Zbiórka Pokolorujmy edukację KUBA - zdjęcie główne

Pokolorujmy edukację KUBA

3 811 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków - awatar

Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków

Organizator zbiórki


Kuba nie jest krajem, do którego przybywają ludzie, aby żyć. Jego wybrzeża - nadmorskie kurorty - przyciągają turystów z całego świata. Ale już kilka kilometrów w głąb wyspy odkrywa się smutną rzeczywistość, biedę i codzienne zmagania ludzi z wątpliwym dobrodziejstwem komunizmu. To sprawia, że spora część Kubańczyków, zwłaszcza ci młodzi, chcą stamtąd wyjechać na zawsze. Dlatego tak dziwne wydaje się im przybycie misjonarza, który żyje i pracuje wśród nich. 

Ksiądz Dariusz pracuje na Kubie niedługo. Aktualnie przygotowuje powierzoną mu parafię do samodzielnego funkcjonowania. Wraz z siostrami ze Zgromadzenia bł. Dolores Sopena organizuje katechezy, ewangelizację i oczywiście Eucharystię. Na terenie tej parafii (w części miejskiej i wiejskiej) żyje około 120 000 ludzi. Niestety tylko część z nich należy do Kościoła. 

PIĘĆ WIELKICH DZIELNIC, PONAD TRZYDZIEŚCI WIOSEK I TYLKO JEDEN KSIĄDZ - to sprawia, że nie wszyscy mogą uczestniczyć we Mszy Świętej raz w tygodniu. Dla niektórych taka okazja pojawia się zaledwie dwa razy w roku.

Szkoła na Kubie to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci - tak jak w krajach Europy. Miejsce, w którym każde dziecko może poczuć się docenione, ale też miejsce, w którym dzieci będą mogły odkrywać swoje marzenia. Nie każdy może cieszyć się tak obfitymi pomocami edukacyjnymi, jak dzieci w Europie. Dlatego jako młodzi rodacy naszego misjonarza księdza Dariusza, pragniemy wesprzeć naszych rówieśników na Kubie organizując akcję "POKOLORUJMY EDUKACJĘ KUBAŃSKICH DZIECIAKÓW". 

Celem naszej akcji jest podarowanie kubańskim dzieciom wszystkich niezbędnych artykułów do nauki w szkole. Pewnie niektóre z nich pierwszy raz w życiu będą mogły otrzymać te podstawowe przedmioty. 🖊️🎨🎒🖌️🗒️📐🖍️📏📒🖋️

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat. ☺️


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY DOTYCHCZAS WSPARLI ZBIÓRKĘ!  

3 811 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków - awatar

Pokolorujmy edukację Kubańskich dzieciaków

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anna i Grzegorz - awatar
Anna i Grzegorz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jadwiga i Stanisław Olchawa - awatar
Jadwiga i Stanisław Olchawa
200
Marta - awatar
Marta
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa i Wojtek - awatar
Ewa i Wojtek
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij