Zbiórka Gród średniowieczny - miniaturka zdjęcia

Gród średniowieczny

Gród średniowieczny

4 130 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 
Thorstein Piotr Wideryński - awatar

Thorstein Piotr Wideryński

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupą miłośników wczesnego średniowiecza oraz fantastyki, zrzeszoną w ramach stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry zawiązanego w Raciborzu już ponad 15 lat temu.

Od tamtego czasu nasza grupa znacznie się rozrosła, a nasi członkowie pochodzą z wielu miast zlokalizowanych na południu Polski.

Od samego początku wspieramy wszelkiego rodzaju charytatywne inicjatywy. Prężnie z ogromnym zaangażowaniem "gramy" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wspieramy charytatywnie osoby niepełnosprawne i każdego kto zgłasza potrzebę pomocy.

Od dawna współpracujemy z miastem Racibórz, co do tej pory zaowocowało IX edycjami Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego, na których mieszkańcy oraz turyści mogą zetknąć się ze światem wczesnego średniowiecza oraz rozpoczęciem budowy grodu średniowiecznego. Do tej pory udało nam się zorganizować budowę średniowiecznej bramy, wiaty, kawałka palisady oraz średniowiecznej chaty!

                To dobry początek! My jednak nie chcemy na tym poprzestać! Naszym celem jest budowa całego średniowiecznego grodu, który będzie zlokalizowany w Raciborzu. Na terenie przyszłego grodu chcemy organizować lekcje historyczne, warsztaty rzemieślnicze, półkolonie dla dzieci oraz kolejne edycje Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego.

W przyszłości zostaną wybudowane kolejne atrakcje które pozwolą w sposób niecodzienny i namacalny spotkać się z "żywą" lekcją historii wczesnego średniowiecza. Chcemy wybudować kuźnię, średniowieczny tor łuczniczy, chatę garncarza, chatę kaletnika i wikliniarza, studnie.  Jednak najważniejsza jest natychmiastowa budowa palisady, którą pragniemy wznieść przy Waszym wsparciu.

Z Waszym wsparciem dzieci poczują się wojownikami, kowalami, garncarzami, kaletnikami. Pasjonaci dobrej kuchni zakosztują w przepisach już dawno zapomnianych. Odwiedzając nasz gród zrealizują się Państwa marzenia z dziecięcych lat... Chociaż na krótką chwilę można zostać Ragnarem, Lagertą, Biornem, Flokim i wieloma innymi bohaterami, których doskonale znasz.

Nasz cel, a zarazem marzenie, które ma uatrakcyjnić ofertę turystyczną miasta, pozwolić na pokazanie zainteresowanym oraz dzieciom jak wyglądały realia wczesnego średniowiecza, potrzebujemy sporych środków finansowych. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się z prośbą o wsparcie do WAS! Jeżeli zatem jesteście osobami, którym podoba się nasza inicjatywa, widzicie sens w naszej codziennej działalności, a przede wszystkim – chcielibyście w przyszłości odwiedzić w Raciborzu prawdziwy średniowieczny gród – prosimy i o Waszą pomoc. Każda wpłata jest dla nas cenna i pokazuje, że to co robimy ma sens. 

 Każde, najmniejsze wsparcie to ogromny dług wdzięczności dla ofiarodawcy. Poprzez Twoje wsparcie, powstanie miejsce, w którym miłośnicy średniowiecza będą mogli rozwijać swoją pasję. Mam nadzieję, że każdy ofiarodawca odwiedzi nasz gród, a z pewnością zagości na naszym średniowiecznym festiwalu. Po stworzeniu księgi grodu każdy z Was zostanie zapisany w niej po wsze czasy jako jeden z fundatorów. Każdy z fundatorów w zależności od wsparcia otrzyma rangę w księdze.

Dla każdej Osoby, która pragnie nas wspomóc kwotą od 200 pln przygotowaliśmy wyjątkowy, niepowtarzalny ręcznie wykonany i wypalony medal.

Dla każdej Osoby, która pragnie nas wspomóc kwotą od 500 pln przygotowaliśmy wyjątkowy, niepowtarzalny ręcznie wykonany i wypalony kubek.

https://www.facebook.com/drengowie/

Dziękujemy DRENGOWIE ZNAD GÓRNEJ ODRY!Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Astird - awatar

  Astird

  02.08.20
  02.08.20

  Powodzenia , na pewno was odwiedzę 🖤

  • Thorstein Piotr Wideryński - awatar

   Thorstein Piotr Wideryński - Organizator zbiórki

   02.08.20
   02.08.20

   Zapraszamy. Wierzymy, że się uda :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.20
  22.01.20

  Ziarnko do ziarnka... ;-) powodzenia!

  • Thorstein Piotr Wideryński - awatar

   Thorstein Piotr Wideryński - Organizator zbiórki

   22.01.20
   22.01.20

   to prawda ;)

 • Mirosław Płauszewski - awatar

  Mirosław Płauszewski

  23.12.19
  23.12.19

  Zacny cel, świetna drużyna. Warto pomóc aby się rozwijali.

4 130 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 
Thorstein Piotr Wideryński - awatar

Thorstein Piotr Wideryński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Aldis - awatar
Aldis
100
Astird - awatar
Astird
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maja Leśniewska - awatar
Maja Leśniewska
100
Monika Zawierta - awatar
Monika Zawierta
200
Thorstein Piotr Wideryński - awatar
Thorstein Piotr Wideryński
30
Bartosz - awatar
Bartosz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bielska Drużyna Najemna Svantevit - awatar
Bielska Drużyna Najemna Svantevit
550
Mirosław świrosław - awatar
Mirosław świrosław
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij