Pomagamy Dzieciom z Ugandy

1 951 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Alicja Buczek - awatar

Alicja Buczek

Organizator zbiórki

KIM JESTEM?

Jestem przedszkolanką i chcę zmieniać świat pomagając tym, dla których dostęp do edukacji jest utrudniony lub nie ma go wcale. Pracuję w Przedszkolu nr 2 w Mikołowie

SYTUACJA DZIECI W UGANDZIE

Wieloletnie wojny w Ugandzie pozbawiły dzieci nie tylko bliskich, ale też możliwości do nauki. Wszak jak mówił Nelson Mandela edukacja jest najpotężniejszą bronią, której można użyć, by zmieniać rzeczywistość na lepszą.

PRZYJACIEL Z UGANDY

Mój przyjaciel z Ugandy- Dyrektor generalny Fundacji TaataKids prosi o pomoc dla swoich podopiecznych. Abraham Robert Kintu od wielu lat wraz z wolontariuszami z różnych krajów organizuje i buduje Centrum Edukacyjne w Kamokoli dla dzieci, którymi się opiekuje. Jego przewodnim mottem są słowa afrykańskiego przywódcy Nelsona Mandeli , że "Edukacja, to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, żeby zmienić świat"

DLA KOGO  I NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Dla dzieci z Fundacji TaataKids w Ugandzie na dokończenie rozpoczętej budowy szkoły w Kamokoli.

O FUNDACJI TAATA KIDS

Fundacja zajmuje się opieką nad dziećmi które są osierocone, zaniedbywane, wykorzystywane, upośledzone i narażone na niebezpieczeństwo.   Fundacja tworzy CENTRUM EDUKACYJNE, którego jednym z celów jest przełamanie cyklu ubóstwa, spełniając jednocześnie emocjonalne, medyczne, edukacyjne i społeczne potrzeby dzieci znajdujących się pod jej opieką.

Http://taatakids.org

NA CO BĘDĄ PRZEZNACZONE PIENIĄDZE?

Na dokończenie budowy szkoły w Kamokoli. Abraham Kintu prosi wszystkich ludzi dobrej woli o środki finansowe na dokończenie budynków z klasami lekcyjnymi dla swoich podopiecznych. Udało się postawić część murów, ale w morzu potrzeb wciąż brakuje nakładów finansowych, by dokończyć dzieło.

NIE JESTEM SAMA

W realizacji przedsięwzięcia pomagają mi nauczycielki przedszkola zgromadzone w internetowej społeczności, rodzice dzieci, a także same dzieciaki. W kampanii "Nauczyciele Przedszkola Dla Dzieci Ugandy" udało nam się wysłać 40 plecaków z wyposażeniem szkolnym, piłki i zabawki dla małych przyjaciół z Fundacji Taata Kids (https://www.facebook.com/przedszkolankipomoc). 

Biorąc udział w pomocowych akcjach pokazujemy dzieciom, że nie są sami na świecie i warto dzielić się z innymi, a pomoc jest ważnym elementem życia każdego człowieka. 


 

Aktualności


 • Alicja Buczek - awatar

  Alicja Buczek

  18.05.18
  18.05.18

  DRODZY PRZYJACIELE DZIĘKUJĘ Wam za włączenie się w dzieło pomocy dzieciom z Ugandy. Wiara w ludzi i ich ludzkie odruchy sprawiły, że chce się pomagać coraz więcej i więcej. W ciągu kilku miesięcy zebraliśmy całkiem pokaźną sumę :-), dzięki której można było chociaż w części sfinansować budowę szkoły w Kamonkoli. Z pierwszej transzy wypłaconych pieniędzy (1434,66 zł) i przesłanych do Fundacji Taata Kids dyrektor generalny Abraham Kintu zakupił piasek i cegły. Pozostała część środków (370 zł) zostanie wysłana w ciągu najbliższych dni i rozdysponowana do dalszego finansowania budowy szkoły. Oto krótki raport: Zakładałam zebranie 6000 zł (100% :-) ). Łącznie zebraliśmy 1951 zł (32% :-) ) Oddaliśmy na rzecz pomagam.pl (7,5% na obsługę akcji) 146,34 zł Z akcji trafiło do nas 1434,66, zł „Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.” - Paulo Coelho

  Zdjęcie aktualności 15 329

Komentarze


 • Artur - awatar

  Artur

  02.03.18
  02.03.18

  Trzymam kciuki, pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego! :)

  • Alicja Buczek - awatar

   Alicja Buczek - Organizator zbiórki

   02.03.18
   02.03.18

   Och, dziękuję Arturze...Ludzi o dobrych sercach nie brakuje i Ty należysz do nich, a to oznacza, że dobro powróci do ciebie w zwielokrotnionej formie :-) . Wierzę, że projekt zostanie zrealizowany w stu procentach, bo wspierają go ludzie o czystych sercach i intencjach. Pozdrawiam

 • Aneta Kozioł - awatar

  Aneta Kozioł

  16.02.18
  16.02.18

  Byłam w Ugandzie 2 lata temu i pracowałam w szkole - każda pomoc jest tam naprawdę potrzebna. Super, że robi Pani coś takiego! :) Życzę powodzenia i mam nadzieję, że uda się zrobić tam dużo dobra :)

  • Alicja Buczek - awatar

   Alicja Buczek - Organizator zbiórki

   16.02.18
   16.02.18

   Witaj Aneto, dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że znasz realia tej trudnej, a czasami nawet dramatycznej sytuacji dzieci w Ugandzie. Tym bardziej twoja pomoc jest cenna, że po pierwszej transzy zbiórki akcja stanęła w jakimś martwym punkcie i od tygodni nic się nie dzieje na stronie projektu. Dzięki Twojej wpłacie to się zmieniło i za to baaaaardzo Ci dziękuję. Zaczynam znów działać, a ciebie proszę o udostępnianie strony projektu. Czy masz profil na Facebooku i należysz do grupy https://www.facebook.com/przedszkolankipomoc/? Jeśli tak to chciałabym cię dodać do swoich znajomych. Pozdrawiam cieplutko- Alicja

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.18
  13.01.18

  Powodzenia!

  • Alicja Buczek - awatar

   Alicja Buczek - Organizator zbiórki

   14.01.18
   14.01.18

   Nie jesteśmy Wielką Świąteczną Orkiestrą, ale i tak mam wielką nadzieję, że ludzie dostrzegą także naszą akcję i włączą się w dzieło pomocy dzieciom :-)

1 951 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Alicja Buczek - awatar

Alicja Buczek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Natalia - awatar
Natalia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Artur - awatar
Artur
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta Kozioł - awatar
Aneta Kozioł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
DorotaWK - awatar
DorotaWK
20
Aleksandra Gajek - awatar
Aleksandra Gajek
20
Pani Monia - awatar
Pani Monia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij