Zbiórka Z niepełnosprawnością na Szczyt - miniaturka zdjęcia

Z niepełnosprawnością na Szczyt

Z niepełnosprawnością na Szczyt

6 800 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać teraz
 

Zbiórka środków na zakup specjalistycznych wózków sportowych, dzięki którym dzieci niepełnosprawne ruchowo będą mogły zdobywać kolejne szczyty naszych pięknych, polskich gór. Wózki sportowe Kozlik Max Country to spełnienie naszych marzeń, a przede wszystkim marzeń naszych uczniów i ich rodziców.

Jonatan to nie tylko placówki oświatowe, ale także fundacja niosąca pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom Podbeskidzia. W naszych przedszkolach i szkołach znalazło swoje miejsce prawie 300 dzieci z różnego rodzajami niepełnosprawnościami, w tym niepełnosprawnością ruchową. 

Stwarzamy im warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowujemy do samodzielnego życia, wyposażamy w siłę, która pomoże im pokonywać przeciwności losu i osiągnąć zamierzone cele.

Nasi nauczyciele i wychowawcy w każdym uczniu odnajdują jego niepowtarzalność, dlatego istotą ich działań jest indywidualne podejście do każdego ucznia po to, by miał szansę wykorzystać wrodzone predyspozycje, rozwinąć swoje uzdolnienia i umiejętności, a także przezwyciężać napotykane trudności związane ze zdobywaniem wiedzy. Wszystkie starania nauczycieli koncentrują się na tym, by zapewnić uczniowi atmosferę szacunku, przyjaźni i wzajemnej akceptacji, aby czuł się w szkole dobrze, pewnie i bezpiecznie, a także miał warunki do odnoszenia sukcesów. 

Szkoła przygotowuje uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie ucząc tolerancji, rozumienia potrzeb innych ludzi, przełamywania barier społecznych. Upowszechnia zdrowy styl życia, kształtując postawy prozdrowotne i proekologiczne. 

W związku z faktem, że na co dzień zajmujemy się dziećmi z niepełnosprawnością ruchową w październiku 2019 roku zrealizowaliśmy jako Niepubliczna Placówka Oświatowa JONATAN wraz z Decathlon Bielsko-Biała pierwszą wyprawę górską "Z niepełnosprawnością na Sam Szczyt". Dzięki specjalnym nosidłom, umieszczonym na plecach nauczycieli oraz pracowników Decathlon, grupa uczniów mających problemy z poruszaniem się, zdobyła szczyt Malinowskiej Skały.

W górskiej wędrówce, która miała swój początek na Przełęczy Salmopolskiej, towarzyszyli uczniom ich rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz szkolni przyjaciele. Nad bezpieczeństwem wyprawy czuwał GOPR Beskidy. Wspólna wyprawa była okazją do poznania piękna Beskidów, czasem zabawy na świeżym powietrzu, ale także wielką lekcją empatii, wrażliwości i otwarcia na potrzeby innych.

Dzięki wzajemnej pomocy, właściwej asekuracji osób wynoszących na szczyt niepełnosprawnych uczniów, uczestnicy wyprawy w ciągu 2,5 godzin osiągnęli zamierzony cel. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się droga powrotna, która również okazała się bardzo wymagająca - strome, kamieniste zejście było dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Przy zachowaniu szczególnej ostrożności i wzajemnemu wsparciu, udało się bezpiecznie zejść do punktu wyjścia, gdzie na uczestników wyprawy czekały szkolne busy. 

Zakończona wyprawa nie jest końcem górskiej przygody. Jest jej początkiem. Na swoją pierwszą górską wędrówkę czeka jeszcze wiele niepełnosprawnych dzieci z Placówki Oświatowej Jonatan i nie tylko. Chcemy 3-4 razy w roku być w górach i zdobywać z naszymi niepełnosprawnymi ruchowo uczniami kolejne szczyty. Przed nami Skrzyczne, Klimczok, Błatnia, Barania Góra, Babia Góra i wiele, wiele innych górskich szlaków w całym kraju. Aby nasze marzenia mogły zostać zrealizowane, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę środków na zakup specjalistycznych wózków sportowych. 

Wózki sportowe KOZLIK MAX Country to spełnienie naszych marzeń. Dzięki amortyzacji siedziska spacerówki, zapewniają one maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Łagodzą spastyczność, zapobiegają odleżynom i przykurczom, a także chronią prawidłowy rozwój kręgosłupa. Są one bardzo lekkie i stabilne podczas pokonywania zakrętów, a także podczas jazdy w nierównym terenie. Chronią przed wiatrem i deszczem i dają możliwość wykorzystania w każdą pogodę i o każdej porze roku. Koszt jednego wózka typu Kozlik max country to około 9500zł. Naszym celem jest zakup 7-8 wózków tego typu. Umożliwi to spełnienie  marzeń wielu niepełnosprawnych uczniom, którzy nigdy nie mieli możliwości zmierzyć się z górską wędrówką. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
6 800 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Angelika Dusza - awatar
Angelika Dusza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jarek Gorczyca - awatar
Jarek Gorczyca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij