Zbiórka Magiczna klatka-pułapka na koty - zdjęcie główne

Magiczna klatka-pułapka na koty

2 560 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Katarzyna Drelich - awatar

Katarzyna Drelich

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Nazywam się Katarzyna Drelich.  Jestem prezesem lubelskiej Fundacji Felis, która ma za zadanie ograniczać bezdomność kotów i psów na tzw. wschodniej ścianie. 

To trudny teren, a świadomość społeczna nt. kontroli urodzeń zwierząt pozostawia wiele do życzenia.

Od ponad 20tu lat łapię i sterylizuję wolno bytujące koty na terenie miasta i okolic, a nierzadko również zapuszczam się głęboko w teren żeby pomóc ludziom, którzy dzwonią z prośbą o ratunek.

Mam na swoim koncie ok. 2 tysiące wysterylizowanych kocic i sporo suk. Mogłoby być dużo więcej, gdyby nie brak sprzętu który pozwala na hurtowy odłów zwierząt. Zwykłe klatki-łapki nie dają rady gdy trafi się sprytna, inteligentna kotka.  Taka kocica raz powącha klatkę, wejdzie do połowy, wyjdzie i już nigdy więcej się do niej nie zbliży. Potem rodzi kocięta gdzieś w krzakach lub piwnicach.  Maluchy padają od chorób, są zagryzane przez psy lub zjadane przez lisy. A przecież mogłoby tego w ogóle nie być, gdyby tylko dało się złapać ich matkę na sterylizację.

Amerykanie wymyślili i wyprodukowali tzw. drop trap, czyli opadającą klatkę-łapkę i na dodatek sterowaną pilotem!  Czyli mogę ją opuścić dokładnie wtedy gdy podejdzie pod nią ten kot, którego chcę złapać. A nie żaden inny. 

Sprzęt-cudo!  Ostatnio na FB chodzi zdjecie z łapanki w stanie Oregon, gdzie na raz złapało się 21 kotów!  Od tego czasu nie myślę o niczym innym tylko jak zebrać środki na taką klatkę.

Dwa tysiące to i dużo i mało. Dużo, bo standardowe klatki kosztują 100-500zł, a mało bo dzięki niej będzie można połapać 10 razy więcej kotów i sto razy szybciej!

Niestety, nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na taki wydatek z konta fundacji. Wtedy nie wystarczy na jedzenie dla fundacyjnych zwierząt przed przyjściem 1%. To wiem już na pewno.

Nie mogę z kolei czekać na zakup do przyjścia  1%, bo wszystkie kocice się wykocą i roboty będzie 5 razy tyle, o kosztach nie wspomnę! Już i tak ponad połowa z nich jest po rui i pewnie w ciąży...

Zbiórka trwa tylko 6 dni. Na więcej nie mamy czasu. Ani ja ani koty.

Pomóżcie mi. Bardzo proszę.

Komentarze


  • Dżej - awatar

    Dżej

    28.03.2018
    28.03.2018

    Robi Pani dobrą robotę, dziękujemy i oby tak dalej!

2 560 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Katarzyna Drelich - awatar

Katarzyna Drelich

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 45

Anna Kowalczewska - awatar
Anna Kowalczewska
20
enen - awatar
enen
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gosia - awatar
Gosia
20
Mkozak - awatar
Mkozak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
k.Mijakowska - awatar
k.Mijakowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
140
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij