Zbiórka Kolejne 30 psów uratowane - zdjęcie główne

Kolejne 30 psów uratowane

3 230 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób

Czym jest praca inspektora ds. ochrony zwierząt? Chcielibyśmy powiedzieć, że jest to przyjemna i piękna sprawa, gdy możemy pomóc chorym i potrzebującym zwierzętom, bo fakt - ich wdzięczność widać w oczach i jest to dla nas największa nagroda. Niestety często jednak trafiamy w miejsca, które lepiej, żeby nie istniały...

Od kilku miesięcy prowadziliśmy interwencję na posesji, gdzie przebywało 28 psów. Jakiś czas temu odebraliśmy cztery schorowane, około sześciotygodniowe szczenięta. Nie można było stwierdzić, która z suk jest matką. Nie wiadomo było ile psów jest w domu, część z nich biegała po wsi, część była w domu, część na posesji. Kilka tygodni później po rozmowach z Gminą podjęliśmy kolejne działania podczas których udało nam się odebrać 14 psów - siedem około siedmiomiesięcznych szczeniaków oraz sukę karmiącą z sześcioma trzytygodniowymi szczeniętami. Jesteśmy już po ostatniej interwencji podczas której udało się odebrać 10 psów.

Zwierzęta mieszkały w domu oraz na posesji śpiąc pod gołym niebem w niesamowitym brudzie i niechlujstwie.

Zwierzęta były karmione chlebem, do picia dostawały mleko. Kilkukrotnie podejmowane próby pomocy właścicielce okazywały się bezskuteczne. Nie widziała ona w warunkach, w których przebywały psy i w ich zdrowiu nic złego. 

Zwierzęta z głodu atakowały się i zjadały nawzajem...

Psy kompletnie dzikie, przerażone, wycofane. Bały się nawet właścicielki. Nie były przyzwyczajone do człowieka, uciekały na sam widok. Nie wiedziały nawet, że kiełbasę można zjeść. Nieszczepione, bez pomocy weterynarzy, zarobaczone, głodne, dzikie. 

Dzięki profesjonalnemu podejściu Wójtowi Gminy oraz pracownikom udało nam się uratować wszystkie zwierzęta, które przeżyły i nie zostały zjedzone przez inne. Nieoceniona okazała się pomoc Policji oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Większa część psów została zabrana przez gminę natomiast nie mogliśmy oddać najmłodszych szczeniąt do schroniska stąd podjęliśmy decyzję o wzięciu maluchów pod swoje skrzydła. 

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu faktur oraz na karmę dla zwierzaków! Z naszej strony obiecujemy, że nie odpuścimy i będziemy walczyć, aby żadne zwierzę tam więcej nie ucierpiało!

Komentarze


  • Adrianna B. - awatar

    Adrianna B.

    13.05.20
    13.05.20

    Życzę wytrwałości, nie poddawajcie się nigdy ❤❤❤

3 230 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób

Wpłaty: 81

Maciek W. (od Wandzi/Mimi i własnych futerek) - awatar
Maciek W. (od Wandzi/Mimi i własnych futerek)
100
Małgorzata Żółtowska - awatar
Małgorzata Żółtowska
50
JACEK STODOLNY (od Wandzi) - awatar
JACEK STODOLNY (od Wandzi)
50
Od Wandzi - awatar
Od Wandzi
30
Dominika Krajewska - awatar
Dominika Krajewska
26
Ewcia - awatar
Ewcia
20
Paulina Hiszpanska - awatar
Paulina Hiszpanska
20
Sylwia - awatar
Sylwia
40
Od Wandzi - awatar
Od Wandzi
50
Od Wandzi i dziękuję Wam za to, że jesteście! - awatar
Od Wandzi i dziękuję Wam za to, że jesteście!
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij