Zbiórka Magiczna klatka-pułapka na koty - zdjęcie główne

Magiczna klatka-pułapka na koty

2 560 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Katarzyna Drelich - awatar

Katarzyna Drelich

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Nazywam się Katarzyna Drelich.  Jestem prezesem lubelskiej Fundacji Felis, która ma za zadanie ograniczać bezdomność kotów i psów na tzw. wschodniej ścianie. 

To trudny teren, a świadomość społeczna nt. kontroli urodzeń zwierząt pozostawia wiele do życzenia.

Od ponad 20tu lat łapię i sterylizuję wolno bytujące koty na terenie miasta i okolic, a nierzadko również zapuszczam się głęboko w teren żeby pomóc ludziom, którzy dzwonią z prośbą o ratunek.

Mam na swoim koncie ok. 2 tysiące wysterylizowanych kocic i sporo suk. Mogłoby być dużo więcej, gdyby nie brak sprzętu który pozwala na hurtowy odłów zwierząt. Zwykłe klatki-łapki nie dają rady gdy trafi się sprytna, inteligentna kotka.  Taka kocica raz powącha klatkę, wejdzie do połowy, wyjdzie i już nigdy więcej się do niej nie zbliży. Potem rodzi kocięta gdzieś w krzakach lub piwnicach.  Maluchy padają od chorób, są zagryzane przez psy lub zjadane przez lisy. A przecież mogłoby tego w ogóle nie być, gdyby tylko dało się złapać ich matkę na sterylizację.

Amerykanie wymyślili i wyprodukowali tzw. drop trap, czyli opadającą klatkę-łapkę i na dodatek sterowaną pilotem!  Czyli mogę ją opuścić dokładnie wtedy gdy podejdzie pod nią ten kot, którego chcę złapać. A nie żaden inny. 

Sprzęt-cudo!  Ostatnio na FB chodzi zdjecie z łapanki w stanie Oregon, gdzie na raz złapało się 21 kotów!  Od tego czasu nie myślę o niczym innym tylko jak zebrać środki na taką klatkę.

Dwa tysiące to i dużo i mało. Dużo, bo standardowe klatki kosztują 100-500zł, a mało bo dzięki niej będzie można połapać 10 razy więcej kotów i sto razy szybciej!

Niestety, nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na taki wydatek z konta fundacji. Wtedy nie wystarczy na jedzenie dla fundacyjnych zwierząt przed przyjściem 1%. To wiem już na pewno.

Nie mogę z kolei czekać na zakup do przyjścia  1%, bo wszystkie kocice się wykocą i roboty będzie 5 razy tyle, o kosztach nie wspomnę! Już i tak ponad połowa z nich jest po rui i pewnie w ciąży...

Zbiórka trwa tylko 6 dni. Na więcej nie mamy czasu. Ani ja ani koty.

Pomóżcie mi. Bardzo proszę.

Komentarze


  • Dżej - awatar

    Dżej

    28.03.18
    28.03.18

    Robi Pani dobrą robotę, dziękujemy i oby tak dalej!

2 560 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Katarzyna Drelich - awatar

Katarzyna Drelich

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 45

Anna Kowalczewska - awatar
Anna Kowalczewska
20
enen - awatar
enen
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gosia - awatar
Gosia
20
Mkozak - awatar
Mkozak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
k.Mijakowska - awatar
k.Mijakowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
140
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij