcieć. Zwieńczeniem będzie dzień, w którym KTOŚ powie "SONIA, zabieram Cię do domu, wspólnego domu!"

Photo

Aktualności

 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników

  SONIA

  26.04.16
  26.04.16

  Popatrzcie na postępy Soni. Zapraszamy na wydarzenie gdzie jest więcej szczegółów. Sami zobaczcie. Warto pomagać i prosimy o pomoc.

  Photo

Komentarze

 • SETA

  18.06.16
  18.06.16

  Kochani,ratujcie ta cudna istotke!Wierze,ze sie Wam uda.Trzymam kciuki!Moja sunia jamniczka odeszla 3 miesiace temu,zostala pustka.

 • Piotrek

  15.06.16
  15.06.16

  Powodzenia! Biedna psinka :(

 • CM

  15.06.16
  15.06.16

  Maleńka... małe wsparcie leci!

 • Iwona

  15.05.16
  15.05.16

  Też dołączamy się do pomocy Soni.

 • Aga

  02.05.16
  02.05.16

  Dla Soni od właścicielki też Soni :) zdrówka!

Wpłaty - 35

 • Avatar Agata Soldatow
  50
  Agata Soldatow
 • Avatar Dagmara
  200
  Dagmara
 • Avatar Agnieszka
  100
  Agnieszka
 • Avatar SETA
  150
  SETA
 • Avatar Robert
  100
  Robert
 • Avatar Piotr
  20
  Piotr
 • Avatar Piotrek
  50
  Piotrek
 • Avatar CM
  60
  CM
 • Avatar Iwona
  10
  Iwona
 • Avatar Aga
  50
  Aga

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę