Pomagamy Dzieciom z Ugandy

1 971 zł  z 1 971 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Alicja Be - awatar

Alicja Be

Organizator zbiórki

KIM JESTEM?

Jestem przedszkolanką i chcę zmieniać świat pomagając tym, dla których dostęp do edukacji jest utrudniony lub nie ma go wcale. Pracuję w Przedszkolu nr 2 w Mikołowie

SYTUACJA DZIECI W UGANDZIE

Wieloletnie wojny w Ugandzie pozbawiły dzieci nie tylko bliskich, ale też możliwości do nauki. Wszak jak mówił Nelson Mandela edukacja jest najpotężniejszą bronią, której można użyć, by zmieniać rzeczywistość na lepszą.

PRZYJACIEL Z UGANDY

Mój przyjaciel z Ugandy- Dyrektor generalny Fundacji TaataKids prosi o pomoc dla swoich podopiecznych. Abraham Robert Kintu od wielu lat wraz z wolontariuszami z różnych krajów organizuje i buduje Centrum Edukacyjne w Kamokoli dla dzieci, którymi się opiekuje. Jego przewodnim mottem są słowa afrykańskiego przywódcy Nelsona Mandeli , że "Edukacja, to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, żeby zmienić świat"

DLA KOGO  I NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Dla dzieci z Fundacji TaataKids w Ugandzie na dokończenie rozpoczętej budowy szkoły w Kamokoli.

O FUNDACJI TAATA KIDS

Fundacja zajmuje się opieką nad dziećmi które są osierocone, zaniedbywane, wykorzystywane, upośledzone i narażone na niebezpieczeństwo.   Fundacja tworzy CENTRUM EDUKACYJNE, którego jednym z celów jest przełamanie cyklu ubóstwa, spełniając jednocześnie emocjonalne, medyczne, edukacyjne i społeczne potrzeby dzieci znajdujących się pod jej opieką.

Http://taatakids.org

NA CO BĘDĄ PRZEZNACZONE PIENIĄDZE?

Na dokończenie budowy szkoły w Kamokoli. Abraham Kintu prosi wszystkich ludzi dobrej woli o środki finansowe na dokończenie budynków z klasami lekcyjnymi dla swoich podopiecznych. Udało się postawić część murów, ale w morzu potrzeb wciąż brakuje nakładów finansowych, by dokończyć dzieło.

NIE JESTEM SAMA

W realizacji przedsięwzięcia pomagają mi nauczycielki przedszkola zgromadzone w internetowej społeczności, rodzice dzieci, a także same dzieciaki. W kampanii "Nauczyciele Przedszkola Dla Dzieci Ugandy" udało nam się wysłać 40 plecaków z wyposażeniem szkolnym, piłki i zabawki dla małych przyjaciół z Fundacji Taata Kids (https://www.facebook.com/przedszkolankipomoc). 

Biorąc udział w pomocowych akcjach pokazujemy dzieciom, że nie są sami na świecie i warto dzielić się z innymi, a pomoc jest ważnym elementem życia każdego człowieka. 


 

Aktualizacje


 • Alicja Be - awatar

  Alicja Be

  18.05.18
  18.05.18

  DRODZY PRZYJACIELE DZIĘKUJĘ Wam za włączenie się w dzieło pomocy dzieciom z Ugandy. Wiara w ludzi i ich ludzkie odruchy sprawiły, że chce się pomagać coraz więcej i więcej. W ciągu kilku miesięcy zebraliśmy całkiem pokaźną sumę :-), dzięki której można było chociaż w części sfinansować budowę szkoły w Kamonkoli. Z pierwszej transzy wypłaconych pieniędzy (1434,66 zł) i przesłanych do Fundacji Taata Kids dyrektor generalny Abraham Kintu zakupił piasek i cegły. Pozostała część środków (370 zł) zostanie wysłana w ciągu najbliższych dni i rozdysponowana do dalszego finansowania budowy szkoły. Oto krótki raport: Zakładałam zebranie 6000 zł (100% :-) ). Łącznie zebraliśmy 1951 zł (32% :-) ) Oddaliśmy na rzecz pomagam.pl (7,5% na obsługę akcji) 146,34 zł Z akcji trafiło do nas 1434,66, zł „Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.” - Paulo Coelho

  Zdjęcie aktualizacji 15 329

Komentarze


 • Artur - awatar

  Artur

  02.03.18
  02.03.18

  Trzymam kciuki, pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego! :)

  • Alicja Be - awatar

   Alicja Be - Organizator zbiórki

   02.03.18
   02.03.18

   Och, dziękuję Arturze...Ludzi o dobrych sercach nie brakuje i Ty należysz do nich, a to oznacza, że dobro powróci do ciebie w zwielokrotnionej formie :-) . Wierzę, że projekt zostanie zrealizowany w stu procentach, bo wspierają go ludzie o czystych sercach i intencjach. Pozdrawiam

 • Aneta Kozioł - awatar

  Aneta Kozioł

  16.02.18
  16.02.18

  Byłam w Ugandzie 2 lata temu i pracowałam w szkole - każda pomoc jest tam naprawdę potrzebna. Super, że robi Pani coś takiego! :) Życzę powodzenia i mam nadzieję, że uda się zrobić tam dużo dobra :)

  • Alicja Be - awatar

   Alicja Be - Organizator zbiórki

   16.02.18
   16.02.18

   Witaj Aneto, dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że znasz realia tej trudnej, a czasami nawet dramatycznej sytuacji dzieci w Ugandzie. Tym bardziej twoja pomoc jest cenna, że po pierwszej transzy zbiórki akcja stanęła w jakimś martwym punkcie i od tygodni nic się nie dzieje na stronie projektu. Dzięki Twojej wpłacie to się zmieniło i za to baaaaardzo Ci dziękuję. Zaczynam znów działać, a ciebie proszę o udostępnianie strony projektu. Czy masz profil na Facebooku i należysz do grupy https://www.facebook.com/przedszkolankipomoc/? Jeśli tak to chciałabym cię dodać do swoich znajomych. Pozdrawiam cieplutko- Alicja

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.18
  13.01.18

  Powodzenia!

  • Alicja Be - awatar

   Alicja Be - Organizator zbiórki

   14.01.18
   14.01.18

   Nie jesteśmy Wielką Świąteczną Orkiestrą, ale i tak mam wielką nadzieję, że ludzie dostrzegą także naszą akcję i włączą się w dzieło pomocy dzieciom :-)

1 971 zł  z 1 971 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Alicja Be - awatar

Alicja Be

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Natalia - awatar
Natalia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Artur - awatar
Artur
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta Kozioł - awatar
Aneta Kozioł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
DorotaWK - awatar
DorotaWK
20
Aleksandra Gajek - awatar
Aleksandra Gajek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij