Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

2 070 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Zobaczyłam DRAMAT

Zobaczyłam DRAMAT, niewyobrażalny DRAMAT. Nawet dla mnie „zaprawionej w bojach” nie do ogarnięcia, nie do pojęcia. Zobaczyłam sunię, która w obłąkańczym tańcu umartwionego ciałka CHCE ŻYĆ, CHCE SIĘ PRZYTULAĆ. Udręczona  chorobą i życiem, w którym chyba nie było dobrych chwil SONIA o niezwykle łagodnym, ciepłym spojrzeniu, potrafiąca docenić ludzką bliskość i delikatność dotyku dłoni, zasługuje na szansę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Kiedy ujrzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki

Kiedy ujarzałam po raz pierwszy serce pękło mi na kawałki. Mając świadomość, że tam gdzie kraj ogarnięty jest wojną, Sonia nie ma szans. Po raz kolejny postanowiłam zrobić wszystko, aby to biedne, nieszczęsne stworzenie do nas przyjechało. W takim stanie podróż z Ukrainy do Polski dla SONI (takie ma imię w paszporcie) skończyłaby się tragicznie. Wówczas jednak nie było to możliwe ze względu na wyniszczenie i przerażające wychudzenie. W tak tragicznym stanie trafiła do schroniska w Dniepropietrowsku. Miałam sygnały, że ma problemy z poruszaniem. Miałam nadzieję, że to kwestia wyniszczenia organizmu. Informacje były sprzeczne, dość powiedzieć, że przez miesiąc miałam informacje, że do samiec. A podobno robili badania, jak można nie zauważyć płci? Przed tygodniem dowiedziałam się, że jest to sunia. I już wiedziałam, że na głowie wszystko postawię aby przyjechała. Bo skoro jak informowano robiono badania a „nie zauważono” jakiej płci jest jamnik to o czym tu rozmawiać? I tak w nocy z 19/20 IX - przywieziono nam jamniczkę SONIĘ.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Co można zrobić?

Czy i co można dodać do tego, co powyżej, jako słowo komentarza? Pewne sformułowania, jakie mogą cisnąć się nam na usta nie licują z...no właśnie... Z czym? Powagą sytuacji? Wyczuciem, taktem i kulturą języka, jakimi pomimo wszystko należałoby się wykazać?

Z trudem to przychodzi, prawda? Niczego konstruktywnego nie da pomstowanie do nieba podobnie jak i zadawanie pytań zaczynających się od: "Dlaczego?", "Jak to możliwe, że...?" i tym podobnych sformułowań. Na te pytania nie ma zadowalającej odpowiedzi!

Tym, na czym należy się teraz skupić, jest dalsze odwracanie dzieła zniszczenia, jakie zafundował los tej suni! Droga to będzie i długa i żmudna. Wierzę jednak, że jest SZANSA.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Daj Soni przyszłość!

Ona nigdy jeszcze nie doświadczyła miłości, odpowiedzialnej, bezwarunkowej, gdy nie kocha się "za", a "pomimo". Błagamy o pomoc dla cudnej SONI! Jej przeszłość naznaczona została dramatem, tego nie da się zmienić, ale przyszłość jest nie zapisaną kartą. Może właśnie Pan/ Pani zechce sięgnąć po pióro wrażliwości i zamoczyć je w atramencie dobra? I nakreślić POMOC dla suni. Może Pan/Pani zechce dołączyć do rosnącego wianuszka  ludzi dobrej woli i pełnych empatii i zechce pomóc? A pomóc można na wiele sposobów, trzeba tylko chcieć. Zwieńczeniem będzie dzień, w którym KTOŚ powie "SONIA, zabieram Cię do domu, wspólnego domu!"

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat jamniczki SONI z Ukrainy

Aktualizacje


 • Adopcje jamników - S.O.S. dla jamników - awatar

  SONIA

  26.04.2016
  26.04.2016

  Popatrzcie na postępy Soni. Zapraszamy na wydarzenie gdzie jest więcej szczegółów. Sami zobaczcie. Warto pomagać i prosimy o pomoc.

  Zdjęcie aktualizacji 803

Komentarze


 • SETA - awatar

  SETA

  18.06.2016
  18.06.2016

  Kochani,ratujcie ta cudna istotke!Wierze,ze sie Wam uda.Trzymam kciuki!Moja sunia jamniczka odeszla 3 miesiace temu,zostala pustka.

 • Piotrek - awatar

  Piotrek

  15.06.2016
  15.06.2016

  Powodzenia! Biedna psinka :(

 • CM - awatar

  CM

  15.06.2016
  15.06.2016

  Maleńka... małe wsparcie leci!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  15.05.2016
  15.05.2016

  Też dołączamy się do pomocy Soni.

 • Aga - awatar

  Aga

  02.05.2016
  02.05.2016

  Dla Soni od właścicielki też Soni :) zdrówka!

2 070 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Agata Soldatow - awatar
Agata Soldatow
50
Dagmara - awatar
Dagmara
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
SETA - awatar
SETA
150
Robert - awatar
Robert
100
Piotr - awatar
Piotr
20
Piotrek - awatar
Piotrek
50
CM - awatar
CM
60
Iwona - awatar
Iwona
10
Aga - awatar
Aga
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij