Droga do Rio

9 050 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Droga do Rio

Celem tego projektu jest pomoc uzdolnionym polskim biegaczom - Danucie Urbanik, Emilowi Dobrowolskiemu i Jakubowi Nowakowi we wzięciu udziału w największym marzeniu każdego sportowca jakim są Igrzyska Olimpijskie. Danusia, Emil i Jakub chcą walczyć w biało-czerwonych barwach w Rio w 2016 roku!

Każdemu z nich niewiele brakuje do tego, aby osiągnąć wynik kwalifikujący do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. W osiągnięciu wymarzonych rezultatów pomoże im udział w profesjonalnych obozach przygotowawczych. Dlatego powstał projekt Droga do Rio.

Dzięki niemu nasi zawodnicy z ogromnym potencjałem będą mieli szansę na lepsze przygotowanie się do udziału w Igrzyskach i do walki o jak najlepszy wynik dla Polski!

Dlaczego warto wesprzeć Danusię, Emila i Kubę?

Danusia, Emil i Kuba to fantastyczni ludzie z ogromną pasją, energią i chęcią do działania. Ich największym sportowym marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Dzięki determinacji i ciężkiej, wytrwałej pracy osiągneli już bardzo dużo w swoich dyscyplinach.

Brakuje im już bardzo niewiele, aby móc zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich. Swoimi dotychczasowymi osiągnięciami dzielą się z Wami opisując je poniżej. Ich wszystkie zwycięstwa i porażki nauczyły ich jednego - nigdy się nie poddają!

Dlatego postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o spełnienie marzenia, czyli tytuł Olimpijczyka i złoty medal.

Dzisiaj potrzebują Twojego wsparcia, by móc godnie walczyć o złoto!

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Danuta Urbanik - kim jest?

Danuta Urbanik to jedna ze zdolniejszych lekkoatletek młodego pokolenia. Z pozoru delikatna dziewczyna ze Stalowej Woli, ma silny charakter i motywację do ciężkiej pracy. Jako juniorka zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski w biegach na 1500 i 800 metrów oraz reprezentowała Polskę na Halowych Mistrzostwach świata i Europy. Jej dobrze zapowiadającą się karierę przerywały kontuzje, dlatego nie była w stanie walczyć o najwyższe cele. Rok 2016 będzie dla 26-letniej zawodniczki czasem próby i walki o największe sportowe marzenie – występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Minimum na jej koronnym dystansie 1500 metrów wynosi 4:06.00.

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Danuta Urbanik o sobie

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęłam mając 13 lat. Startowałam na zawodach szkolnych, regionalnych oraz wojewódzkich. Wygrywałam i to mi się bardzo spodobało, dlatego od 2004 roku rozpoczęłam wyczynowo uprawiać biegi średnie pod opieką trenera Mirosława Barszcza. Moja pierwsza kontuzja uświadomiła mi jak bardzo mi zależy na bieganiu, zmieniłam nastawienie i stałam się sportowcem nie tylko przez dwie godziny w czasie treningu, ale również poza nim.

Kocham bieganie jeszcze bardziej, gdy ciężka praca na treningu przekłada się na dobre wyniki na zawodach i wymarzone sukcesy. Dzięki bieganiu poznałam wspaniałych ludzi i dotarłam do pięknych miejsc, a praca nad sobą sprawiła, że jestem lepszym człowiekiem.

Rok 2016 będzie dla mnie najważniejszym wyzwaniem w karierze. Chcę wykorzystać szansę i spełnić swój największy życiowy cel – wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Uwierzcie we mnie i wesprzyjcie mnie w przygotowaniach i drodze do Rio!

Emil Dobrowolski - kim jest?

Jest srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie. W tym roku w doskonałym stylu zwyciężył PKO Poznań Maraton, bijąc rekord życiowy 2:13.50 i pokonując koalicję faworyzowanych Kenijczyków. Jego celem na wiosnę jest walka o minimum na Igrzyska Olimpijskie, które wynosi 2:11.30. Drobnej budowy (jego waga startowa to 54 kilogramy!), ale silny z charakteru - Emil to zawodnik, który umie wytrzymać wielkie maratońskie cierpienie.

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Emil Dobrowolski o sobie

Bieganie trenuję od 19 lat. W czwartej klasie poszedłem do szkoły sportowej do sekcji pięcioboju nowoczesnego, później przeniosłem się na biathlon letni, w którym zdobyłem kilka medali Mistrzostw Polski. Zawsze się spieszę, a jak mam dużo czasu do wyjścia to skutecznie go marnuję i ostatecznie i tak muszę biec. Być może dlatego wybrałem właśnie bieganie. W wieku 18 lat spontanicznie pobiegłem swój pierwszy maraton, rok później chciałem już porządnie się przygotować, jednak bez większej wiedzy i skończyło się na marszobiegu na ostatnich 10 km. Skłoniło mnie to do udania się do profesjonalnego trenera.

Poza sportem lubię słuchać muzyki, najbardziej hip-hopu i dubstepu. Muzyka często towarzyszy mi na długich treningach i pomaga w samotności długodystansowca. Bieganie kosztuje mnie dużo energii - jem za trzech, a mimo to wyglądam jakby ktoś podjadał mi posiłki.

Moim największym sukcesem jest zwycięstwo w maratonie w Poznaniu, które pozwoliło mi uwierzyć w swoje możliwości. Wiem, że jestem gotowy do walki o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, dlatego bardzo proszę Was o wsparcie mnie w walce o ten życiowy cel. Stańcie się częścią mojego sukcesu!

Jakub Nowak - kim jest?

Jest srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Mimo młodego wieku (26 lat), już zdążył zapisać kartę w historii polskiej lekkiej atletyki. Jego debiut w maratonie jest najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki i wynosi 2:14.09.

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Jakub Nowak o sobie

Jak przystało na każdego młodego chłopaka, od małego kręcił mnie sport – były to piłka nożna, unihokej, tenis stołowy, czy moja niespełniona miłość siatkówka, w którą grałem w gimnazjum. Skąd się wzięło bieganie? Myślę, że mam je we krwi, bo w młodości mój tata trenował biegi średnie, specjalizując się na 800 m. Dzięki zbiegowi różnych wydarzeń 10 lat temu znalazłem się na treningu i po prostu zostałem w lekkiej atletyce. Trener Marek Jakubowski od zawsze widział we mnie potencjał, motywował mnie do ciężkiej pracy i koncentracji, co zaowocowało kilkoma medalami Mistrzostw Polski.

W 2015 roku podjęliśmy ryzyko przygotowań do maratonu. Opłaciło się jednym z najlepszych debiutów w historii Polski na tym królewskim dystansie. Jestem piekielnie ambitny, dlatego osiągnięty wynik spowodował, że marzenie startu na Igrzyskach Olimpijskich stało się dla mnie realnym celem. Aby przygotowania się udały, potrzebuję Waszego wsparcia! Uwierzcie, że mogę pokonać swoje granice i dobiec z Waszą pomocą do Rio!

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Na co zostaną przeznaczone zebrane środki?

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie specjalnych treningów i obozów przygotowawczych, dzięki którym Danusia, Emil i Jakub będą mogli uzyskać jak najlepszą formę, aby osiągnąć limity umożliwiające im wyjazd na Igrzyska.

Ich determinacja, dotychczasowe sukcesy i motywacja są gwarancją ich potencjalnego sukcesu. Jak dobrze wiemy w Polsce nie wszyscy sportowcy posiadają odpowiednie zaplecze finansowe i techniczne. Tylko i wyłącznie dzięki Twojej pomocy, Twojemu wsparciu możliwe będzie zapewnienie im odpowiednich warunków na miarę sukcesu.

Zebrana kwota zostanie przekazana na konto Fundacji Run and Fun, która zadba o jak najlepsze, transparentne i sprawiedliwe rozdysponowanie uzyskanych środków pomiędzy Danusią, Emilem i Jakubem.

Fundacja robi to całkowicie charytatywnie, nie pobierając żadnego wynagrodzenia, bo wierzy w sukces Danusi, Emila i Jakuba.

Zdjęcie opisu zbiórki Droga do Rio

Polscy sportowcy to my! Prosimy o Twoje wsparcie!

Tak! Podjęliśmy ogromne ryzyko decydując się na walkę o nasze marzenia. Niezależnie od tego co będą mówili inni, od przeciwności losu i kłód rzucanych nam pod nogi, będziemy wytrwale walczyć o naszę Drogę do Rio - nasze życiowe marzenie!

Potrzebujemy Ciebie i Twojej pomocy właśnie dzisiaj! Wesprzyj nas dowolną kwotą, a my obiecujemy, że zrobimy wszystko, aby nie zawieźć Twojego zaufania. Chcąc pokazać naszą dodatkową wdzięczność, za każde wsparcie oferujemy różne nagrody, które będą przypominały Ci o naszym wspólnym sukcesie!

Dziękujemy!

Danusia, Emil, Kuba

Komentarze


 • Oskar - awatar

  Oskar

  24.01.2016
  24.01.2016

  Igrzyska to cudowne marzenie! Mam nadzieje, że się tam spotkamy!

  • Fundacja "Run and Fun" - awatar

   Fundacja "Run and Fun" - Organizator zbiórki

   25.01.2016
   25.01.2016

   Dajemy z siebie wszystko, do zobaczenia!

 • Jasku - awatar

  Jasku

  24.01.2016
  24.01.2016

  Z biegowym pozdrowieniem!

  • Fundacja "Run and Fun" - awatar

   Fundacja "Run and Fun" - Organizator zbiórki

   25.01.2016
   25.01.2016

   Dziękujemy, pozdrawiamy!

 • Matka - awatar

  Matka

  20.01.2016
  20.01.2016

  Powodzenia!

  • Fundacja "Run and Fun" - awatar

   Fundacja "Run and Fun" - Organizator zbiórki

   21.01.2016
   21.01.2016

   Dzięki ;-) Mocno trenujemy ;-) pozdrawiamy

 • Jacek - awatar

  Jacek

  19.01.2016
  19.01.2016

  Po zwycięstwa!!

  • Fundacja "Run and Fun" - awatar

   Fundacja "Run and Fun" - Organizator zbiórki

   19.01.2016
   19.01.2016

   Dzięki ... trenujemy by właśnie po to ;-) pozdrawiamy ;-)

 • hann - awatar

  hann

  18.01.2016
  18.01.2016

  Trzymam kciuki!

  • Fundacja "Run and Fun" - awatar

   Fundacja "Run and Fun" - Organizator zbiórki

   19.01.2016
   19.01.2016

   Dzięki przyda się ;-)

9 050 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 102

Stefan - awatar
Stefan
50
Fundacja - awatar
Fundacja
50
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Paweł - awatar
Paweł
5
Dariusz - awatar
Dariusz
100
Oskar - awatar
Oskar
200
Janina - awatar
Janina
20
Paweł - awatar
Paweł
100
Radosław - awatar
Radosław
200
Paweł - awatar
Paweł
45

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij