Zbiórka Pomóc Matce: walka o życie Córki - zdjęcie główne

Pomóc Matce: walka o życie Córki

8 920 zł  z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Agnieszka Łagoda - awatar

Agnieszka Łagoda

Organizator zbiórki

Matczyna miłość sprawia, że Mama potrafi dokonać niemożliwego. 

I Monika dokonała. 

Bo jak inaczej nazwać to, że ta Dzielna kobieta od ponad roku SAMA opiekuje się ciężko chorą Marianką, prowadzi dom, dba o zwierzęta, szuka nieustannie pomocy dla Córki...?

Ale od początku.

Marianka, pieszczotliwie nazywana Mary, ma 17 miesięcy i cierpi na rzadką wadę mózgu - bezzakrętowość, i bardzo ciężką formę lekoopornej padaczki. Malutka jest odżywiana za pomocą PEGa, ma od kilku do nawet kilkuset ataków epilepsji dziennie! Wymaga stałej, całodobowej opieki.

Mama trwa przy Niej, opiekuje się Nią, podaje leki, nieustannie czuwa - gotowa w każdej chwili pomóc Córeczce, gdyby jej stan się pogorszył. Karmi, myje, przewija, pierze, utrzymuje przy tym wzorowy porządek (również przez wzgląd na zdrowie Córki). Zapewnia Dziewczynce troskę, miłość, czułość. Jest Mamą, Aniołem, Pielęgniarką, Salową, konserwatorem sprzętu medycznego, zaopatrzeniowcem. KOCHA! Kocha tak bardzo, że przez myśl jej nie przejdzie słowo "poświęcenie". Znam Ją: w przekonaniu Moniki tak właśnie postępuje Matka.

Tylko, że nawet Matka-Anioł dochodzi do ściany. Opuszczona przez ojca Mary, bez wsparcia psychicznego i pomocy w opiece nad Córką na co dzień została z tym potwornym nawałem obowiązków ZUPEŁNIE SAMA. Cierpi, będąc bezradną wobec cierpienia Dziecka. Nie myśli o sobie. Rytm jej życia wyznacza choroba Mary. 

Monika jest wycieńczona. Psychicznie, ale i fizycznie. Brak snu (bo 2-godzinna drzemka to przecież nie sen), stres, nieregularne posiłki, brak chwili nawet na spacer czy krotki choćby relaks pod prysznicem - to wszystko sprawiło, że organizm Mamy powiedział DOŚĆ!

Kilka zasłabnięć, omdlenie przy podawaniu leków i jedzenia do PEGa Córeczki. Monika jest na skraju wyczerpania! Nie ma już sił! Zaczęła podupadać na zdrowiu. Napędzana miłością i poczuciem obowiązku robi co trzeba, ale boi się, że jej fizyczna niemoc zagraża Malutkiej. Czasami pomaga jej mama, która jest inwalidką. Przyjaciele i sąsiedzi zawsze chętni do pomocy mają równocześnie swoje życie, a tu potrzebna jest pomoc każdego dnia i w nocy...

Wesprzyjmy tę dzielną Mamę!

Monika musi mieć kogoś, kto choć przez kilka godzin dziennie będzie w stanie ją odciążyć. Kogoś, dzięki komu będzie mogła pójść na choćby krótki spacer, wziąć kąpiel lub zasnąć w poczuciem, że nad jej Córką ktoś w tym czasie czuwa. Kogoś, kto przypilnuje, by zjadła ciepły posiłek, kto zaopiekuje się Mary, gdy Monika będzie musiała iść do lekarza. Kto pokocha Malutką i będzie potrafił zrozumieć troskę Jej Mamy. Niestety, opieka hospicyjna zapewnia pomoc pielęgniarki tylko 2 razy w tygodniu po pół godziny. Nie jest to czas dla Matki...

Pomóżmy Monice i zapewnijmy materialne zabezpieczenie, dzięki któremu będzie mogła opłacić taką pomoc. Niech wie, że miłość to wielka siła!

Pomóżmy Mamie w trwaniu przy Jej Dziecku! Tyle przecież możemy! Każdy z nas!

Nie odwracaj wzroku. Monika potrzebuje Ciebie, mnie - nas.

Dziękujemy.

[Monika nie jest anonimowa. Chcesz Ją poznać i pomóc? Jest na fb: Monika Skiba]

Aktualizacje


 • Agnieszka Łagoda - awatar

  Agnieszka Łagoda

  03.01.2018
  03.01.2018

  Nisko się KŁANIAMY za okazaną pomoc! Zapraszamy na fb Moniki: tam są wszystkie bieżące informacje.
  Bardzo bardzo DZIĘKUJEMY za Wasze serce ❤❤❤❤❤

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.2017
  22.12.2017

  Zdrowia i spokoju dla Mamy i Marianki :-* :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.12.2017
  21.12.2017

  jestem całym sercem z Wami!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.12.2017
  16.12.2017

  Życzę Wam, dzielne Dziewczyny choc troche wytchnienia na codzien i radosci. Jestescie niesamowite!

  • Agnieszka Łagoda - awatar

   Agnieszka Łagoda - Organizator zbiórki

   17.12.2017
   17.12.2017

   Ślicznie dziękujemy za dobre słowo i wpłatę! 💛💛💛💛

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.12.2017
  16.12.2017

  Siły, siły i jeszcze raz siły!❤️

  • Agnieszka Łagoda - awatar

   Agnieszka Łagoda - Organizator zbiórki

   17.12.2017
   17.12.2017

   Ślicznie dziękujemy za dobre słowo i wpłatę ❤❤💛💛

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2017
  15.12.2017

  Jesteście wspaniałe ! Niech Bóg bedzie z Wami, jest, na pewno! Mimo wszystko !

8 920 zł  z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Agnieszka Łagoda - awatar

Agnieszka Łagoda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 122

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta - awatar
Aneta
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysztof Szukiewicz - awatar
Krzysztof Szukiewicz
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
700

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij