Zbiórka Ratował psy, trafił do więzienia - miniaturka zdjęcia

Ratował psy, trafił do więzienia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratował psy, trafił do więzienia - zdjęcie główne

Ratował psy, trafił do więzienia

101 587 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 940 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kinga Żelewska - awatar

Kinga Żelewska

Organizator zbiórki

Nazywam się Kinga Żelewska. 

Od dwóch lat jestem Prezesem Pogotowia dla Zwierząt.

W dniu dzisiejszym otwieram zbiórkę ostatniej szansy. Dlaczego?

A dlatego że Grzegorz Bielawski nasz wolontariusz, znany obrońca zwierząt jest tam gdzie jest miejsce ludzi którzy krzywdzą zwierzęta, które w naszym Azylu dochodzą do siebie po tragediach jakie przeżyły. Grzegorz Bielawski już od ponad 2 miesięcy przebywa w zakładzie karnym za to, że nie oddał zwierząt człowiekowi który je głodził, trzymał bez dachu nad głową , a sąd wobec sprawcy umorzył postępowanie karne. Grzegorz Bielawski był zobowiązany do oddania zwierząt w miejsce gdzie umierały, ale tego nie zrobił. Przez 20 lat od kiedy ratuje zwierzęta nigdy nie oddał oprawcom odebranych zwierząt - mimo 6 wyroków sądów nakazujących ich zwrot. 

Większość osób które zna Pogotowie dla Zwierząt, zna też Azyl w Kuflewie. To ośrodek w którym obecnie przebywa prawie 300 zwierząt – psów i kotów. To miejsce gdzie zwierzęta są leczone, odkarmiane, prowadzona jest z nimi praca behawiorystyczna, miejsce w którym psy i koty dochodzą do siebie po traumie jaką zgotował im człowiek. Każdy z Was może tu przyjechać i zobaczyć jak poprawia się stan zwierząt - ratujemy tu zwierzęta całodobowo. 

Grzegorz Bielawski był odpowiedzialny za opiekę nad tymi zwierzętami i za pozyskiwanie środków na leczenie, utrzymanie i transport zwierząt. Odkąd przebywa w zakładzie karnym mamy bardzo ciężką sytuację finansową.

Nigdy nie baliśmy się wyzwań – pseudohodowle, walki psów, mordownie. Zawsze był z nami Grzegorz Bielawski – człowiek orkiestra. Zajmował się pozyskiwaniem środków na funkcjonowanie Azylu, odbiorami zwierząt, sprawami karnymi oraz administracyjnymi. 

Kiedy Grzegorz trafił do więzienia straciliśmy orientację. Oczywiście nie możemy się poddać. Świat zatrzymał się dla nas, ale nie dla zwierząt które mamy pod opieką. Nie dla zwierząt które gdzieś tam potrzebują naszej pomocy. 

Ale stajemy pod ścianą… Miesięczne utrzymanie Azylu to koszt ok. 50-60 tys. złotych. Samo zapewnienie karmy dla prawie 300 zwierząt to koszt 20 tys. miesięcznie, a do tego dochodzą koszty obsługi Azylu, transportu zwierząt, leczenia. Już mamy długi, bo musimy wybierać pomiędzy leczeniem oraz utrzymaniem naszych podopiecznych a zapłatą za prozaiczne rzeczy jak rachunki za prąd, wodę, śmieci – wybór jest dla nas oczywisty. Niestety prawo nie zezwala aby uzbierać środki dla Grzegorza Bielawskiego by zapłacił odszkodowanie za brak zwrotu zwierząt i wyszedł na wolność. Te karę pozbawienia wolności musi po prostu odbyć. Nikt tego nie zmieni. 

Dziś zwracam się do Państwa o pomoc – zbieramy na leczenie, utrzymanie zwierząt, które były pod opieką Grzegorza. On potrzebuje, aby pomóc zwierzętom które uratował i bardzo Was o to prosi.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marzena Filipowicz - awatar

  Marzena Filipowicz

  24.02.2024
  24.02.2024

  Życzę Państwu wytrwałości i szybkiego wyjścia na wolnośc dla człowieka orkiestry.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.02.2024
  24.02.2024

  <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2024
  21.02.2024

  Powodzenia

 • Bbbb kkkk - awatar

  Bbbb kkkk

  20.02.2024
  20.02.2024

  Trudno pokonać zło, ale pomagam by wygrało dobro. Krzywdzicieli zwierząt rzadko spotyka kara, natomiast ich obrońcy są karani. tak nie powinno być.

 • Jolanta Rodziewicz - awatar

  Jolanta Rodziewicz

  20.02.2024
  20.02.2024

  Bardzo Wam dziękuję za Waszą pracę na rzecz zwierząt.

101 587 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 940 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kinga Żelewska - awatar

Kinga Żelewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 940

Marzena Filipowicz - awatar
Marzena Filipowicz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Emilia - awatar
Emilia
20
Magdalena - awatar
Magdalena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
Diana Reuther - awatar
Diana Reuther
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij