Zbiórka Pomagamy Dzieciom z Ugandy - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Dzieciom z Ugandy

Alicja Buczek - awatar

Alicja Buczek

Organizator zbiórki

KIM JESTEM?

Jestem przedszkolanką i chcę zmieniać świat pomagając tym, dla których dostęp do edukacji jest utrudniony lub nie ma go wcale. Pracuję w Przedszkolu nr 2 w Mikołowie

SYTUACJA DZIECI W UGANDZIE

Wieloletnie wojny w Ugandzie pozbawiły dzieci nie tylko bliskich, ale też możliwości do nauki. Wszak jak mówił Nelson Mandela edukacja jest najpotężniejszą bronią, której można użyć, by zmieniać rzeczywistość na lepszą.

PRZYJACIEL Z UGANDY

Mój przyjaciel z Ugandy- Dyrektor generalny Fundacji TaataKids prosi o pomoc dla swoich podopiecznych. Abraham Robert Kintu od wielu lat wraz z wolontariuszami z różnych krajów organizuje i buduje Centrum Edukacyjne w Kamokoli dla dzieci, którymi się opiekuje. Jego przewodnim mottem są słowa afrykańskiego przywódcy Nelsona Mandeli , że "Edukacja, to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, żeby zmienić świat"

DLA KOGO  I NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Dla dzieci z Fundacji TaataKids w Ugandzie na dokończenie rozpoczętej budowy szkoły w Kamokoli.

O FUNDACJI TAATA KIDS

Fundacja zajmuje się opieką nad dziećmi które są osierocone, zaniedbywane, wykorzystywane, upośledzone i narażone na niebezpieczeństwo.   Fundacja tworzy CENTRUM EDUKACYJNE, którego jednym z celów jest przełamanie cyklu ubóstwa, spełniając jednocześnie emocjonalne, medyczne, edukacyjne i społeczne potrzeby dzieci znajdujących się pod jej opieką.

Http://taatakids.org

NA CO BĘDĄ PRZEZNACZONE PIENIĄDZE?

Na dokończenie budowy szkoły w Kamokoli. Abraham Kintu prosi wszystkich ludzi dobrej woli o środki finansowe na dokończenie budynków z klasami lekcyjnymi dla swoich podopiecznych. Udało się postawić część murów, ale w morzu potrzeb wciąż brakuje nakładów finansowych, by dokończyć dzieło.

NIE JESTEM SAMA

W realizacji przedsięwzięcia pomagają mi nauczycielki przedszkola zgromadzone w internetowej społeczności, rodzice dzieci, a także same dzieciaki. W kampanii "Nauczyciele Przedszkola Dla Dzieci Ugandy" udało nam się wysłać 40 plecaków z wyposażeniem szkolnym, piłki i zabawki dla małych przyjaciół z Fundacji Taata Kids (https://www.facebook.com/przedszkolankipomoc). 

Biorąc udział w pomocowych akcjach pokazujemy dzieciom, że nie są sami na świecie i warto dzielić się z innymi, a pomoc jest ważnym elementem życia każdego człowieka. 


 

Alicja Buczek - awatar

Alicja Buczek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Natalia - awatar
50
Natalia
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Aga K. - awatar
20
Aga K.
Marysia i Franek - awatar
50
Marysia i Franek
Mamuś, jesteś wspaniała! - awatar
50
Mamuś, jesteś wspaniała!
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Pani Monia - awatar
25
Pani Monia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij