Zbiórka Pokolorujmy edukację KUBA - zdjęcie główne

Pokolorujmy edukację KUBA

3 811 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków - awatar

Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków

Organizator zbiórki


Kuba nie jest krajem, do którego przybywają ludzie, aby żyć. Jego wybrzeża - nadmorskie kurorty - przyciągają turystów z całego świata. Ale już kilka kilometrów w głąb wyspy odkrywa się smutną rzeczywistość, biedę i codzienne zmagania ludzi z wątpliwym dobrodziejstwem komunizmu. To sprawia, że spora część Kubańczyków, zwłaszcza ci młodzi, chcą stamtąd wyjechać na zawsze. Dlatego tak dziwne wydaje się im przybycie misjonarza, który żyje i pracuje wśród nich. 

Ksiądz Dariusz pracuje na Kubie niedługo. Aktualnie przygotowuje powierzoną mu parafię do samodzielnego funkcjonowania. Wraz z siostrami ze Zgromadzenia bł. Dolores Sopena organizuje katechezy, ewangelizację i oczywiście Eucharystię. Na terenie tej parafii (w części miejskiej i wiejskiej) żyje około 120 000 ludzi. Niestety tylko część z nich należy do Kościoła. 

PIĘĆ WIELKICH DZIELNIC, PONAD TRZYDZIEŚCI WIOSEK I TYLKO JEDEN KSIĄDZ - to sprawia, że nie wszyscy mogą uczestniczyć we Mszy Świętej raz w tygodniu. Dla niektórych taka okazja pojawia się zaledwie dwa razy w roku.

Szkoła na Kubie to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci - tak jak w krajach Europy. Miejsce, w którym każde dziecko może poczuć się docenione, ale też miejsce, w którym dzieci będą mogły odkrywać swoje marzenia. Nie każdy może cieszyć się tak obfitymi pomocami edukacyjnymi, jak dzieci w Europie. Dlatego jako młodzi rodacy naszego misjonarza księdza Dariusza, pragniemy wesprzeć naszych rówieśników na Kubie organizując akcję "POKOLORUJMY EDUKACJĘ KUBAŃSKICH DZIECIAKÓW". 

Celem naszej akcji jest podarowanie kubańskim dzieciom wszystkich niezbędnych artykułów do nauki w szkole. Pewnie niektóre z nich pierwszy raz w życiu będą mogły otrzymać te podstawowe przedmioty. 🖊️🎨🎒🖌️🗒️📐🖍️📏📒🖋️

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat. ☺️


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY DOTYCHCZAS WSPARLI ZBIÓRKĘ!  

3 811 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków - awatar

Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anna i Grzegorz - awatar
Anna i Grzegorz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jadwiga i Stanisław Olchawa - awatar
Jadwiga i Stanisław Olchawa
200
Marta - awatar
Marta
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa i Wojtek - awatar
Ewa i Wojtek
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij